Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Prometheus (2012)

Innuendo

Öne çıkan mesajlar

abi simdi guncelde baslıgı gorunce aklıma geldi.Alien ın ilk filmindeki yaratıkların oldugu gemide olan canlı/iskelet uzerinde hic durulmadı alien serisinde(ya da ben kacırdım)direk yaratıklara yogunlasıldı,yasama mucadelesi verildi.

Prometheus da hikaye oradan devam ettirildi,kesfedilen gemi icerisindeki canlı ile olay devam ediyor.Hatta film insanların atası sanılan yaratıkla baslıo falan.

Yani soyle diyeyim yapımcılar madeni yakalamıslar,oradan ekmek yenir ama filmde eksik bir sey var.
Sosyal ağlarda paylaş

Saeros said:

prometheus hayatımda izlediğim en iyi film olabilir

Dis!!! (tu)

Ayrıca perde arkasını izleyip yapılan devasa setleri gördükçe insanın Ridley Scotta saygısı kat kat artıyor. Herşey CG olmaması atmosferi daha da iyileştiriyor.

Bluray setim de dün elime ulaştı. 7 saatlik ekstra var. Tekrar izlicem kısmetse.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 2 ay sonra ...
Avatar Prometheus'dan daha güzel senaryoya sahip. Prometheus'un münasip yerlere sürülecek senaryosu yok. Popülist balon senariste sci-fi klasiği olabilecek potansiyeli emanet edersen sonuç bu. Cast şahaneydi acayip yazık oldu.

Yönetmen olacak adama zerre kadar saygım kalmadı. Salla başını al maaşını olmuş. Biraz kendine, işine saygın olsun adam.

Marketing aylarca alien prequel değil dedirtti. Sormasan bile söylüyorlardı röportajlarda, o kadar komikti. Nasıl değil yahu.

Gözümde 10 yılın hayal kırıklığıdır bu film. Affetmeyeceğim. Şimdi de içeri ağlamaya gidiyorum sdfsdfs.
Sosyal ağlarda paylaş

avatarın senaryoda direk pokahontas
prometheusun eksigi hiçbisey anlatmamıslar üstü kapalıda olsa hani biseyler yakalayıp aha buymu aha bundan kelli oluyormus diyemedik
dediklerimizde tirt çikti
güzel filmdi ama alien serisine dahil olmasaydı bu kadar negatif yorum almazdı
herhangi bir uzay filmi olarak düsününce güzel yani
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 ay sonra ...
http://www.imdb.com/name/nm0000631/

2. film için announced diyore..... umalım da soruların bi kısmını cevaplasınlar.

can sıkıntısından tekrar izledim az önce, senaryo ve oyunculuk hariç film çok iyi, ama o ikisi eklenince en fazla 7.5/10 alır.

Keşke şöyle Geleceğe dönüş tarzı sağlam bi trilogy olsa, gelecek 2 film efsane olsa falan, hayat bayram olsa, lay la lay la lay..

/yandı devreler.

charlize suitine kurban..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...