Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

24 yaş yasağı başlamıştır sultanım

adamınbiri

Öne çıkan mesajlar

Isvec/Norvec bonepart anlatmis, aynende öyle.

Sokakta veya metroda icmek serbest netekim, %5.0 uzerinde alkol satin alacaksaniz systembolaget(buranin tekeli)ten satin almaniz gerekiyo. Cumartesileri bölgeye göre saat 3-4 gibi kapanir(gunduz).Haftaici 10-18 dir calisma saatlari genelde. Pazarlari kapali. Özel gunlerde kapali. Alkolunu önceden alcan aga. O tarz özel gunlerde limitleri zorlayip, ne ictigini hatirlamadiklari ve bokunu cikardiklari icin bu halde.

21 yas altina alkol kesinlikle satilmiyo systembolagette. Ama disari ciktiginda yas limiti 18 olan biyerde girip icebiliyolar.

Systembolagete 21 yas uzeri birini yollayip alkol aldirmakta yasak. Hem alanin basi yanar, hemde aldiranin. Alanin basi dahada fena yanar, inanilmaz cezalari oldugu icin kimsenin bitarafi yemiyo.

Kasalarda "gencmi gösteriyosun?kimligini hazirla ozaman" gibi uyarilar var. 30 yasinda da olsan, kimligini göstermek zorundasin. Sorarsa tabi, sormayabilirde bazen ama genelde sorar. Ayrica sadece alkolu alana degil, alkolu alan kisinin yanindakinede sorar kimligi. Aksi takdirde satmaz. Kimligin yoksa yinede alamazsin. Bikere dunya yolu gidip arkadasin kimligi yok diye alamamistik, alkolu ben almama ragmen. "Arkadasin sana para verdi, demekki oda icecek, satisi yapamam uzgunum" deyip reddetmisti. Diretirsen guvenlik geliyo direk. Cok alkolik oldugu icin guvenlik ve sivil polis surekli var buralarda.

Bide yas limiti olayi mantiken iyide, event'a göre mesela mantikli. Cuma gunleri 18-20+ olan yerler burda cumartesi gunleri 23-25-27+ falan oluyo mesela(hayir gay club degil sadece). Pazar gunu gay club oluyo falan sdgs wot oldu neyse yeter
Sosyal ağlarda paylaş

Davetiyemiz vardı, birkaç arkadaşla gittik bu partiye. Giderken hiç aklımıza gelmemişti 24 yaş sınırı, hepimizde takıldık tabi 21 yaşında olunca, direk kimlik kontrolu yaptılar çünkü. Fazla itiraz edemeden kapıdan geri döndük mecburen. Bir de bilenler bilir, partynin yapıldığı the hall genelevlerin olduğu bir sokakta, hatta direk the hall ın kapısının karşısında da var. Biz giremeyince arkadaşlar arasında şöyle bir konuşma oldu:
"Abi madem partye giremiyoruz, buraya girelim bari yaş tutuyo" :D
Sosyal ağlarda paylaş

Korax said:

Dragonmax said:

sanane gaylerden korax. sen gay günlerini mi takip ediyosun?? cvp ver asdasd

Cok eglenirsin gitsen, yilisik ipnelerden ve lezlerden olusan bi ortam degil sadece. Sarhos olmamaya dikkat etmek lazim ama sdfs

uahduah yok biliom olm. geçen gün minskte bikaç diskoya gittim. birinde girerken 3 ayrı güvenlik noktasından geçion. 2 defa eline UV damga yiyosun, en sonda da cinsiyetine göre bileklik takıyolar sana. erkeksen mavi, bayansan pembe, geysen pembe, aktif lez/bisexüel bayansan mavi bileklik takıyosun. diskoada bi ara baktım pembe bileklikli bi erkek ile mavi bileklikli bi hatun dans ediodu. artık düşünün o gece olacak sapıklıkları asdsa.
Sosyal ağlarda paylaş

Uygulama sadece alkollü içecek markalarının destek verdiği etkinlikler için geçerli. Bu etkinlikler tüm poster, flyer ve web/sosyal medya mecralarımızda ‘24+’ ibaresiyle duyurulacaktır. Diğer etkinliklerde ise 18 yaşını doldurmuş olmak yeterlidir.

okumak kadar okumamanin da erdem oldugu bir ulkede ya$iyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

Uygulama sadece alkollü içecek markalarının destek verdiği etkinlikler için geçerli. Bu etkinlikler tüm poster, flyer ve web/sosyal medya mecralarımızda ‘24+’ ibaresiyle duyurulacaktır. Diğer etkinliklerde ise 18 yaşını doldurmuş olmak yeterlidir.

böyle olmayan aktivite yok ama
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

Uygulama sadece alkollü içecek markalarının destek verdiği etkinlikler için geçerli. Bu etkinlikler tüm poster, flyer ve web/sosyal medya mecralarımızda �24+� ibaresiyle duyurulacaktır. Diğer etkinliklerde ise 18 yaşını doldurmuş olmak yeterlidir.

türkiye hangi bar/cafe vb alkollü içecek markasının destek olmadığı bi etkinlik yapabiliyo?
bi redbull arada sponsor oluyo
Sosyal ağlarda paylaş

Estel_Anorien said:

ben 23 yaşındayım da 5 senedir giriyordum bütün etkinliklere dengem bozulmadı bu sene en tehlikeli ve önemli sene imiş hayatımdaki demekki. 23-24 arası çok kritik.

onu dicektim lan.. benim 24'e daha 7 ayım var. 5 yıldır girdiğim yerlere bu 7 ay giremeyecek olmam sinirlendirdi birden.

edit. sen farklı demişsin gerçi ama ben yine de sinirlendim. evet.
Sosyal ağlarda paylaş

Dragonmax said:

Korax said:

Dragonmax said:

sanane gaylerden korax. sen gay günlerini mi takip ediyosun?? cvp ver asdasd

Cok eglenirsin gitsen, yilisik ipnelerden ve lezlerden olusan bi ortam degil sadece. Sarhos olmamaya dikkat etmek lazim ama sdfs

uahduah yok biliom olm. geçen gün minskte bikaç diskoya gittim. birinde girerken 3 ayrı güvenlik noktasından geçion. 2 defa eline UV damga yiyosun, en sonda da cinsiyetine göre bileklik takıyolar sana. erkeksen mavi, bayansan pembe, geysen pembe, aktif lez/bisexüel bayansan mavi bileklik takıyosun. diskoada bi ara baktım pembe bileklikli bi erkek ile mavi bileklikli bi hatun dans ediodu. artık düşünün o gece olacak sapıklıkları asdsa.

Hehehe hangi disco ya o minskte ?
Sosyal ağlarda paylaş

MeSh said:

Estel_Anorien said:

ben 23 yaşındayım da 5 senedir giriyordum bütün etkinliklere dengem bozulmadı bu sene en tehlikeli ve önemli sene imiş hayatımdaki demekki. 23-24 arası çok kritik.

onu dicektim lan.. benim 24'e daha 7 ayım var. 5 yıldır girdiğim yerlere bu 7 ay giremeyecek olmam sinirlendirdi birden.

edit. sen farklı demişsin gerçi ama ben yine de sinirlendim. evet.
evet abi saçmalığa bak
adam 18 yaşında evlenebiliyor ama biz gidip eğlenemiycez şimdi
Sosyal ağlarda paylaş

ben de kızgınım abi. sadece abes yani 18-23 arasında bu yasak gelmeden önce ben girdim bara partiye konsere bilmemneye.

şu son bi seneyi devlet benim adıma çok kritik gördü konsere gitmeme izin vermiyor.

oturiyim ders çalışayım bari.

aslında konsere gitmeyi kazanılmış hak olarak ele alıp idare mahkemesinde dava açılamaz mı kazanılmış hakların iadesine dair?
Sosyal ağlarda paylaş

Estel Bey,

Hukuk fakültesini haziran ayında biritecek bir insan olarak iki temel şey öğrendim:

1- Gazetede yazanlara inanma
2- Bu ülkede didinme

Dolayısıyla müktesep hak muhabbetleriyle falan 24+ ortamlara girmeye de kasmamak lazım. Fransa'da, Almanya'da milletin sümüğünü, izmaritini temizlemek daha makul bir fikirmiş gibi geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

2- Bu ülkede didinme

şunu demeyin nolur.
önce yaşlanalım biraz,gencecik pırıl pırıl insanlarız genelde,üstüne hukuk okuyorsun,çıkıp deme böyle şeyler.

önce didin,uğraş,yaşlan,baktın olmuyor,sora dersin bu ülkeden bi bok olmaz diye.

ha olacağını iddaa ettiğimden değil,avukt hakim savcı,kritik roller bunlar,değişikliğe inanan insanlar üstlenmeli diye düşnüyorum

sevgiler.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...