Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

uçak mühendisiyim

Shean

Öne çıkan mesajlar

xaty said:

Makine mühendisliği akışkanlar konusunda biraz yetersiz kalıyor uçak mühendisliğine göre. Uçak mühendisliği sanki biraz daha dizayna yönelik, aerospace biraz daha harekete yönelik gibi geliyor.

otomotiv de araç tasarımı

akışkanlar demek sadece dış akış da demek degil

vantilatör,fan,pompa,türbin tasarımı

boru tasarımı bile komplike konu laminer akışı var türbülansı var
Sosyal ağlarda paylaş

seagle,
sen makine mühendisliğini
kendini argüman olarak sunarak şeytiriyosun
lütfen genelleme yapmayalım
ayrıca endüstri mühendisi bi tek planlama yapmaz
kalite kont., hat dengeleme vs. şu an saymaya üşendiğim bir sürü şeyi yapar. ve bahsettiğin o işletmedeki iyileştirmeyi yapmak
zaten bir mühendisin görevidir.
Sosyal ağlarda paylaş

SAP'da

*satış
*satınalma
*stok yönetimi
*malzeme ihtiyaç planlama
*ürün ağacı patlatma
*fiziksel envanter
*kalite yönetimi

modülleri üzerinde uğraşıyorum. sistem 1 gün çalışmasa üretime ara veriliyor:D sonra gider solitaire oynarsın işte :D mesleği değilde kendini referans gösterirsen yanlış oluyor. al bende kendimi referans gösteriyorum. hatta bu mantıkla Endüstri Mühendisi bi cumhurbaşkanımız var, yani en iyi bölüm bizimki gibi saçma bi çıkarım yapılabilir. adam ülke yönetio ne işletmesi fln:D:D

edit: yattım hadi iyi geceler:)
Sosyal ağlarda paylaş

df said:

dediğinin yarısı kadar işin içindeysen biliyosundur, benim uğraştığım yazılım elin ayağın olacak ilerde:D

ya sen uğraş ben gönderirim sen halledersin o işleri kikikiki

olm şaka yapıyorum endüstricilerle dalga geçiyor gibi yaparak, ehehe. Gerekli olmasa niye koysunlar o mesleği fakültelere hahah

ama excelde =C3*D5 yaaani.. kikikikikik

Longshanks said:

seagle,
sen makine mühendisliğini
kendini argüman olarak sunarak şeytiriyosun
lütfen genelleme yapmayalım
ayrıca endüstri mühendisi bi tek planlama yapmaz
kalite kont., hat dengeleme vs. şu an saymaya üşendiğim bir sürü şeyi yapar. ve bahsettiğin o işletmedeki iyileştirmeyi yapmak
zaten bir mühendisin görevidir.

abi elbet yapıyor, ama diyorum ya makineci kadar imalatın içinde değil. Yani bi endüstri mühendisinin işi sıfırdan makine tasarlamak değil, tasarlanan şeylerin verdiği sonuçların iyileştirilmesi konusunda rol oynamak. O yüzden merkezden biraz daha uzak. Ben imalatın göbeğine tulumla girip gerektiğinde torcu elime alıp kaynak yapabileceğim bi meslek istediğim için makineciyim. Makine daha yakın çünkü imalata endüstriden. Yani şaka yaptığımız kesim ayrı, tabi endüstri mühendisliği artık sanayide olmazsa olmaz. Ama işte kire, pasa, toza falan daha uzak makineden, ve ben onlara yakın olmak istediğim için makineciyim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...