Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cataclysm Mage Başlığı

tinypoo

Öne çıkan mesajlar

Sizin rotasyonunuz ne ki ? Ben fire oynarken şöyle bir rotasyon gidiyorum: Livingbomb-->Sorch-->Fireblast-->Firebolt spam + proclar, bütün dotlar varsa üstünde combustion çakıyorum bide. fireblastın cdsi doldukça sorch + fireblast yapıyorum sanki daha fazla proclama şansı oluyor gibi geldi ondan batıl da olabilir tabi eheh
Sosyal ağlarda paylaş

işte mage artık batıl inançlarımız var işte 2fb 1x scorch üstüne blast atınca procluyo falan gibisinden :)
standart rotasyonum başlangıçta
LB > Scorch > orb > fb hani olurda fenerin kupayı almasıyla eş değer bir şansda pb proclarsa onu kullanıyorum tabiki
devamındada artık bossa göre hareketliysek scorch spamliyorum falan filan.
bu kadar zaten bişisi yok, mage'inesas sorunuda bu zaten 2 büyüye sabitlenmiş class LB ve FB+proc arada işte pb proclamadıgı için scorch falan atıp hem crit mass hemde mana hover ediyosun falan filan
Sosyal ağlarda paylaş

Beyt said:

Sizin rotasyonunuz ne ki ? Ben fire oynarken şöyle bir rotasyon gidiyorum: Livingbomb-->Sorch-->Fireblast-->Firebolt spam + proclar, bütün dotlar varsa üstünde combustion çakıyorum bide. fireblastın cdsi doldukça sorch + fireblast yapıyorum sanki daha fazla proclama şansı oluyor gibi geldi ondan batıl da olabilir tabi eheh

o rotasyonla 7 8k dps olur

fireblast impact olmadan kullanmaya gerek bile yok.
scorch da sadece mana bitme problemi oldugunda evoc-gem olmadıgında artık.
maximum fireball kullanımı.
lb sürekli up olucak geldikcd cd basıcan falan ondan ibaret
Sosyal ağlarda paylaş

önce orbu atın,sonra scorch lb atın.orb fightta ne kadar cok atabilirseniz o kadar iyi.saniyede 2-5k arası vuruyo net dps.lb yi de critical mass yokken atmayın o yüzden önce scorch atın veya shadowbolt-incinerate bekleyin.

edit : single target fightta fireblast atarsanız yarım k dps yapmaya mahkum kalırsınız.koşmanız gerektiğinde atın atıcaksanız ki yinede gerek duymuyorum ben hem 30 yarddan atılıyo zaten bişey de vurmuyo.

edit 3 : ayrıca fight başlamadan once raid leader geri sayım yaparken 1 dediginde pyro caste başlayın o arada pullanıp bi miktar threat üretiliyo critleseniz bile almıyosunuz aggro,pyroblast dot on başlamış oluyosunuz fighta.ama dedigim gibi.1 sn kala başlayın castlemeye 2-3 arası vs riskli yani criti yapıştırırsan.
Sosyal ağlarda paylaş

Impact en güçlü şekilde kullanılabileceği (Lb+pyro dot+ignite varsa comb) durumlardan başka fireblast kullanımı 2. magein saç baş yoldurma sebebidir.Bu kadar saçma bir bugın hala fixlerde görünmediği daha acı ama büyük bir ihtimal lbnin 3 target limitinden kaynaklanıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

BaaL said:

Beyt said:

o rotasyonla 7 8k dps olur

fireblast impact olmadan kullanmaya gerek bile yok.
scorch da sadece mana bitme problemi oldugunda evoc-gem olmadıgında artık.
maximum fireball kullanımı.
lb sürekli up olucak geldikcd cd basıcan falan ondan ibaret

11-12k dps görüyorum ben bu rotasyonla. + olarak fireball critical massı vermiyor direk o nedenle sorchla başlamak daha mantıklı sanki, pyro procu bekleyene kadar crit masssız fireball atmaktansa başta bir sorch atıp sonra proclara göre hareket etmek daha mantıklı bence.
Sosyal ağlarda paylaş

"rotasyon" dediğin belli bir kalıbı takip etmece ise
lb-fireball-fireblast-scorch atarak yapamazsın 11-12k
fight başı pyro atarak başlayıp crit mass alıyosun zaten
hadi onu yapmadın 1 kere scorch at. zaten pyro 30sn de bi 1 kere proclar en kötü. lb yi de refreshliyosun bittikçe.
ama fireblast-scorch yok öyle "rotasyon" halinde
yok scorch crit mass için atıyosan zaten o rotasyon falan değil.
Sosyal ağlarda paylaş

-LB surekli up olacak.
-Acilisi pyro ile yapmadiysak ilk LB'den sora scorch aticaz. -Critical Mass de surekli up olacak. 30 sn pyro critlemezse bi tane scorch atilacak.
-Tum dotlar up iken combustion atilacak.
-Available oldugu anda Flame orb atilacak.
-Impact proclarsa FBlast atilacak. Onun haricinde FBlast kullanimi gereksiz. AOE yaparken impact procladiginda, current target'a LB atip impact cast edin. Dotlari spread ediyor ya impact, bu unutuluyor hep.
-Geriye kalan her sey icin fireball.

Armor olarak tabii ki molten armor kullaniorz. gem, evo vs bittiyse mage armor acabilirsiniz. Ayrica DPS'den cok kontrolun onemli oldugu fightlarda da mage armor kullanabilirsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

onları 4 sayfa kadar geride yazmıştım zaten. dönüp dolaşıp 2 sayfada bi aynı noktaya geliyo olay. single target dps maximization'ı konuşuyoduk ki gene rotasyon'a kadar döndü olay

neyse 2 dakikalık 2m dmglık bl olmadan , solo , self buffed dps meter; (ordan çıkarın ne kadar scorch fireblast kullanılıyor single target)

Sosyal ağlarda paylaş

buna kızıyorum bende Ekim 4p t11 var üstün başın yerinde ama ben ilvl 338 feral druidimle gem yok bir tek therazan shoulder ench var self buffla 13-14k dps çıkartıyorum
ilvl400+ itemlerimi beklicez fire bir halta yaraması için,
ayrıca git 2kdlık 10 kere test yap hiç bir zaman aynı seviyelerde dps tutturamazsın, tamamen rngye odaklı bir class olduğu için 12kda çıkar 20k da, stabil bir dps yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Üst tier bekleniyor sanırım fix için.Ne düşünülüyor bilmiyorum ama magein mekaniklerini direk fixlemek yerine şimdilik fireball spam için adım attılar.
Fire kısmında herşeyin crite aç olması yapılmış en büyük salaklık bence statları optimal yapamıyorsun falan en azından hot streak rng değilde kesin bi proc şeklinde yeniden dizayn edilse (4 x fireball = P!) gibi haste önem kazansa mastery kısmına değinmicem zaten adamlar gitti olabilecek gerçek fire masteryi destruction locka verdiler ilginç.
Kısacası bir diğer major patch'e kadar mage böyle devam eder diyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Evr said:

buna kızıyorum bende Ekim 4p t11 var üstün başın yerinde ama ben ilvl 338 feral druidimle gem yok bir tek therazan shoulder ench var self buffla 13-14k dps çıkartıyorum
ilvl400+ itemlerimi beklicez fire bir halta yaraması için,
ayrıca git 2kdlık 10 kere test yap hiç bir zaman aynı seviyelerde dps tutturamazsın, tamamen rngye odaklı bir class olduğu için 12kda çıkar 20k da, stabil bir dps yok.

ekim vuramıyo olm fire bi halta yaramıyo diye bişi yok.ben delip geçiyorum mesela ekim bilir ahahehaueh
Sosyal ağlarda paylaş

xunn said:

Deacon dogru söylüyor, baya kötü bir mage ama dogru söylüyor.

PvE'ye karisma xunn. PvP konusunda bir sey demem bak, bu isi de ustalarina birak.

Su patch gelsin de, belki biraz daha adam olur fire. Su an kesinlikle hak ettigimiz noktada degiliz. Agzina ettigimin pyro'su bile adam gibi vurmuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Deacon said:

xunn said:

Deacon dogru söylüyor, baya kötü bir mage ama dogru söylüyor.

PvE'ye karisma xunn. PvP konusunda bir sey demem bak, bu isi de ustalarina birak.

Su patch gelsin de, belki biraz daha adam olur fire. Su an kesinlikle hak ettigimiz noktada degiliz. Agzina ettigimin pyro'su bile adam gibi vurmuyor.

benm bildiim kadarıyla oyundaki en yüksek base dmglı cast edilebilen büyü pyro.. diiilmi? ve ona rağmen yerlerde sürünüyüo -.-
Sosyal ağlarda paylaş

Base damage önemli bir unsur değil.Scale ve rotasyonda kullanımı önemli impact aoe veya opener dışında pyro sadece hotstreak proclarında kullanılıyor(yani oturup pyro hard cast etmiyorsun standart rotasyonda).Ayrıca base dmg en yüksek spell yamulmuyorsam deep freeze.
Sosyal ağlarda paylaş

Mastery abanan bir frost mage için PvE dps'i düşmedi aslında, hatta çok az buff bile var.

Ama sorun şu; Zaten frostun dps'i diğer classlardan düşük, adamlarda bunu doğrulayan bir blue post cavabı bile varken, niye frostu PvE'de bufflamadılar onu anlamadım. Deep freeze'e 15 mastery nerfi gelmişken bence :%15 buff vermeleri lazımdı ice lance gibi, adamlar üstüne %20 nerf daha attılar dps eski yerinde kalsın diye.
Sosyal ağlarda paylaş

Mastery gelmeden önce haklı olabilirdin, ama şimdi herhangi bir adam sadece dps dengelemek için masa başına otursa, 3 mage spec'i 1 günde aynı dps'e getirebilir hem de PvP'ye hiç dokunmadan. Aynı şey hunter, rogue, warlock gibi purer dps her class için de geçerli. Yani olay istemek.

Diğer bir konuda; şu an arcane ve frost 100 birim dps yaparken fire 80 birim yapsa sen bu sefer "Niye fire'a buff istiyorsunuz? 3 spec imkansız, 2 spec'i adam etsinler yeter" der miydin? Nasıl sen fire oynamaktan zevk alıyorsan , birçok kişide frost oynamaktan zevk alıyor. Rogue combat dps'i çok kötü diye rogue bırakanlar oldu bizim guildde, adam muti oynayacağına classı bırakıyor hesap et. Fire'dan resmen nefret eden bir mage grubu var, azınlıkta olsalar sayıları yok sayılabilecek miktarın çok üstünde.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...