Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Okulumuz AKP'liler tarafından sarıldı

GwindonSurion

Öne çıkan mesajlar

hep gözden kaçırılan bi nokta var bu tartışmalarda: siyasi bilinç ayrı şey, milli eğitimin tornasından geçip de "eğitimli" olmak ayrı şey. bu ülkede, siyasi meselelerden bahsediyosak, üniversite mezunlarını cebinden çıkaracak ilkokul mezunları vardır, çok net. ya da mankenleri cebinden çıkaracak çobanlar vardır da diyebilirsiniz. o yüzden bu "eğitim şart" argümanlarına karnım tok.
Sosyal ağlarda paylaş

sir said:

"akp seçmeni aptaldır" diyen aptaldır bence. bunu söyleme hakkım da var mı?

şunu gördüm ki mesele akpye küfretmek olunca demokrasi standartları önlenemez bi hızla yükseliyo, herşeyi söylemek mübah oluyo, istersen ana avrat küfret, memlekette demokrasi var, renk var..tepki gelince de "baskı var ühü okulumuzu sardılar imdak"..

yine de müjdat gezeni rasim ozana tercih edebilirim galiba..ama en iyisi etmiyim, al birini vur ötekine.

ya bırah allaşkına
giydir abi giydir,giydirilmiyor sanki bu memlekette orduyada,entelede,ne bilim sanatçısınada.herkes herkese lafını sokuyor zaten.
başbakanın bile üslubu ortada neyin hesabını yapıyorsun anlamadım.
sanki mükememmel bir saygı ortamı varda,bu "aptal" arada çok sivri kaldı.
Sosyal ağlarda paylaş

valla kusura bakma da eğitim şart.

mankenden daha eğitimli çoban kendine bu süzgeci verecek olaylar, deneyimler zincirinden geçmiştir, manken geçmemiştir.

üniversiteliyi cebinden çıkaracak adam da aynen. ülke olarak mümkün olduğunca akıl süzgecini insanlara sağlamak lazım, herkesi toplayıp bunu verebileceğin yegane yer de okul. tabi ki iyi, tarafsız, sebep-sonuç bilinci kazandıran sistem lazım onu da kimse yapmaz.

bu laflara karnım tok demen ak partiye oy veren daha akıllı esas demeye geliyor yani.
Sosyal ağlarda paylaş

yumurtanın bir tarafını "siyasi bilinçle" fırçaladık, geri kalanını ise "eğitim öğretimle".

Siyasi bilinçle fırçalanan tarafın on yıllar içerisinde siyaseti, menfaatleri doğrultusunda yorumladıklarını/kullandıklarını gördük.

Eğitim öğretimle fırçalanan tarafın ise yüzyıllar sonra bile pozitif bilmin ışığında, çürüksüz ve sağlam kaldıklarını gözlemledik.

İsviçreli bilim adamları.
Sosyal ağlarda paylaş

fede said:

insanların hem aptal olduğunu düşünüp hem de seçimi kazanmak için ona göre davranmamak daha büyük aptallık

+1

valla bi ülkede üni mezununu cebinden çıkartacak eğitimsiz adam sayısının yüksekliğinden bahsedebiliyorsanız eğer. işte o zaman eğitim kesin şart derim LOL

chp gibi partiler seneler boyu avama tepeden baktılar ve taban kaybettiler.
tamam pek parlak değiller ama sayıları çok.
hiçbir zaman da parlak olmayacaklar. orası ayrı bir gerçek.

ama katsayı sana da, bana da, ona da eşit. onların sayıları fazla.

buradan bakınca kim aptal gözüküyor peki.

halk mı, yoksa basit matematikten çakmayanlar mı?

siyaset çok garip bak sıradan insanlar, oy sistemi ve eşitlik falan.
Sosyal ağlarda paylaş

DoGMeaT said:

ya bırah allaşkına
giydir abi giydir,giydirilmiyor sanki bu memlekette orduyada,entelede,ne bilim sanatçısınada.herkes herkese lafını sokuyor zaten.

Ya giydirsin de allah aşkına vasfı ne bu adamın ya. Hakkaten şu son videoda dediği gibi levent kırca da, bu adam da eskinin mizahçısı başka bişey de değil gözümde. Biri darbükatör, diğeri sarhoş tiplemesi yapmış yıllardır kendilerini yüceltme hevesindeler(hatta buraya ali poyrazoğlu da katılabilir).

Hakkaten içim sıkıldı şu adamların inceliği olmayan bodos siyasi mizaı ve halkı küçük görme çabalarına. Bir de o kadar üstün görüyo ki kendini, belli bir kitleye hakaret etmeyi hak biliyo.

Programı ben tv'den izledim, rasim ozan kütahyalı'nın ergenekon muhabbeti hakkaten bayıyo, bide kimseye konuşturmayıp çok bağırıyo ama şu müjdat gezen konusunda sonuna kadar hak veriyorum adama ya.
Sosyal ağlarda paylaş

El-Barto said:

DoGMeaT said:

ya bırah allaşkına

Ya giydirsin de allah aşkına vasfı ne bu adamın ya. Hakkaten şu son videoda dediği gibi levent kırca da, bu adam da eskinin mizahçısı başka bişey de değil gözümde. Biri darbükatör, diğeri sarhoş tiplemesi yapmış yıllardır kendilerini yüceltme hevesindeler(hatta buraya ali poyrazoğlu da katılabilir).

Hakkaten içim sıkıldı şu adamların inceliği olmayan bodos siyasi mizaı ve halkı küçük görme çabalarına. Bir de o kadar üstün görüyo ki kendini, belli bir kitleye hakaret etmeyi hak biliyo.

Programı ben tv'den izledim, rasim ozan kütahyalı'nın ergenekon muhabbeti hakkaten bayıyo, bide kimseye konuşturmayıp çok bağırıyo ama şu müjdat gezen konusunda sonuna kadar hak veriyorum adama ya.

Bir dünya kifayetsiz herif konuşuyor Tv'ye çıkıp.
hatta bi dünya çapsız adam siyasetçi oluyor,bakan oluyor,vekil oluyor.
Müjdat gezen çıkıp niye konuşamasınki TV'de?
birnin akp'lilere aptal demesimi derdin?
yoksa müjdat gezenin aptal demesi mi?
Sosyal ağlarda paylaş

GwindonSurion said:

Ben bir aptalım.

Buna karar verdim. Çünkü akıllı biri olsam: AKP’ nin yanında olduğumu, Recep Tayyip Erdoğan’dan başka büyük olmadığını ülkemde onikimilyondan fazla açlık sınırında insan bulunmadığını, üç milyon işsiz olmadığını, emekli ve işçilerin refah içinde olduğunu, yakında Avrupa Birliği’ne gireceğimizi, AKP hükümetinin muhteşem bir hükümet olduğunu söyleyip, istediğim kanalda en iyi parayla istediğim işi bulup, reklam filmlerinde boy göstererek, acayip para kazanır gül gibi geçinirdim. Oysa ben bankadan kredi alabilmek için oturduğum evi ipotek ettirip, bu parayla okul yaptırıyorum ve AKP karşıtı olduğum için de tehditler alıyorum…
Bana bakın satılmışlar… Bana bakın AKP uşakları ve popo yalayıcıları… Benim korumalarım yok, zırhlı arabalarım yok, silahım yok… Daha doğrusu ben böyle zannediyordum… Ama varmış. Bu ülkede gerçek Atatürkçü gençler varmış. Gerçek onurlu insanlar varmış. Öğrencilerim dışında yürekli pek çok öğrenci varmış… Elli yıldır kimseyi kandırmadığımı, düşüncelerim uğruna hapis yattığımı ve tek çıkarımın onların çıkarı olduğunu bilen kitleler varmış. “Mış” demem haksızlık olur. Biliyordum. Ama bu denli atik davranacaklarını bilmiyordum… Aldığım riyasız telefonlar, fakslar, mailler satılmışları çok azınlıkta bıraktı…
Size başbakan sofrasında yemek yiyip “haklısınız efendim” diyen sanatçılar mı lazım?... Ben onlardan değilim. Size popo yalayıcı, suya sabuna dokunmayan “siz bilirsiniz efendim” diyen sanatçılar mı lazım? Ben onlardan değilim. Size korkak ürkek “aman parama dokunmayın” diyen sanatçılar mı lazım? Ben o değilim. Size muhalefet etmeyen, el etek öpen, “padişahım çok yaşa” diyen sanatçılar mı lazım? O ben değilim. Ben, kendini bildi bileli fikirlerini açıkça söylemekten korkmayan, dümdüz biriyim. Yaptıklarımı, söylediklerimi herkesin beğenmesini istemem. Neden bir hırsız, bir üçkağıtçı, bir yağcı, bir sahtekar benim yaptıklarımı beğenecekmiş?... Herkesi mutlu etmek gibi bir niyetim hiç olmadı. Söylediklerimden mutlu olmayanlar dönüp kendilerine bakacaklar. “Bu adam ne dedi de biz kızdık?” diyecekler… Ben yetmiş yıla yaklaşan ömrümü toplumuma verdim. Bundan mutlu olmayanlar kendilerine dönüp bakacaklar. “Bu adam neler yapmış, ben ne yapmışım?” diye kendilerini bir gözden geçirecekler. Her türlü eleştiriye açık bir meslek yapıyorum. Beğenen de olacak beğenmeyen de. Ama, tehdit, küfür, hakaret odlumuydu, orada aynen sizin anladığınız dilden giderim.

-MG

daha bunun üzerine birşey denmez.
Sosyal ağlarda paylaş

valla öyle üniversite mezunları tanıyorum ki, türkiyenin geleceğini onlara emanet edeceğime dağdaki çobana emanet ederim, öyle diyim =)

tamam herkes herkese çaksın, kimse de "niye bana çaktı" diye şikayet etmesin. hatta herkes durup düşünsün "niye bana aptal dedi?" diye. insan ilişkileri böyle yürür nasılsa di mi?

yahu siz gerçekten size aptal diyen bi insanla konuşur musunuz, anlaşır mısınız? "acaba bende ne hata var" der misiniz? çok komik abi bu, ben anlamıyor..

hele hele siyasi tercihlerden yola çıkarak "aptal" diye genelleme yapmak apaçık ucuzluktur, yüzeyselliktir ve terbiyesizliktir. ha müjdat gezen bunu söyledi diye susturulsun mu hapislerde mi çürüsün, hayır. ama saçmaladığının farkına varsın, özür dilesin.

edit: sözün özü: bi insan akpyi başarılı bulabilir, akp seçmeni olabilir. bi başkası sevmeyebilir, karşı durabilir. iki durumda da o kişinin "aptal" olduğu çıkarsamasını yapmaya kimsenin hakkı yok arkadaş, budur.
Sosyal ağlarda paylaş

sir said:

valla öyle üniversite mezunları tanıyorum ki, türkiyenin geleceğini onlara emanet edeceğime dağdaki çobana emanet ederim, öyle diyim =)

tamam herkes herkese çaksın, kimse de "niye bana çaktı" diye şikayet etmesin. hatta herkes durup düşünsün "niye bana aptal dedi?" diye. insan ilişkileri böyle yürür nasılsa di mi?

yahu siz gerçekten size aptal diyen bi insanla konuşur musunuz, anlaşır mısınız? "acaba bende ne hata var" der misiniz? çok komik abi bu, ben anlamıyor..

hele hele siyasi tercihlerden yola çıkarak "aptal" diye genelleme yapmak apaçık ucuzluktur, yüzeyselliktir ve terbiyesizliktir. ha müjdat gezen bunu söyledi diye susturulsun mu hapislerde mi çürüsün, hayır. ama saçmaladığının farkına varsın, özür dilesin.

bende nice çoban biliyorum , seni beni bulsa dağ başında çoğaltır afedersin.
eminim hepimizinde üni mezunu denyo tanıdıkları vardır
bu ucuz muhabbet bitsin artık
bu ülkede genel bir eşekklik var,bu normal,gelişmekte olan bir ülkeyiz sonuçta.
bi söz varya,"eğitim cehaleti alır eşeklik baki kalır"
lakin şunuda reddedemeyiz
eğitimli insanlar arasında belli bir bilince,kültüre ulaşmışları bulmak PEKTABİ daha kolay,niye amerikayı baştan keşfediyoruz.

benim anlamadıgım,kim zorluyor müjdatı dinle diye.
özür fln dilemek zorunda olması niye?
yandaş medyadan bir zirzop çıkıp "akpye oy vermeyenler aptal" dese,üziernde koca harflerle APTAL yazan bi tshirti giyp gezmeyi tercih edebilirim,adam zaten denyodur o dakkadan sora özür dileyip dilememesi cok umrumda olmaz

ucuz muhabbetler bunlar,amaç mağdur edebiyatı,dikkat çekmek bence.

çıkıp sokağa 100 kişiye sorsak AKP hakkında görüşlerini,inan çok daha sert tepkilerle karşılaşabilirsin,ana bacı düz gideninden "BEN BU HÖKÜMETİN TAAAAAĞĞ.." diye başlayıp devam eden

oturup ağlama sonra kalbin kırılınca

eğer bir tepki verilecekse bu olayın geçtiği programa olmalı ,uğuur dündara olmalı "neden izin verdiniz böle bişiye " diye
diğer tepkiler şov.
Sosyal ağlarda paylaş

mizahı kaldıramamak komik bişi..

tr'ye jon stewart lazım.

repulicans are stupid desin
fox tv makes you stupid desin hatta
believe me! they have nothing.. they are completely out of ideas..
they only have the same old bullshit. desin
üstüste oynatsın hükümetten insanların dediklerini.. yabancı ülkeler için "demokrasii gerekliiii" haykırışlarının üstüne tr'deki davranışlarını, bizdeki olaylarla ilgili konuşmalarını göstersin

izleyelim gülelim.

ergenekon gibi karşı çıkan herkesi korkuttukları dev bi bir canavarolmasa ben yapıcam hani.

mizahı kaldıramamak çok saçma ve zavallıca. çünkü mizahı sadece mizahla karşılayamayacaklar kaldıramıyor ve şiddetle yanıtlıyor..

tr'ye cidden bi jon stewart lazım.

müjdat'ı dahi kaldıramayanlar jon'un programına benzer bişi yapanı ikinci programın çıkışnda silivriye postalarlar gerçi. evinden ergenekon.doc falan çıkar kesin.

müjdat gezen'in dedikleri güzel bi hiciv. e anlayana tabii.
Sosyal ağlarda paylaş

reşit insana kendi kaderine yön verecek ehliyeti hor gören, bu denli ham, hazımsız bir dünya görüşüne bile oy verme hakkı tanındıktan sonra, dağdaki çobanın oyunu ikişer atması bile ayıp olmaz.

ve evet bu denli olgunlaşamamış, çağdışı görüşe sahip insanları bolca 'yetiştirebilen' eğitim sistemini de iyice elden geçirmek lazım. hatta sonra gidip baştan okusunlar.
Sosyal ağlarda paylaş

sir said:

edit: sözün özü: bi insan akpyi başarılı bulabilir, akp seçmeni olabilir. bi başkası sevmeyebilir, karşı durabilir. iki durumda da o kişinin "aptal" olduğu çıkarsamasını yapmaya kimsenin hakkı yok arkadaş, budur.

http://www.youtube.com/watch?v=kqVfhn4icZU

bunlara ve sana emanet edelim ülkenin geleceğini. lol.

said:

aptallık, yüzeysellik, ucuzluk, hatta alçaklık bu ülkede giderek artan tiranlığı, diktatörlüğü görmemezlikten gelmektir. aynı rasim ve benzerleri gibi
Sosyal ağlarda paylaş

ahah hicivmiş, hele bi de jon stewart karşılaştırması mükemmel, izlemesek inanıcaz.

jon stewart hiçbi zaman republican seçmenlere çıkıp da hepiniz aptalsınız demedi, demez. sarah palin'e der, glenn beck'e der vesaire, o ayrı bişey, orda mizahtan, polemikten bahsedebiliriz. ama jon stewart icabında republicanları da çağırır programına, uslu uslu oturup konuşur, kıytırık genellemelerle, ucuz hareketlerle uğraşmaz.

sen bi haber programına çıkmışsın, akpye oy verenler aptaldır diyosun. tayyibe değil, melih gökçeğe değil, doğrudan halka diyosun. bu mizah falan değildir, hakarettir, küçük görmedir, aşağılamadır, kim yaparsa yapsın. ve akp seçmenlerinden bunun için özür dilenmelidir bence. aynı şey chp seçmenine yapılırsa, aynı şekilde chp seçmeninden de özür dilenmelidir.

sokakta verilen tepki de aynı ağırlıktaysa, onlar da terbiyesizdir, onlar da ucuzluk yapıyodur. herkes yapıyo, herkesin üslubu öyle diye yapılan ayıp meşrulaştırılabilir mi? "milyonlarca sinek yanılıyo olamaz, hadi bok yiyelim" gibi bişey bu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...