Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Borsa - İmkb - Sermaye Piyasası başlığı...

suBzer0

Öne çıkan mesajlar

eldar said:

Elimde bir miktar sisecam var, 1.66'dan girmişim. Şu an elimden çıkarmam mantıklı mı dersin? Miktar büyük değil ama küçük de değil kendime göre.

Ben borsadan her zaman aza kanaat edilebilmesi taraftarıyım.. Bu tip işlemlerde kendine bir hedef koyup o fiyata geldiğinde satmak en akıllıcası.. Şişecam %100 primini yapmış zaten senin için , bence satmak mantıklı olur ve diğer hisse senetlerine yönelmeni sağlayabilir.. Hem sen satasın ki başkalarıda para kazansın di mi :)
Sosyal ağlarda paylaş

08.02.2011 ilk seans yorum:

İMKB 100 endeksi seansı %0.92 puanlık artışla , 65499 seviyesinden kapattı.. Kısmen durgun bir piyasa, arap ülkelerinde olaylar ve bilinmezlik yatırımcıyı düşündürüyor. Altın ve dolardaki düşüş biraz olsun borsaya yatırımı sağlamış gibi gözüküyor. Kağıt bazında hareketler mevcut , teknoloji sektörü iyi gibi gözükmekle beraber , banka hisselerinde toparlanmada söz konusu...

Vakit buldukça böyle yorumlar yapacağım.. Haftalık yorumda yapmaya çalışırım her hafta sonu...
Sosyal ağlarda paylaş

yazılanları hıc okumadım

1 hangı sırket
2 ıstınyede kac broker var sırketın
3 hesap acsam 1 ıncı emır verebılırmısın ?? (aylık 1.8 ,2 bazen de gecıyor )
4 bu oranlarda kı komısyon kac ?

calıstıklarım .Global meksa polen ecz ak yatırım.

ılk emır ver hesap kaydırım sana .
Sosyal ağlarda paylaş

dieevil said:

yazılanları hıc okumadım

1 hangı sırket
2 ıstınyede kac broker var sırketın
3 hesap acsam 1 ıncı emır verebılırmısın ?? (aylık 1.8 ,2 bazen de gecıyor )
4 bu oranlarda kı komısyon kac ?

calıstıklarım .Global meksa polen ecz ak yatırım.

ılk emır ver hesap kaydırım sana .

Censa Menkul Değerler A.Ş.

istenyede 2 , şirket bünyesinde 2 olmak üzere 4 borkerimiz var kayıtlı..

1. emir konusunda elimizden geleni yaparız sonuçta , şirket olarak veri iletisi konusunda zaten çok üst sıradayız hatta sırf bu yüzden ilk emir ulaştığından dolayı müşteri kazandık birçok... İlk emir olur diyemem şuan için , haftalık işlem hacmi ve aktif emir sayısı bunu belirliyecektir..

komisyon oranı ve komisyon iadesini benimle değil genel müdürümüzle konuşmak lazım (kuzenim)o konuda borkerlara yakın bir oran sağlanabilir kişisel görüşüm.
Sosyal ağlarda paylaş

Gerçek para kullanmadan, gerçek hisse değerleri üzerinden kendimizi deneyebileceğimiz, sağlıklı bir sistem var mı önerebileceğin?

Hisseler hakkında (ne oldukları, durumları, güncel haberleri ve geçmiş istatistikleri gibi) bilgilere ulaşabilceğimiz bir site var mı?

forex ile borsadaki yatırımın farkları, +/- leri gibi karşılaştırma yapabilir misin?
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında sanal bir sistem ile hiç uğraşmadım bu konuda bilgim yok gerçeğinden vakit bulamadığımız için... Birde o sistemler çok saçma ve gereksiz gelmiştir bana , sonuçta borsada işlemler senin alış ve satışına göre şekil alabilir yani orda tahtaya giriş yapmadan alış yaptığın çoğu kağıtta sağlıklı veriler elde edemeyebilirsin..

Son sorunu anlayamadım , yani borsanın diğer yatırım araçları ile kıyasını mı istiyorsun? eğer öyle ise bunun için kitaplar filan yazılmış ben nasıl açıklayayım burada :)
Sosyal ağlarda paylaş

Şu dövizler üzerinden yapılan yatırım Forex değil miydi? Sadece onunla olan bir karşılaştırma yapmanı istemiştim, Forex hakkında bilgin varsa. Senin açından hangisi daha riskli, kısa/uzun vadede hangisi daha mantıklı vs. gibi.

Çok büyük yatırımlar olmayacağından, hisse değerini benim hareketimin ne kadar etkileyeceğini kestiremiyorum ama, çok etkilemez diye düşünüyorum. En azından mantıklı şeyler düşünerek mantıklı yere mi para yatırmışız görmek için iyi olabilir diye sormuştum.
Sosyal ağlarda paylaş

Forex dediğin şey sadece borsa takip programıdır , döviz ile filan bir bağlantısı yok.. Döviz çok uzun vadeli temel olarak ana parayı korumak amaçlı , TL nin enflasyon üzerindeki etkisini azaltmak için seçilebilicek bir yatırım aracıdır. Borsa ise daha çok uzun veya kısa vadeli kar amacı güderek yapılabilecek bir yatırım cinsidir.. Uzun vadede ana para korumalı bir yatırım istiyor isen , yani ben paramı koyayım işte 3 yıl sonra param erimesin banada ufak tefek bişeyler bıraksın diyorsan yatırım fonları var bunlar için fakat benim o konuda çok bir bilgim yok..

Borsa oyunu için ve kağıtları test etmek için .. www.hepsiborsa.com u kullanabilirsin , 2. sayfada da bahsedilmiş...
Sosyal ağlarda paylaş

suBzer0 said:

Döviz çok uzun vadeli temel olarak ana parayı korumak amaçlı , TL nin enflasyon üzerindeki etkisini azaltmak için seçilebilicek bir yatırım aracıdır. Borsa ise daha çok uzun veya kısa vadeli kar amacı güderek yapılabilecek bir yatırım cinsidir..

Forex diye sormuştum ama yanlış olmuş, başka bir şeydi muhtemelen de hatırlamıyorum ne denildiğini. Bahsettiğim şey dediğin gibi para erimesin diye yapılan bir yatırım değil aslında. Sadece EUR-USD-TRY arası da yapılmıyor zaten. Dünyadaki bütün para birimleri üzerinde çeviriyorlar parayı. Bu banka üzerinden yapılmıyor bildiğim kadarıyla, yapıladabilinir ama her birim için ayrı hesap, ayrıca bankanın aldığı paralar falan can sıkar. Onun için özel şirketlerin kurduğu özel sistemler vardı. (Hatta yanlış hatırlamıyorsam sadece para birimleri değil, altın-petrol gibi şeyler de vardı.)

Neyse, hatırlayamadım ne olduğunu :) Sağol yine de..

O dediğin siteye de baktım da girince gözüm tutmadı açıkçası :P Şöyle hem eğitcek, hem görsel olarak sıkmayıp keyif verecek bir sistem arıyorum :) Bulursam yazarım başlığına.
Sosyal ağlarda paylaş

8 şubat 2011 2. seans

yatay seyreden piyasa , y,ne bazı şirketlerin 12 aylık bilançolarını açıklamasıyla kağıt bazında artışa geçti.. seansın kapanmasına yakın klasik kar satışlarından dolayı belirli oranda geri geldi piyasa.. fakat son dakikalardaki tepki alımları ve açık pozisyon kapatmaları endeks kağıtlarını rahatlattı.. Bugün itibari ile yaptığı hareketlerden dolatı , PRKAB , KARTN ve KONYA hisseleri ilgimi çekti.. Bunların hareketleri incelenmeli ve göz önünde bulundurulmalı..

Bence topic sticky olabilir , finans bölümü olmasa bile bir süre buradan finans bölümü için tepkileri alınabilir insanların.. Ben borsa konusuda bilgi veriyorum , diğer yatırım araçları hakkındaki bilgileride tabiki bu topicten devam ederiz ve topic yatırım araçları şeklinde devam eder...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...