Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Danimarkadan yeni faşist girişimler

Turkceplease

Öne çıkan mesajlar

Viktor said:

benim ulkeme disardan cahil adam gelecek
dilimi ogrenmemekte direnicek, kendi ulkemde sirf dilimi ogrenmemek icin belli noktalarda toplanicaklar
sorumsuzca ureyip cocukalrina sahip cikmicaklar, bunalr ehr turlu pislige bulasicak
bird ehepsinin ustune gelip kendi dinini bana dayiycak, inanca saygi din ozgurlugu bahanesi ile benim yasam tarzima mudehale edicek

ülkeye gelme kısmı hariç tanıdık geliyor ya bu.

barbu said:

bize ne ki olayı çok tatsız bir yorum olmuş. günümüzde kimse "top benim topum, benim dediğim olur" diyemiyor o kadar rahat. nasıl bize karışılıyorsa diğer ülkeler de bu kadar rahat hareket edemezler veya edememeliler diyim. çünkü edenler var. burada kendimle çeliştim farkındayım ama işte durum böyle şuan. acı kısmı da bu.

gayette diyor abicim. şu an ab üyesi olan eski sovyet uydu devletlerden biri (litvanya olabilir ama tam emin değilim) azınlıkların kamusal alanda kendi dilini konuşmasını bile yasakladı bir kaç yıl önce. Eğer yürürlükten kalktıysa bilemem tabi.

allah aşkına, avrupalı adam ne diye müslümanı sevsin? olduğu yerde sayan, bulunduğu ülkedeki insanların hayatına kaşlarını çatıp bakan üzerine bir de onları da içten içe kendine benzetmeye çalışan tipler avrupadaki müslümanlar.

islam dünyasının son 500 senedir (iyimser sayı bu da) bir ilerlemesi var mı allah aşkına ya?
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor haklı abi. Müslümanlar direk topluma entegre olmuyorlar, böyle gelmiş böyle gidiyor. Bir bölgeye üşüşüp orada yaşıyorlar, kendi restoranları, kendi berberleri, kendi marketleri vs. Eminim burada bütün gün ingilizce konuşmadan yaşayan bir ton insan vardır. Adamlar öküzlükten de ödün vermiyor, hayvan gibi yere tükürüyolar, sokakta serserilik peşinde koşuyorlar, ot bok herşey bunlarda. Ben ingilizlere çok üzülüyorum abi. Güzelim Londra'ya yazık olmuş bu göçmenler yüzünden.
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

Viktor haklı abi. Müslümanlar direk topluma entegre olmuyorlar, böyle gelmiş böyle gidiyor. Bir bölgeye üşüşüp orada yaşıyorlar, kendi restoranları, kendi berberleri, kendi marketleri vs. Eminim burada bütün gün ingilizce konuşmadan yaşayan bir ton insan vardır. Adamlar öküzlükten de ödün vermiyor, hayvan gibi yere tükürüyolar, sokakta serserilik peşinde koşuyorlar, ot bok herşey bunlarda. Ben ingilizlere çok üzülüyorum abi. Güzelim Londra'ya yazık olmuş bu göçmenler yüzünden.

iyide görgü kuralları ayrı birşey inanç ayrı birşey.bir insana müslüman olduğu için maaşını azaltmak faşistliktir.yere tükürdüğü yada sokakta içip turkish styla takılmasına karşı yaptırım uygulanması ise kanunu uygulamaktır.burda yere tüküren türkler demiyor,müslüman diyor.yani tercihi ordaki toplumun inancından farklı olan bir topluluk.
Sosyal ağlarda paylaş

hintliler iyi gene, en azindan 2. kusaklar filan pek cok ulkeye iyi entegre olabildiler (patide bile hintli var lan, bakin askerde su anda o derece entegre olmus dfsadsf)

yab ide dusunun hindular gibi muslumanliktada inek kutsal hayvan olsaydi?

her gun bi mc donalds subesi yanardi allah bilir KUTSALIMIZI KESEN KAFILERRRRRR modunda

muslumanlarda tolerans yok, empati yok ancak kendilerine haksizlik yapildiginda ilk EMPATI VE TOLERANSSS INSAN HAKLARIII diyen guruhta muslumanlardir

http://www.outlookindia.com/images/london_prophet_cartoon_protest_060206.jpg

islam barisin ve hosgorunun dini diyip su pankartlari acanlarda bu bahsettigimiz azinliklar hep, ondan sonra niye kimse bizi sevmiyor

bugun arap ulkelerinde turist bile icki sokamiyor coguna, turist giden kadin bile ortunmek zorunda kaliyor musluman olmasa bile

ondan sonra insan haklari gak guk, dunyanin insan haklarina en saygisiz dinine kimsenin oturup insan haklari cercevesinde saygi ve hosgoru giostermesini beklemeyin, kadikoy ulku ocaklarinin 2002 de KAHROLSUN FASIZM diye afis asmasi gibi bisi bu
Sosyal ağlarda paylaş

BEYLER!!

google it yahu!
http://www.dr.dk/Nyheder/Andre_sprog/Turkce/

tam olarak öle yazılan gibi bi durum göremedim ben danimarka gazetelerinde.

ha bu adamlar müslümanları sevmez, ırkçıdır vs.
bunlar doğru...

kimse çıkıp da bize paso demokrasiiiii diye kendi uygulamayacakları şeyleri dayatan bu arkadaşların gerçekten demokrat, eşit ve adil olduğunu söyleyecek kadar saf değildir sanıyorum.

ama haberde verilen gibi bişi göremedim..

bi de bu arkadaşların ekonomi süper geveş gidiyor şimdi, banka sorunları sebebiyle.denilen olay da ahanda budur
http://www.dr.dk/Nyheder/Andre_sprog/English/2011/02/07/110559.htm

önceleri de "ülkeden ayrılan göçmenlere para veriyoruz" demişlerdi. demek ki adamlar yatırım getirmemiş, sömürmüş ülkeyi.

işim gücüm başımdan aşkın, aradaki yazılanları okumadım hiç.

ekleme, bu adamlar sağlam ayrımcılık yapıyorlar. orası doğrudur. yine de kendi vatandaşını "aman bana böyle derler, aman yaranayım" diye ezen ülkeden daha bi doğrudur yaptıkları. ha unutmadan..
http://www.cphpost.dk/news/national/88-national/50924-denmark-is-good-at-integration-says-eu-commission.html
bu da hareket ederken bi arkan olması gerektiğinin kanıtı olarak şurada dursun
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

muslumanlarda tolerans yok, empati yok ancak kendilerine haksizlik yapildiginda ilk EMPATI VE TOLERANSSS INSAN HAKLARIII diyen guruhta muslumanlardir

http://www.outlookindia.com/images/london_prophet_cartoon_protest_060206.jpg

islam barisin ve hosgorunun dini diyip su pankartlari acanlarda bu bahsettigimiz azinliklar hep, ondan sonra niye kimse bizi sevmiyor

dediklerin çok doğru; ama sadece durumu kısaca özetliyor. bu müslümanların geldikleri yere bakarsan ağırlıklı olarak 1800-1960 arası batının idaresi altında kalmış ülkeler. bu niye ve nasıl islam'ın suçu olsun ki?
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

hintliler iyi gene, en azindan 2. kusaklar filan pek cok ulkeye iyi entegre olabildiler (patide bile hintli var lan, bakin askerde su anda o derece entegre olmus dfsadsf)

her gun bi mc donalds subesi yanardi allah bilir KUTSALIMIZI KESEN KAFILERRRRRR modunda

türkiyedeki dini vecibe.İspanyadaki boğa güreşlerine laf söylemeden bizimkine laf etmek kimin haddine.Sen müslümanları örnekliyeceğin kadar ispanyolların boğalara zevk için yaptığı zulümü niye örneklemiyorsun.

Viktor said:

müslümanlarda tolerans olmasaydı,senin ülkende birtane bile başka inançtan insan kiliseye gidemezdi.Daha geçenlerde amerikada kuran yakma modası çıkmadımı?Türkiyede incil yakıyorlarmı?Yada avrupalımı daha faşistdir müslümanlarmı?

Viktor said:

bugun arap ulkelerinde turist bile icki sokamiyor coguna, turist giden kadin bile ortunmek zorunda kaliyor musluman olmasa bile

arap ülkelerine şarap sokulmuyorsa,bazı ülkelerdede minera yasaklanıyor.Karşılaştırmalar bitmez.O yaptı biz yapalım mantığıda gerçekçi değil.enteresan şeyler söylemişsin,bir ülkeye gezmeye gitmek ile orada yaşayıp vergi vermek ayrı birşey.kaldıki belli dinen kutsal yerlerde ite köpeğe bile inansa mabede saygıdan baş kapatılır.Bunlarda hiç bir çelişki yok.

Viktor said:

ondan sonra insan haklari gak guk, dunyanin insan haklarina en saygisiz dinine kimsenin oturup insan haklari cercevesinde saygi ve hosgoru giostermesini beklemeyin, kadikoy ulku ocaklarinin 2002 de KAHROLSUN FASIZM diye afis asmasi gibi bisi bu

senin ülkende bir papaz öldürülünce ortalığı ayaga kaldırıyorlar.Kaç milyon müslüman katlediliyor kimse ipliyormu?Bir hristiyanın yada yahudinin herneyse bir müslümanı sevmesini yada sevmesinin zorunlu olduğunu burda idda eden yok.Burda insan haklarından söz edip bir insana inancindan ötürü maaşını kısmanın yanlış olduğu savunuluyor.

ozaman düşünsene ülkemizde ne kadar müslüman olmayan varsa,işten çıkartalım yada maaşlarını azaltalım.Devletin ekonımisi hafifler hem büssürü iş imkanı doğar.Bumudur?İnsanları inançlarından ötürü sınıflandırmalımıyız.Dünyadaki 1 birbuçuk 2 milyar müslüman hristiyanlar,yahudiler,budistler yada herne inança inanan insan varsa onlar kadar hakkı var.
Sosyal ağlarda paylaş

Turkceplease said:

arap ülkelerine şarap sokulmuyorsa,bazı ülkelerdede minera yasaklanıyor.Karşılaştırmalar bitmez.O yaptı biz yapalım mantığıda gerçekçi değil.enteresan şeyler söylemişsin,bir ülkeye gezmeye gitmek ile orada yaşayıp vergi vermek ayrı birşey.kaldıki belli dinen kutsal yerlerde ite köpeğe bile inansa mabede saygıdan baş kapatılır.Bunlarda hiç bir çelişki yok.

nasıl çelişki yok abi, adamların ülkesi komple kutsal mı. sen o adamın benim ülkem böyle lan açık gezmiceksin, içki sokmıcaksın demesine hak veriyosan, öbürünün de "benim ülkem böyle lan istemiyorum müslüman falan" demesine hak vermiş oluyosun.
Sosyal ağlarda paylaş

Turkceplease said:

Viktor said:

türkiyedeki dini vecibe.İspanyadaki boğa güreşlerine laf söylemeden bizimkine laf etmek kimin haddine.Sen müslümanları örnekliyeceğin kadar ispanyolların boğalara zevk için yaptığı zulümü niye örneklemiyorsun.

şu kısım alakasız değil mi?
Sosyal ağlarda paylaş

tabi ki alakasiz,

bi de soyle bisey var, adamlarin derdi, musluman olanlarla degil, entegre olmamak icin direnip ustune bir de problem yaratanlarla. bu adamlar da musluman olunca boyle oluyo tabi.

ben gayet hakli goruyorum adamlari, gocmen olarak gidip oranin icine ediyo insanlar, buna karsi bisey yapilinca "insan haklari".

artik resmen avrupali tipler kendi aralarinda hangisinin ulkesi daha iyi daha kotuyu ulkesindeki gocmen nufusun sayisiyla olcuyo.
Sosyal ağlarda paylaş

abi karıştırıyorsunuz,

adamlar müslümanları istemiyoruz demiyorlar ki? istemeseler direk vize vermeyip sınır dışı ederler, nokta. Fransızlar yaptı sonuçta, illa ki yasal boşluk bulunur bunun için.

Adamlar, kendi halklarını maddi açıdan müslümanların üstünde tutmak, kendilerini ve kendi gibi olanları haklı çıkarmak kendi hayatlarını doğrulamaya kasıyorlar.

Olay bu, bunun müslümanların yaptıklarıyla falan alakası yok.
Kompleksli avrupalılar yani n'lcak.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
bi de soyle bisey var, adamlarin derdi, musluman olanlarla degil, entegre olmamak icin direnip ustune bir de problem yaratanlarla.

abi okumadınız haberi di mi?

adam diyor ki, "işe girişte bizim yerli halk yerine göçmen alınıyor. bunu engelleyek hacı"

adamın derdi göçen kimse onunla aslında burada.

kalanında evet ırkçı yani adamlar ve derdi müslümanlarla orada. sdfsdf

şimdi, bana sorarsan olacak yani o kadar
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...