Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Durmak yok yola devam.

Soimyr

Öne çıkan mesajlar

29 ocak cumartesi günü saat 20:00 de bir çok şehirde merkezi yerlerde toplanacak millet, katılabilen katılsın,

bunlar iyice azıttı! okullarda birbirine 45 cm yaklaşamayan öğrenciler, ayrılmış yemekhaneler, otobüsler, şimdide içki!! önce böyle alıştıra alıştıra belli yerlerde yasaklayarak başlayacaklar sonra yavaş yavaş yasakların sınırı artacak ve içki içmek yasak hale gelecek. şeriata kadar yolu var.. devaaam
Sosyal ağlarda paylaş

Hagii said:

adam gibi içenleri ayrıacak bir kanun olursa daha güzel olur.

adam gibi müslümanlarıda ayıracak bir kanun da lazım!

34 yaşındayım bu yaşıma kadar alkoldan sapıtan kavga edenlerden çok , müslümanlık arkasına sığınmış içki içmeyen 5 vakit namaz kılan ama sahtekarın sapığın önde giden adamlar gördüm ben, sırf oruç tutmuyor diye insanlara bıcaklarla satırlarla saldıran insanlar gördüm, bunlar alkoldan daha tehlikeli yasaklayın o zaman dinide olurmu?
Sosyal ağlarda paylaş

tinu said:

Hagii said:

adam gibi içenleri ayrıacak bir kanun olursa daha güzel olur.

adam gibi müslümanlarıda ayıracak bir kanun da lazım!

34 yaşındayım bu yaşıma kadar alkoldan sapıtan kavga edenlerden çok , müslümanlık arkasına sığınmış içki içmeyen 5 vakit namaz kılan ama sahtekarın sapığın önde giden adamlar gördüm ben, sırf oruç tutmuyor diye insanlara bıcaklarla satırlarla saldıran insanlar gördüm, bunlar alkoldan daha tehlikeli yasaklayın o zaman dinide olurmu?

bana ne diyorsun ki islamı ben mi çıkardım ortaya da bana şikayet ediyorsun. adam gibi adamları her yerde ayırmak lazım aslında genel olarak bakarsan.

Hagii said:

adam gibi araba kullanmayanlar yüzünden arabaların hepsi yasaklansa ne küfrederim. ama şu alkol meselesi beni ırgalamıyor. ırgalamaması ise beni bazı kesimlere müdavim yapmasın gözünde
Sosyal ağlarda paylaş

Hagii said:

adam gibi içmeyi öğrene kadar millet bu böyle olsun. öğrenmeyecekleri için buna göre başka bir çare geliştirilsin ama dallamanın birisinin sokakta bana zarar verip te alkolluydum geyiği de son bulsun.

içmeden içmeyi nasıl öğrenecek bu millet? bence o zaman alkol alma yaşı 13e düşürülsün millet içmeyi daha net öğrensin.
Sosyal ağlarda paylaş

Estel_Anorien said:

Hagii said:

adam gibi içmeyi öğrene kadar millet bu böyle olsun. öğrenmeyecekleri için buna göre başka bir çare geliştirilsin ama dallamanın birisinin sokakta bana zarar verip te alkolluydum geyiği de son bulsun.

içmeden içmeyi nasıl öğrenecek bu millet? bence o zaman alkol alma yaşı 13e düşürülsün millet içmeyi daha net öğrensin.

O zaman çok daha fena olur
Ama dediğini de yapmak lazım
Aslında herşey eğitim işte
LAN HER KONU EĞİTİME DÖNÜYOR FUUUUUUUUU

13 yaşında apaçi eğilimli gence alkol verirsen işin sonu kötü oluyor sonra. O da sakat. Vermeyince de sakat. Napsak bilemedim sdf
Sosyal ağlarda paylaş

abi zaten içiosun ki 13 yaşında lol.

söz konusu olay
"aile terbiyesi", bunun kanunla falan alakası yok. Bir büyüğün olacak, o yaşta örnek aldığın, sana "ağzınla iç" diyecek ve ağzınla içmesini öğretecek.
Kuzenlerim falan hep benimle ilk içmişlerdir. Eğiteceksin arkadaş,

ha tabi rol modeli sakat bi herifse sıçtılar o zaman.
Sosyal ağlarda paylaş

İşte örnek alınacak modelin doğruluğu kesin değil abi, şansa bağlı. Ben abimden aldım alkol adabını mesela, sınırını bilirim yerini zamanını bilirim. Abim içince dağıtsaydı muhtemelen ben de o yola kayabilirdim.

Tabi hep ihtimal bunlar. Elde sabit bişey yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Estel_Anorien said:

abi ne anlatmak istedin sen hiçbişey anlamadım ben.

o lafın orjinali bildiğim kadarıyla şöyle.

İki şey sonsuzdur; İnsanoğlunun aptallığı ve evren. fakat ikincisinden emin değilim

şu an içki yasaklaması iyi mi kötü o ayar da olduğum için millet nasıl düzgün adam gibi içecek eğer içecek se modunda değilim yani demek istedim

eğitim ile oluyor diyen arkadaşlar var ama tecrübelerim bana einsteinin lafını hatırlattı bir an ondan dolayı yazdım.
Sosyal ağlarda paylaş

Derdiniz içki içememekse;
ülkede rüşvet var sakin olun, parasını verir dükkanı açarız. Tezgah altından ürün ilk defa satılmayacak, orada da sıkıntı yok.

Derdiniz "hükümet yasakçı, şeriat geliyo qq" ise;
Bunları dedeniz, babanız eğitim sistemini çamur etmiş adamlara oy verirken, eğitim sistemi camiye, imamhatibe taşınırken düşünecekti.
Siz de durumu ne kadar salladığınıza göre ders alın. ilerde çocugunuzun qq sunu şimdiden çifte vatandaşlık vb yöntemlerle kesin. Türkiye tatil için güzel yer, onun dışında napacan içerilerde bi halt yok zaten, kupkuru yaşayıp ölüyolar. Yok kasacam diyorsanız pamuk eller cebe, aydın kesimde laf cokta para pek yok. Bir avuc adam var ugrasan onlara da destek falan yok. Facebookta tıklamayla birşeyler olsaydı, dünyanın tarım merkezi olurduk.

oh döktüm de rahatladım.

elit tavır başarı ile tamamlandı.
Sosyal ağlarda paylaş

Umarim seriat falan gelir de burnu sürtülür milletimin diyicem de yok imkansiz yani. Basindaki coban önüne yemini atinca nereye giderse bizim millet de oraya gidiyor. Kavalin sesi de kulaga hos geliyor tabii, koyunluk da bir mertebedir ne de olsa..
Herneyse yazarak devletin kurtulmadigini biliyoruz, yapacak birsey yok filmi sonuna kadar izliyicez. Haziran'da tek baslarina basa gecme ihtimali %0 dersek, Türkiye'yi birbirine köstek olup herseyi cikmaza sokacak hükümet-koalisyon kapismalari bekliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Raze said:

ülkede rüşvet var sakin olun, parasını verir dükkanı açarız. Tezgah altından ürün ilk defa satılmayacak, orada da sıkıntı yok.

Bunları dedeniz, babanız eğitim sistemini çamur etmiş adamlara oy verirken, eğitim sistemi camiye, imamhatibe taşınırken düşünecekti.
Siz de durumu ne kadar salladığınıza göre ders alın. ilerde çocugunuzun qq sunu şimdiden çifte vatandaşlık vb yöntemlerle kesin. Türkiye tatil için güzel yer, onun dışında napacan içerilerde bi halt yok zaten, kupkuru yaşayıp ölüyolar. Yok kasacam diyorsanız pamuk eller cebe, aydın kesimde laf cokta para pek yok. Bir avuc adam var ugrasan onlara da destek falan yok. Facebookta tıklamayla birşeyler olsaydı, dünyanın tarım merkezi olurduk.

oh döktüm de rahatladım.

En basarili yeni uye seciyorum seni agaboy.
Sosyal ağlarda paylaş

Raze said:

oh döktüm de rahatladım.

+58
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...