Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Büyük 2012 Anketi

fede

Öne çıkan mesajlar

knox said:

bir reset sil baştan hiç fena olmazdı dadasda

formatla yeni bi sistem. virüssüz...

ama zaten 70.000 yıl önce de gelişmiş uygarlıkların varolduğunu savunan akımlarda var bu, tufanlar veya depremlerle dünyanın yüzeyinin değişmesi şeklinde.

böyle her şeyden yanına 1 çift alarak kurtulma şeklinde değil de, iddiaya göre insanoğlu gelişiyo gelişiyo sora bi şekilde bi quick format geliyo. tek tük yaşamayı başaran insanlar baştan başlıyolar her şeye.

o shekıl yani..

@Mal: Am I doing it right? :)
Sosyal ağlarda paylaş

mesela daha öncede duyduğum ama masal felan diye hiç açıp okumadığım mu kıtası neymiş bakıyım dedim dün gece.

şimdi 1920 li yıllarda bir adam araştırmaya başlıyor bunu. çinde titebette kitabeler tabletler buluyor. bunlarda kıtamız battı biz buraya kaçtık yazıyor. daha bir sürü bilgi vardır belki bu kitabelerde. bu kitabe ve tabletlere karbon 14 testi uyguladığını ve mö 14bin yılına ait olduğunu söylüyor.

şimdi bu karbon testini ne doğrulayan nede yalanlayan bir kanıt var. adam 1920 li yıllarda böyle bir iddia ortaya atmış. kimse dememiş mi gel bide bizim yanımızda yap şu testi. demişte sonuç olumluysa ders kitablarına niye girmemiş. demişte sonuç olumsuzsa test ettik yanlıştır diyen biri neden yok ortada. kimse gel bunu bana doğrula dememişse neden dememiş. ki bu mu kıtası olayı gerçekliğine en az inanılan tarih öncesi teori gibi heldi baba wiki sayfasına bakınca.

http://tr.m.wikipedia.org/wiki/Mu
Sosyal ağlarda paylaş

asdfsdf oraya gidiyo zaten de Hz Adem olarak değil. Anakara Mu'dan göç eden kabilelerin günümüz dünyasının ırklarını oluşturduğunu söylüyor. kabilelerin kendi içine kapanık yaşayışları fiziksel özelliklerini daha da özelleştirdi diyerekten. sonra bunlar göç ediyolar işte çeşitli yerlere.
o zamanlar dağlar, deniz yüksekliği vs. çok daha farklıydı.

diyor.
Sosyal ağlarda paylaş

TD)Pentagram said:

şunu anlamıyorum,hz adem öncesini kim görmüşte bugüne taşımız onu hiç anlamam.

not mu bırakmışlar arkadaş ne biçim tarih

Hz Adem'in de gözle görülmüş olmadan yazıldığını düşünürsek(doğrudur yanlıştır bi şey belirtmiyorum) çürütmek için yetersiz bir sav oldu seninki.
Sosyal ağlarda paylaş

said:

"Mu Efsanesi Uydurmadır"
Efsanevi Kayıp 'Mu kıtası' gibi iddialarında '2012 ve
Marduk iddialarından bir parça' olduğunu vurgulayan
Doç. Dr. Doğan, "Atlantis doğrudur ama Mu
uydurmadır" diyerek ilginç bir noktaya dikkat çekerek,
"Atlantis vardır ama Mu efsanesi apayrı bir efsanedir.
Ne eski Çin kayıtlarında ve dinlerinde bu inanış sistemi
ile ilgili, bu kıta ile ilgili hiçbir kayıt yoktur.

al işte. bilim bu değil ya. diyeceksinki mexico müzesinde bulunduğu iddia edilen tabletler aslında şu tarihe aittir. içeriği şudur. işte raporları fotoları. belliki oturduğu yerden sallamış.
Sosyal ağlarda paylaş

işte...

en azından bu adam tabletleri koymuş kitabına incelemiş vs.
zaten "inanış sistemi" yönünden girmiş ordan hoşuma gitmedi öncelikle. tüm, kocaman bi uygarlıktan bahsediyosun...

her neyse işte, bu bahsi geçen anakaradan yayılan kadim bilgilerin tarih süresince Naacal rahiplerinden başlayarak çeşitli coğrafyalarda çeşitli şekillerde korunduğu, bunların büyük bir kısmının yaşanan felaketlerde veya savaşlarda yokolduğu, şu anda günümüzde varolan gizli ezoterik oluşumların bu bilgilere sahip olduğu söyleniyor. tabi çok eksik ve dejenere olmuş bi şekilde... şu ana kadar bahsi geçen 8'den fazla oluşum var ama çok eskiden beri sayarsak. günümüzde de masonların başka bilinmeyen oluşumların bu sırlara vakıf olduğu söyleniyor.

@mal: masonlara getirdim :)
Sosyal ağlarda paylaş

ya zaten mu uydurmadır diye aratınca üçüncü dördüncü sırada çıkan 3. sınıf bir yerel haber sitesindeki haber bu. da, hani ciddi makam kişi felan yokmu bunu bir iddia olarak kabul edip araltırmasını yapmış.

@Ivanov bende gelcem şimdi masonlara
Sosyal ağlarda paylaş

cihangir generin "ezoterik ve batıni doktrinler tarihi" kitabında bu ezoterik oluşumların günümüze kadar nasıl değişerek, etkileşerek, birleşerek, koparak, savaşarak geldiği çok güzel bir şekilde anlatıyor. ilgisini çeken bakabilir.

aha bu da şeması

http://www.historicalsense.com/Archive/CG/CG.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

abi tavrım belli heralde benim. tamamen mantık yürütüyorum. bilginin eksik olduğu, bilmediğim bilemeyeceğim noktalardada iki varsayımıda ele alıyorum. diyorumki;

1) bütün bu eski, kayıp, gizli uygarlıklardan bize ulaştığı söylenen bilgiler ya bir kaç tane hasta rulunun, yada canı sıkılmışın, yada varoluşu anlamlandırmak isterken tarihe merak salıp bu uygarlıklardan büyülenmişin, tarih severin felan yanılgısı. insan yanılgısının ve kendini kandırmacılığınıın ürünğ. tamam bu ihtimal dahilinde. diyecek bişey yok bunun ötesine.

2) evet geçmişteki uygarlıklardan elimize ulaşmış bilgiler var. bu bilgiler ezoterik örgütlerin elinde. bunları herkesle paylaşmıyorlar.

bunlardan en ünlüsüde masonlar. masonların sır diye sakladıkları şeylerin bu eski uygarlıklardan kalmış bölük pörçük bilgiler olduğuda biliniyor. paylaşmama sebepleri gerek olmaması, bilgiyi iyi yönde kullanabilecek ve kaldırabilecek kişilere vermeyi istemek. zaten bu yüzden derece derece ayırmışlar. birden bütün herşeyi öğretmiyorlar üyelerine.

şimdi geçen masonlar.org forumuna göz attım. masonlara kötü diyenler var, iyi diyenler var, benim gibi kararsız olanlar var.

97 yılında türkiyede bir olay gerçekleşmiş. bir mason ritüeline gizli kamera sokulmuş. haber 7 mi ne öyle dinci bir kanal yapmış. bu kayıtta masonluğa kabul töreni yapılıyormuş. keçi kesiliyormuş. kanı içiliyormuş. kabul edilecek kişinin göğsüne kılıç dayanıp ölümle tehdit ediliyormuş. ben izleyemedim telden. yotubeda var. masonik ayin yazınca çıkıyor.

şimdi masaonların forumunda masonlara sormuşlar. masonların verdiği cevap şu. biz hür ve kabul edilmiş masonlar locasına kayıtlıyız. onlar daha önceden bizim gibi gerçek masonların arasından ayrılmış kendi ayrı locaları olan (ismini hatırkayamadım bişey locası masonları işte) masonlardır. bu iki loca arasındaki en büyük fark birinin mason diğerinin ise mason olmamasıdır. onların yaptıkları bizi bağlamaz. bu görüntüleri üstümüze alınmıyoruz diyorlar.

anladığım şu. masonlar var. aralarında anlaşmazlık çıkmış bazları ayrılıp mason adı altında faliyet gösteriyorlar. bu ayrılanlarıda biz illümşnati olarak biliyoruz. yada illümşnatinin güdümündeler.
Sosyal ağlarda paylaş

abi masonluğun kurallarına göre ilahi tanrıya inanmak var hiçbir ilahi tanrı inancında keçi kesip kanını içmek olduğunu sanmıyorum. yani adamların ana kurallarıyla kafadan çelişen bir şeyi daha katılma töreninde insanlara dayatmaları falan aşırı saçma olurdu. o ayin olsa olsa uydurmadır. medya değil mi ne koysan insanların önüne inanmak zorunda bırakıyorlar. inanmasan bile insanın içine bi şüphe bile olsa bişi düşürüyor valla.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...