Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Star Wars

SoulCube

Öne çıkan mesajlar

DarKRideR said:

Lakin yeni üçleme de buna az çok uyan bir tek 1. film var, özellikle 2. film ve ardından 3. film ise Star Wars'ın bu yönlerine hiçbir zaman sahip çıkmıyor. Hani ışın kılıcı, evreni, Darth Vader, R2D2 ve C3PO dışında başka bir olayı yok.

O yüzden her zaman 4-5-6 derim, gerçek Star Wars derim. O kadar asdf
şu anekdot bile yeter bu dediklerine, üçüncü filmden:

-This is how liberty dies... with thunderous applause!
Sosyal ağlarda paylaş

Luxor said:

artı bu force olayını episode 4-5-6 dan sonra abarttılar olayı görsel şölene dönüştürüp filme hareket katacaz diye muhtemelen. yani ilk üçlemede objeler falan hareket ettirilirken bi konsantre oluyorlardı, kolay bir iş değildi öyle.
asıl 4-5-6da biraz saçmalık var, hikayeyi sığdırıcaz diye luke denen velet iki dakkada tüm zamanların 2 grandmaster jedi'ından biri oluveriyor. ya şu eski olan iyidir mantığını bırakın allaşkına, 6 filmin 6sı da muhteşem süper. kusur araya araya bi hal oluyosunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

ya bu kişilikle de ilgili olabilir
ben mesela başak burcuyum böyle kılım biraz düzen manyağıyım falan.

o yüzden 123 456 diye izlemeyi uygun görüyorum. hikayeyi doğru düzgün bir şekilde sırasıyla izlemek uyuyor bana. o ne öyle önce sonunu sonra başını izle. ne bileyim izlerken vay be bu darth veydır neydi ne oldu fln diyo insan hem.

düzgünce baştan sonra izleyin işte ulen.
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

kesinliklikle 4-5-6 1-2-3

hatta 4-5-6-1 yap bırak, daha iyi

son iki filmi izlemezsen de birşey olmaz asdfsa

4-5-6 ile başlamanın olayı da ilk postlarda da denmiş, attan inip eşeğe binme olayı var, ama bunun dışında nasıl desem,

1-2-3, popüler kültürün tohumları olarak çekilmişlerdir. Özellikle 3. film tamamen buna hitap etmektedir.

Hani Star Wars'ı Star Wars yapan şey zaten kabuğun altında yatan hikayesidir, zengin arkaplanıdır, çekildiği dönem baz alınarak bakıldığında modern tarihe yaptığı göndermelerdir. Filmi izlediğinde kendinde birşeyler bulabiliyorsun ve herşeyden önce film seni bilinçlendirebiliyor bile düzgün izlersen ve alırsan diyeyim.

Lakin yeni üçleme de buna az çok uyan bir tek 1. film var, özellikle 2. film ve ardından 3. film ise Star Wars'ın bu yönlerine hiçbir zaman sahip çıkmıyor. Hani ışın kılıcı, evreni, Darth Vader, R2D2 ve C3PO dışında başka bir olayı yok.

O yüzden her zaman 4-5-6 derim, gerçek Star Wars derim. O kadar asdf

aha aynen benim deidğim! 1. filme laf atanları kınıyorum ben hala en starwars gibi starwars oydu yeni seri arasında.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Az önce ilk defa dün gece başladığım seriyi bitirdim. 456 123 sırasıyla izledim ve bana kalırsa en uygun izlenme sırası bu şekilde.

Yok yeni filmleri önce izlersen sonra attan inip eşeğe binersin, yok hikayenin bütünlüğünü kaybedersin vs. Hepsi geçersiz sebepler bana kalırsa.

Son filme (3) geldiğimde boğazımda bir şeyler düğümlendi. Ağzıma sıçıldı, hala kendime gelemedim.

Son saniyeye kadar ulan ters köşeye yatır beni hadi Lucas abi dedim ama olmadı, dağıttın bünyeyi.

Düne kadar LotR'den daha iyisi olmaz diyordum (film anlamında) ama aşmış bu gerçekten.

Kelimeler kifayetsiz.
Sosyal ağlarda paylaş

Hakkaten kusura bakmayin da, sene 2011 Star Wars'i hayatinda ilk kez izleyen insanlarla dolu topik, baya sasirdim cok ciddiyim...Hele ilk mesaji gorunce direk /facepalm....
Hayir ukalalik olsun diye degilde MMORPG tabanli bir foruma takilan insanlarin SW'yi izlememis olmasi hatta bilmemesi baya garibime gitti...Yoksa dalga mi geciyor millet:D
Sosyal ağlarda paylaş

Sotto said:

Hakkaten kusura bakmayin da, sene 2011 Star Wars'i hayatinda ilk kez izleyen insanlarla dolu topik, baya sasirdim cok ciddiyim...Hele ilk mesaji gorunce direk /facepalm....
Hayir ukalalik olsun diye degilde MMORPG tabanli bir foruma takilan insanlarin SW'yi izlememis olmasi hatta bilmemesi baya garibime gitti...Yoksa dalga mi geciyor millet:D

ultima online, wow, lotr vs. gibi film ve oyunlara kılım ben de hiç oynamıyorum/izlemiyorum. standart bi profil var forumda, ama o kadar kısıtlı değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Sotto said:

vay, arkadas standartları belirleme enstitusuymus haberimiz yokmus.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...