Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Magicka

Kanuni

Öne çıkan mesajlar

Xenocide said:

yok earth + fire yapınca tek meteor gibi bişey yapıyor. gökten düşmüyor gerçi de yanan kaya gibi bişey işte :)

Fireball :P

Dün akşam biraz takıldık arkadaşlarla. Şöyle izlenimler edindim.

10 çeşit büyü var.
2 si life (heal) ve shield
6 tanesine direk tuslardan ulasabiliyorsunuz.( fire + water + earth + arcane + lightning + cold )
Kalan 2 si gizli.( Life ( beam ) , steam ) Birine fire+water digerine water+cold ile ulaşabiliyorsunuz.

Büyülerle combo yapma olayi çok iyi olmuş. Sisteme bayıldım. Misal içinde SHIELD olan herhangi bir combo ile duvar çekebiliyorsunuz. Misal shield+Lightning ( 4 tane lightning yapınca duration u uzuyor ) yapınca elektrikten duvar oluşuyor yada shield+earth+fire yapınca mini mini volkanlardan set çekiyorsunuz önünüze.

Oyunda elementler birbirlerini etkiliyorlar. Misal önce water attığınız birine sonra lightning atınca feci dmg veriyor yok fire atarsaniz dmg pek yemiyor :)

Üzerinizde sürekli shield ile dolaşmak zorundasınız. Yapılan herhangi bir büyü üzerinize geldiği anda başka yöne yansıtıyor. Grupla oynarken baya iyi bir durum ancak life büyüsünü de yansıtıyor. :)

Online olarak optimizasyon sorunları var ama sürekli patch çıkararak kısa zamanda oyunu stabil hale getireceklerdir. Dün gece 3 defa mini mini patch çıktı oynarken.

Bu oyunu multi oynamak solo oynamaktan daha zor. NPC den mi kaçayım yoksa arkadaşın yaptığı büyüden mi kafanız karışıyor.Dün yanlışlıkla kaç defa ölündü sayamadım. Ben arcane+lightning yapayım derken eleman rain büyüsü yapıyor. Doğal olarak lightning e bastıgım an kendim dmg yiyip ölüyorum :)

Çok dikkat gerektiren bir oyun. Paso karambole oynuyorsunuz :) Oyun için voice communication şart ancak oyunun desteği yok. Ben gayet eğlenceli buldum.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada meteor shower, rain, lightning bolt gibi büyüleri yaparken büyü sırasına dikkat etmeniz gerekiyo. Bi de büyüyü atarken space tuşunu kullanıyosunuz.
Mesela şöle bi kombo var, shield alıp etrafına atıyosun aoe olarak, sonra DFFQFD yapıp space'e basıyosun, meteor shower başlıyo, o sırada SDF -> shift + right click spamleyerek harcıyosun milleti çok pis.

Sonra şey var, steam + lightning + shield yapıp aoe atıyosun, etrafına içinden elektrik geçen su buharından bi duvar koyuyo, moblar yürürken ölüyo resmen.

Ha bi de, içinde shield+arcane geçen büyüler mayın oluyo. Mesela life+shield+arcane yaparsan üstüne basınca heallayan mayınlar koyuyosun etrafa.
Sosyal ağlarda paylaş

Yok şu açıdan söyledim. Bu oyunda chat yaparak oynanmaz kesinlikle. Yapan kişiler bunu düşünerek yapmış olmalılardı. Direk Steam'den satarız diye hesaplamışlarsa o başka.

Steam in voice communication olayın pek memnun değilim ben. Ne bileyim bir TS , bir Ventrilo kadar kaliteli gelmiyor ses. Özel codec ayarı felan da yapamıyorsun. Steam'in o kısmı biraz geliştirmesi lazım.

10 tane büyüden ne combolar çıkıyor anlat anlat bitmez :)
Yalnız Archivement olayında bir saçmalık var sanki. Misal oynuyorsunuz ilk kez bir troll gördünüz öldürdünüz ach. isini aldınız ama ilerde bir kargaşa oldu öldünüz. Bölüme tekrar başlayıp tekrar o troll ü öldürünce yine ayni ach. i alıyorsunuz. Zaten almışım bir daha vermesine ne gerek var. Ben her öldüğümde Achievementlerim resetleniyormu ki..
Sosyal ağlarda paylaş

sharky said:

yanlız system requirementları sağlammış be. Crysis 'i cok da kotu calistirmayan laptopum bunu zor calistirdi resmen.

Steam said:

System Requirements
Processor: Intel® Pentium® IV 2.4 GHz or AMD 3500+
Memory: 2 GB RAM
Graphics: NVIDIA® GeForce 8800 or ATI Radeon® X1900
DirectX®: DirectX 9
Hard Drive: 2 GB Available Space
Sound: DirectX-compatible sound card
Other Requirements: 3-button mouse, keyboard and speakers. DSL Internet connection for multiplayer

Oyunun baya optimizasyona ihtiyacı var. Sürekli patch çıkıyor. kısa sürede stabil olur.
Sosyal ağlarda paylaş

tantun said:

Xenocide said:

abi büyü dediğin şey böyle olmalı zaten ya, quickbar'dan 1'e basmak olmamalı sdf

arada büyücünün kafası karışcak, kendi kafasına atıcak meteoru falan. lazım bunlar ehaueh

meteor random zaten, kafama 5k yedim gecen serserilik yaparken

fire+eaarth+fire+water+earth+fire basip space basinca hafif yükselip meteor shower atiyorsun,kafana düşerse shield falan yoksa instant kill xD
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...