Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

CHP;nin aylik;aile yardımı1250 lirayı bulacak

Turkceplease

Öne çıkan mesajlar

SeaGle said:

Suark said:

esasen,
yolsuzluk olmadığı, saçma sapan cari açık üretilmediği, ve devletin yapıp işlettiği kurumlarda inanılmaz gereksiz harcamalara yapılmadığı bir türkiyede
rahat rahat dogal gaz falan ucretsız olur.
Hayvan ötesi vergi ödüyoruz çünkü.

Neyse,Devletin bu aralar süper bir projesi var, kobi olcan dimi. Projenle gidiosun, sana 90 milyar gibi bir kredi veriyorlar kabul olursan, 70 milyarı hibe 20 si falan süper uzun vade düşük faiz taksitle.
Ama takip ediolar ne yapıosun ediosun.
Mis gibi, bak işte. Bu olabiliosa, 1250 yardımı hayli hayli olur.

+

http://www.beceri10.org.tr/

Şu beceri muhabbeti çok ama çok iyi olacak gibi, inanılmaz da başvuru olmuş. İşverenden de talep var. Kalifiye adam yetiştirilmesi için harika bişey bu.

cidden su programlara yandaslarin degilde herhangi bir vatandasin basvurup yararlanabilicegini dusunuyormusunuz?

sirf benim yasadigim semtte 4 tane karapara aklamak icin yapilmis yesil sermaye marketi gg oldu lan, ayni mod kurup hibeyi kapip kacicaklar iste lol

turkiye burasi
Sosyal ağlarda paylaş

Jeeztro said:

%50 den aşağı alırsa topum yani aha şuraya yazdım.

kılıçdaroğlu tüketti partiyi, mhp zaten yok. akp açık ara fark koyar, haklılar da. açıkçası hiç sevmem partiyi, rte yi ama, boş durmadı adamlar. hem kendilerine hem halka çalıştılar. açıkçası, 1250 lira vaadine inanan da maldır.

altı çizili kısım bir partiye oy verdiği halde onu yermek zorunda hissedenler, insanların utanarak bir partiye oy vermesi

bold kısım biraz bayağı olmuş, "aziz nesin ülkenin şu kadarı aptal demiş" desek şahlanırsınız ama.

hem italik hem bold hem altı çizili kısım çok sakıncalı, bari %40 deseydin
Sosyal ağlarda paylaş

Jeeztro said:

kılıçdaroğlu tüketti partiyi, mhp zaten yok. akp açık ara fark koyar, haklılar da. açıkçası hiç sevmem partiyi, rte yi ama, boş durmadı adamlar. hem kendilerine hem halka çalıştılar. açıkçası, 1250 lira vaadine inanan da maldır.

işin acı tarafı bu adam haklı.
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

Jeeztro said:

altı çizili kısım bir partiye oy verdiği halde onu yermek zorunda hissedenler, insanların utanarak bir partiye oy vermesi

bold kısım biraz bayağı olmuş, "aziz nesin ülkenin şu kadarı aptal demiş" desek şahlanırsınız ama.

hem italik hem bold hem altı çizili kısım çok sakıncalı, bari %40 deseydin

sağ duyumdan %50 dedim, şöyle yani. şimdi geçen seçimlerde baykal vardı buralarda insanlar chp chp diye yanıp tutuşuyordu. yanıp tutuşuyordu derken fatanizm değil, hani iddiaları vardı, belki diyenler vardı, kesin chp alır diyenler vardı. şimdi senenin şu döneminde bunu diyenler yok, iddiası olanlar yok fanatikler dışında tabi.

kamuoyu denen birşey var zaten, en basit aile içinde geçen seçimlerde biraz inancımız vardı. hatta etrafımdaki bazı insanlar çok umutluydu akpnin kaybedeceğine, şimdi kimse onu diyemiyor. belki 50-60 kişiyle konuştum bu seçimleri, kimse akp kaybeder demedi. şuan da diyemiyor. gözüm kapalı %50 diyorum ben. mümkün değil daha az alsın, milletin nefret etmesine rağmen %46 mı ne aldılar son seçimde şimdi o nefret edenlerden akp ye sempati duyanlar var, kemale vericeğime akp ye veririm belediyeleri iyi çalışıyor diyenler var.

böyle bence, son kısım konusunda hiç çekincem yok. 1250TL para almayı bekleyen varsa yazık.

ps: mesajının başını tam anlamadım şu kafayla da, akp ye oy vermiyorum ben. vermem de, ama bu seçimlerde chp ye de oy vermem. akp kazanmasın ozaman chp ye oy vereyim diyecek bir insan da değilim. karakter analizi yapmadan açıkça söyleyeyim.
Sosyal ağlarda paylaş

@Viktor, o kobi muhabbeti gerçek. Etrafımda alanlar da var. Yandaş olmaya gerek yok, çok ciddi çalışıyor insanlar. Elinde projen olması lazım, belli bir miktar paran da olması lazım. Parayı aldıktan sonra da bakıyorlar sürekli ne yapıyorsun ne ediyorsun diye.

(umarım aynı şeyden bahsediyoruzdur)
Sosyal ağlarda paylaş

Jeeztro said:

@Viktor, o kobi muhabbeti gerçek. Etrafımda alanlar da var. Yandaş olmaya gerek yok, çok ciddi çalışıyor insanlar. Elinde projen olması lazım, belli bir miktar paran da olması lazım. Parayı aldıktan sonra da bakıyorlar sürekli ne yapıyorsun ne ediyorsun diye.

korler sagirlar birbirilerini agirlar olmasin o?

denetliyen sonucta hukumete bagli, emir kulu "sunu sunu denetleme sunlari denetle" diye emir gelir gayet guzel biter, maliyenin uygulamalari boyle misal, yandasa maliyeden denetim normal usulunde iken muhalifin goz kirpmasina izin vermiyorlar, gene ickili lokanta ile ickisiz lokanta ayrimi filan, surekli sahit oluyoruz abuk uygulamalara

ha daha buyugu icin bknz. deniz feneri davasi
Sosyal ağlarda paylaş

hadi konuyu apayri bri noktaya cekiosunuz okeyde hicmi haber takip etmiyorsunuz?

http://rsm.haber365.com/H/1297083284_19_cengiz_ozalp.jpg

bu zat daha gecen ay akp ye gecti belediyesi odenek alamiyor diye, transfer olur olmaz 2 cenaze araci, 1 cop araci, 1 is makinasi hibe aldi

http://www.ankarahaber.com/haber/Cengiz-Ozalp-daha-iyi-hizmet-icin-AKP-ye-gectim/79035

ki zaten secim oncesi halkida tehdit ettiler, ideolojiye oy vermeyin ankaradan odenek cikarmayiz diye, kendileri itiraf ediyro zaten ki bu trasfer olan adamda akp ye gecmesini ntek sebebinin daha iyi hizmet etmek istemesi oldugunu belirtti

maltepe kuruldugundan beri anapliydi, sonra akp geldi yeni chp ye gecti son secimde

anap donemi bir adet civi cakilmadi ama altin rozet filan bastilar meclis uyelerine, belediye binasi yaptilar hayvan gibi

AKP donemi varoslar zerre hizmet gormedi (ki belediye baskanini basibuyukten zor kacirdilar secim icin gittinde, dayak yiyordu halktan), klasik akp gozboyama belediyeciligi gereksiz birsuru havuzdu, boktu pusurdu yapti (agac kesip havuz yapti herif) sonra ali dibo ile gundeme geldi, ailesine arsa falan kapatti, klasik yandas mutehatileri zengin etti, yaptigi belediye evlendirme sarayi ile yandaslara iyi para akitti, sokakalr filan ise pislik icindeydi 3 gun copun gelmedigi oluyordu ama maltepe merkez piril pirildi tabi, caesar 3 stayla belediye binasinin civari bal dok yala, arnavut kaldirim vs ama belediyeden acildikca pizlik artiyor

simdiki baskan baykalci cikti, gereksiz islere girdi aydinlik orucu filan ama memnunum, adam doktor zaten marmara hastanesi ile anlasmis, evde anneannem kalca kemigini kirdi, ameliyat oldu filan adamlar

-hastaneye sevk, rutin kontroller icin ambulansla hastaneye getirip goturme
-pansuman
-banyo ile berber hizmeti
-saglik danismanligi

sunlari 5 kurus almadan verdiler, 112 nin ambulansi eve nakil icin 100 lirami ne talep etti, hemsire deseniz 30 liraya geliyor eve pansumana, 65 yas ustu herkese veriyor belediye bu hizmetleri bedavaya su anda, cidden anca isiniz duserse anlarsiniz bunun ne super bir hizmet oldugunu, heleki 89 yasinda dul bir hastadan ameliyatta kullandigi zimbanin aprasi olan 30 lirayi maasindan kesicek kadar rezil bir saglik sistemine sahip bir ulkede yasiyorsaniz (ki taburcu oldu anneannem, 2 gun sorna ialc almak istedik hala hastanede gozukuyordu, guyaaa bilmemne goz terapisi almis, bilmemne proseduru uygulanip 80 liralik 3 adet ilac yazilmis filan, deli gibi soyuyorlar devleti bu sekilde (ki devlette degil bizim vergiler gidiyor))
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

Jeeztro said:

korler sagirlar birbirilerini agirlar olmasin o?

denetliyen sonucta hukumete bagli, emir kulu "sunu sunu denetleme sunlari denetle" diye emir gelir gayet guzel biter, maliyenin uygulamalari boyle misal, yandasa maliyeden denetim normal usulunde iken muhalifin goz kirpmasina izin vermiyorlar, gene ickili lokanta ile ickisiz lokanta ayrimi filan, surekli sahit oluyoruz abuk uygulamalara

ha daha buyugu icin bknz. deniz feneri davasi

pardon ben kosgeb mi ne ondan bahsediyodum bu başka bişiymiş
Sosyal ağlarda paylaş

said:
“Açıkça söylüyorum ki iktidar kendisinden olmayan partilerin hakim olduğu belediyeler ayrıcalık uygulamaktadır. Bunun en somut örneklerinden biri de biziz. Sayın başbakanın son seçimlerden sonra ayrım yapmayacağız belediyeler arasında sözünden çok umutlanmıştım ama kısa sürede o umudumda bitti.

Bizim Eskişehir’de 2000 yılında başlamış ve dünya ödülleri almış bir tramvay sistemimiz var günde 60 bin kişi taşımak üzere yapılmıştı ama bugün 90 bin kişi taşıyor mevcut talep 120 bin kişi. 4 senedir biz devlet planlama teşkilatına mevcut tramvay hatlarımızın uzatılması için müracaat yapıyoruz. Yılda iki kere yapıyoruz müracaatımızı fakat bir türlü bu yetki verilmiyor bize. Bize hazine kefareti ile düşük faizli uzun vadeli kredi sağlayacak. Buna mukabil kendi belediyeleri Samsun, Gaziantep, Konya, Bursa bunların hepsine veriliyor.

Milletvekillerine Eskişehirlilerin seçtiği sayın Kemal Unakıtan yüksek planlama kurulunun önde gelen bakanlarında biridir onlara da mektuplar yazdık ama maalesef yerine getirmiyorlar. Biz kendimiz belediye olarak kredi alalım dedik kredileri bulduk rayları aldık tramvayları aldık yapım için krediye ihtiyacımız var iller bankası kendisi önce geldi bize kredi vermek istediklerini söylediler resmi müracaatımızı yaptığımız halde hiç ses çıkmıyor iller bankasından. Yapım içim lazım olan 50 milyon krediyi iller bankasından çıkaramıyoruz” dedi.

bi kısmını bulabildim. baya bişey anlatmıştı ama.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla şahsen kimin kime ödenek verip vermediği umrumda bile değil. Saçma sapan her yağmurda 1 tane sağlam sokak kalmıyor hepsi çamurlu hepsi leş. Yürüyecek yerimiz kalmıyor. Normal zamanları da yağmurlusundan farklı değil gerçi gene leş gene leş. Kim gelirse gelsin kim giderse gitsin yeter ki ayakkabılarımız, ayaklarımız çamur ve su olmasın
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar kim kime nekadar verirse versin devletin parası yok sizlerin verdiği vergi var ...

benzinin litresi 4 lira değil 5 lira olur isteyen istediğini verir vatandaşa böylece kimse çalışmaz.

Recep Bey...
Grup konuşmasında sanki kendi cebinden ödemiş gibi övünüyor: "IMF'ye 25 milyar dolar borcu biz ödedik" diyor.

Ben de diyorum ki: Benzinin litresini 4 TL'ye satıp, ÖTV'den bile KDV alıp, her satılan arabaya arabanın değeri kadar vergi koyup kim olsa öderdi o borcu.

Biz bidon kafa değiliz...

CHP geldiğinde aynısını yapar ne olucak.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...