Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cataclysm Mage Başlığı

tinypoo

Öne çıkan mesajlar

• 2 hafta sonra ...
Arkadaşlar birşey danışacağım,

Level 77 mage karekter sahibiyim. Şuan frost talenti ile oynuyorum diğer spec ise arcane. Görevlerden çıkan her yeni item, stamina ve int ve spirit vermeye başladı daha çok. Yani özetle sormam gerekirse;

Frost mage için, Stamina ve İnt mi önde yoksa Critical mı ?

Bazı yeni itemlerde Crit şansı vermiyor ama stamina çok veriyor... BG'lerde frost mage, critical giymeden ne durumda olur ?

Son sorum; Donmuş hedefe attığımız crit şansı, üstümüzdeki critlerle alakalı mıdır ?
Sosyal ağlarda paylaş

eski itemlerim +cirt veriyorlar ama staminam düşük oluyor. Yeni itemlerde bir bonus vermiyor ve stamina int hele stamina çok yüksek oluyor ve gear scoreları daha yüksek oluyor.

Acaba crit şansımdan dolayı diğer itemleri mi kullanmalıyım karar veremedim...
Sosyal ağlarda paylaş

Ptrda lb ve fireball basemanaları düşürülmüşte tek başına yeterli değil bu değişiklik.
Impact bugı saç baş yolduracak cinsten 2+ fire mage raid yapıyorsa.
Mastery bonusu yine ptrda bufflandı lakin yine tek başına birşey ifade etmiyor kesinlikle yanına extra bişi vermesi lazım %fire dmg gibi bişi.
Dps düşüren onca bug varken gidip dps veren pyromaniac fixlemeleri çok ilginç.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Frost specte haste cap 0'dır (yazı ile sıfır) geardan gelen her haste yerine almadığınız başka bir stat yüzünden dps düşüşünden başka şey kazanamassınız.

İnt basabildiğiniz her yere int basın (ench - gem - yemek vs), %17 hiti sağlayıp, crit cap'e dayandıktan sonra (yani üstünüzde hiçbir buff-flask falan yokken self buff %22,5 critiniz olsun) ne var ne yok mastery abanıyorsunuz.

Mastery arttıkça yeni patchle gelecek olan base mastery düşüşü size nerf olmaktan çıkıp buff olmaya başlıyor. ice lance eskisinden bile fazla vurmaya başlıyor ve deep freeze'in şu an ki hasarına geri yaklaşılıyor.

Yani özetle int is a king, sonra hit cap, sora crit cap, kalan herşey mastery, haste'ten köşe bucak kaç.
Sosyal ağlarda paylaş

pvp kısmını bilmiyorum güçlümüdür değilmidir pvp işim olmadığı için ama PVE de tamamen rngye bağımlı hale getiren blizze teşekkürlerimi sunuyorum ya bazen orta seviye dps yapıyosun yada tankın üstündeki dps sen oluyosun bu kadar dengesiz olamaz fire spec, mesela hot streak şaka gibi chimaeronda 4 atramadesde 3 keremi açılır(soft cap crit rate)
yani bir hunter 25k+ dps leri görürken sen ilvl 358 ile 18-20lerde sürünüyosun çoğu encounterda, oda crit şansın tutarda rng seni severse

feral druidimde var yeni kastığım üstü faction rep eşyaları 1-2 hc eşyası var equip ilvl338 0gem 0 ench, üstü başı full gem/ench, capleri yakalamış ilvl 350 mageleri single targetta dpsde geçiyorum çok rahat şekilde bu kadar ezilmezki bir class, ha oynamayı bilmiyodur demeyin mage tamamen facepalm, manana göre fb veya 2xfb3xscorch spamle lb refreshle 1dk cd geldiyse orb,
güzel bir pyro crit yakaladıysan ignite/critical mass/lbde aktifse 3dk cdlı combustion at o kadar işte rotasyonu bile yok classın

öyle hardcore raider falan biri değilim kendi halinde takılan haftada 1-2 sefer guildce 10m raide gidebilen biri olarak bu yazdıklarım ama etrafta okuyup combatloglara vs bakıncada durumların aynı olduğunu görüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

patchle biraz rahatlama olcak evren sıkma canını :d
en azından scorch weaving falan gerek kalmıycak, umarsızca fireball spamlanıyor (fball %9 mana olmuş haliyle) 8 dakika kadar.
şuan zaten aoe de eziyoruz direk. 10 targetli fightlarda 50k-60k oluyor ferah ferah.
single dps'i de muhtemelen gear seviyesi ilerleyince
rng'nin coşturacağı düşüncesiyle bufflamıyorlar, sonra nerflemekle uğraşmamak için.
selfbuff %30'u geçince crit , raid+glyph+crit mass ile
coşacak hotstreak bi yerden sonra.

beni mage'le ilgili tek üzen nokta warlocka dönmüş bütün dpsimizi dotlarla yapar hale gelmiş olmamız. combustion'un şu halini alıp, değiştirip daha single target bi hale getirmeleri falan gerek bence.ne bileyim %20 increased fball dmg 20 sn olsun (salladım).zaten 3453 kere değişti spell. hem aoe bu kadar hayvani olmamış olur. hem single target dps biraz daha artmış olur. hem de lb+pyro+ignite+combustion+impact denk getiricez diye kafayı yememiş oluruz.
Sosyal ağlarda paylaş

ignite zaten buglı critical mass desen garip bir şekilde bosslarda kayboluyor sebebini çözemedim aydınlat beni ekim!!
ha gear scale yüzünden rngye bağımlı ediyorlarsa wotlkun son günlerinde mageler classların tadını çıkarttığı gibi bizde artık bundan sonraki ek paket gelmeden önceki 4-5 ay tadını çıkartırız salak saçma blizzin işleri zaten 4set bonusla bile milletin dps yerlerde hatta rng bazen sana öyle bir tokat atıyoki 50 fbden 5 tanesi crit ediyor neyse mage zevkli oynuyoruzda yarın bir gün raide gel sadece yemek yap buff at bide bitişte bize portal aç moduna geçmeyiz inşallah
Sosyal ağlarda paylaş

critical mass başka fire mage attığında kayboluyor ya, ya da target üzerine %5 spell crit debuff bırakan herhangi bişeyle.
ama onda bi sorun yok %5 crit vurmaya devam ediyosun yani.
ignite zaten buglı durumda, stackleme hiç bi şekilde yok, 3 farklı senaryo olabiliyor ve önüne geçemiyosun hiç bi şekilde;
1- 2 crit aynı anda çarptığında 0.0001 ms bile olsa combatlogda 1satır yukarda yazan crit'in ignite'ı boşa gidiyor
2- ignite sadece 4.01 snden yukarı duration oldugunda refreshleniyor bunun altındaki sürelerde attıgın critlerin ignite'ı boşa gidiyor
3- bi tek bu faydalı. 4.01 in üstünde aralarında 0.5 sn üstü süre olan 2 crit attığında 1. critinden 1 ignite tikleyip, 2. crit için ignite'ı refreshliyor.

bunlara yapcak bişey yok abanmaca devam :d combustion atacakken living bomb critleri ile ignite refreshlenmesi , 5k tikleyecek combustion'un 2.5k tiklemesi falan saç baş yolduruyor ama adama, ki bunun önüne geçmek için tek yapacakları living bomb/pyroblast dot dmg'ı %30 %40 artır, crit şanslarını kaldır bitti gitti. hatta ben şuan bile living bomb'um hiç critlemese çok daha mutlu olucam paso combustion-aoe baltalıyor.

ama bu durumdan gayet hoşnut gibi blizzard,shadow priest/warlock için dot clipping'i kaldırdılar cataclysm'le bu sayede mage'i baltaladılar, hiç de değiştirecekler gibi gözükmüyo keza ne patch notelarda, ne magele ilgili blue postlarda bişey var.
eskiden 15sn lik 3sn de bir tikleyen dot'u 3.3 sn kala refreshlediğinde 15sn duration'a dönüp, 12sn kaldığında tikliyordu, yani 3.3+3 6.3 sn boyunca tiklememiş oluyordu .
şimdi 3.3sn kala refreshlediğinde 15.3 saniyeye çıkıp 0.3 saniye sonra tikliyor.
ama bu bize iyi değil çünkü her türlü living bomb'u erken refreshlersen son patlamasını kaçırmış oluyorsun.
ignite da 5sn duration ile başlayıp 4sn ve 2sn kala tikleyecekken. 2. bir critle 6sn duration'a refreshleniyor 2sn sonra tikliyor falan.
çok karışık oldu ama böyle salak salak işler işte.

yapcak bişey yok gene single 17 18k , aoe 50k devam bi süre artık.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...