Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Londra vs. Los Angeles

sipeyskeyk

Öne çıkan mesajlar

londra'dan yeni döndüm. 4 ay falan kaldım erasmus ile. kesinlikle güzel bir yer, ne arıyorsan var. her milletten insan olması (cidden dünyadaki her milletten insan var, sanki hiçbir ülke atlanmamış gibi) ben öneririm londra'yı her türlü, ama LA de eminim harika bir yerdir. hatta la daha iyidir sanırım, ingilizler ne olursa olsun biraz mesafeli, bazen fıtık edebiliyorlar insanı. amerika daha sıcakkanlı bir ortam.
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

UK bir kere sosyal devlet bakımından USA in eline verir. her türlü. ben amerikada olsam hasta olmamak için dua ederdim.

Arkadaşlar, lütfen. UK her türlü USA'in eline verir.

İngiltere'ye gidip yaşayıp da nasıl hala İngilizler mesafeli adamlar diyebiliyorsunuz onu da anlamıyorum. Adam gibi yaşıtlarınız yerine 60 yaşına gelmiş tutucu, "fucking immigrants" diye gezen adamlarla mı geziyorsunuz ne yapıyorsunuz anlamıyorum ki.
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
londra da yasiyorum da LA ve USA hakkinda en ufak tecrubem yok.
yeni zelanda ve ingiliz cifte vatandasi 20 yildir uk da yasayan usa da epey yer gezmis bi eleman var ona sordum

LA = shit hole dedi.

bu arada paris ile londra neden karsilastiriyorsunuz ki paris'te fransizca konusmalari bile yeterli 1 haftadan fazla durmamak icin. :)

hatta nefr gelsin soylesin o bizzat tecrube etti heh
Sosyal ağlarda paylaş

Amerika'ya F-1 vizesi ile gidiyorsan zaten zorunlu saglik sigortasini yaptirmak zorundasin. yoksa ders bile secemiyorsun.

mesela 2 asi yapildi bana. ikincisinin gununu kacirmistim. o sirada derslerimi de almistim. sonra bir mail geldi bana bugun revire gidip asinizi yaptirmazsaniz butun dersleriniz dusurulecek diye.
Sosyal ağlarda paylaş

turistik acıdan karsılastırıyorum. konustukları dille bir ilgisi yok bu isin. fransızca guzel dil ayrıca ;)

sırf saglık masraflarını devlet karsılıyor diye uk secilmemeli. cok buyuk saglık sorunları yasayacaksın da maddi acıdan goceceksin falan dusunulecek sey degil.

dedigim gibi kıstas alınacak sey sehirler degil egitim. oyle londra los angeles'in eline verir, ingiltere abd'nin eline verir, ya da la >> all gibi sacma sapan soylemleri dikkate de almam ayrıca ben olsam.

londralılar hemen gelmis savunmus tabi :)
/summon ilke. sukru'yu summonlamıyorum hic adam issiz aylak bisi oldu zaten, kendine hayrı yok.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...