Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ATATÜRK YAŞASAYDI İSRAİL OLMAZDI !

Hagii

Öne çıkan mesajlar

“- Hazreti Muhammed’in mezarının yıkılacağını derin bir üzüntüyle öğrendim. Bu kutsal emanete asla dokunamazsınız. Bir tek taşının bile zarar gördüğünü duyarsam, orduyu aşağıya (arabistana) gönderirim!”

1937 yılında Bombay Chronicle gazetesinde rahmetli Atatürk’ün 1937 yılında TBMM’de yaptığı bir konuşma bakınız nasıl haberleştiriliyordu:

Arapların arasında mevcut olan karışıklığı ve hoşnutsuzluğu kimse bizim kadar bilemez. Biz, vakıa birkaç sene Araplardan uzak kaldık, fakat şimdi kendimize kâfi derecede güvenip ve kudretimizi bildiğimiz için İslâmiyet’in mukaddes yerlerinin Musevilerin ve Hıristiyanların nüfuzu altına girmesine mâni olacağız. Binaenaleyh şunu söylemek istiyoruz ki, buraların Avrupa emperyalizminin oyun sahası olmasına müsaade etmeyeceğiz!
Yani, Müslüman yurdunda Yahudi devleti kurdurtmayacağız

“Biz şimdiye kadar dinsiz ve İslâmiyet’e lâkayd olmakla itham edildik. Fakat bu ithamlara rağmen Peygamber’in son arzusu, yani mukaddes toprakların daima İslâmiyet hâkimiyetinde kalmasını temin için, hemen bugün kanlarımızı dökmeye hazırız. Ceddimizin Selâhiddin-i Eyyûbi idaresi altında, uğrunda Hıristiyanlarla mücadele ettikleri toprakların, yabancı hâkimiyeti ve nüfuzu altında bulunmasına müsaade etmeyeceğimizi beyan edecek kadar bugün, -Allah’ın inayetiyle- kuvvetliyiz..”

Ne haller olduğunu da Hindistan’ın kurucusu Mahatma Gandi çok güzel özetler:
“-Biz Türkiye Cumhuriyeti’ni, dünyanın en güçlü devletlerini dize getiren bir büyük devlet olarak tanıdık. Türk Milleti’nin emperyalistlere karşı verdiği mücadeleden ilham da aldık. Fakat Atatürk öldükten sonra Türkiye küçük bir Balkan devleti derekesine düştü!”
http://www.masonlar.org/masonlar_forum/archive.php?topic=7141.0
Sosyal ağlarda paylaş

hagi, canım kardeşim;
bence sen bu tarih araştırma işini bırak. ya da bırakma daha fazla araştır hatta okulnu vs oku, ondan sonra bi 3-5 yıl sonra tartışmak için gel gene.

çünkü ne dediğin ne demeye çalıştığın bile belli olmuyor. bir tane siteden birşey okuyup ALLAAAAAH diye gaza gelip buraya mevzuyu/yazıyı aksettiriyosun, nediyonuz diye bize soruyosun.

peki, madem sormuşssun ben cevap veriyim:

1- TARİHTE OLSAYDI KALSAYDI DİYE BİR HALT OLMAZ, atatürk olsaydı israil olmazdı, dedemin demsinin dedesinin dedesi ishal olmasaydı, aslında amerikayı ilk önce o keşfedicekmiş ama tuvaletten çıkamadıından kıtayı görememiş işte teğet geçmiş vs. yok böle bi tarih tartışma şekli. geçmişte oluş de değiştirilemeyecek bir olayı, böle olsaydı böle olurdu diye tartışmak, kadınların gününde dedikodu yapmaktan farksızdır.

2- ATATÜRK OLSAYDI İSRAİL OLMAZDI demişssin, ben de diyorumki, atatürk olsaydı da israil ÇATIR ÇATIR kurulurdu. yukarda atatürk şöle demiş böle demiş diye gazete haberi muhabbeti çevirmişler. doğrudur demiştir, öyle bir basın açıklaması meclis bildirgesi vermiştir, bilmem ne olursa orduyu aşağı inidirirm demiştir.

sorarım sana: HANGİ ORDUYU? aşşa indirilebilecen ordu anca yüzüklerin efendisindeki hayalet ordudur okadar. ulan adammı kaldı silahmı kaldı, nereye iniyo orda teee oraya. bu mevzu ya yalan, ya da doğruysa da tamamen EDEBİYAT. ülke başkanları da bazen sallamak savurmak durumunda kalırlar. karizmatik tek lider yönetiminin bölüf kısmıdır bu. karizmayı hep şişkin tutacaksın.

3- bir de mevzuyu gelip masonlar.org mu ne direk harun hayyanın sitesinden alıp buraya koymuşssun. harun yahyahı tanıyomusun? tanımıyosan tanıtıyım, süper kökten dinci feto grubunun yazalarının ortak isimle yazdıkları kitapların beleşe yayınlandığı web sitesi. evet bilgiler güzel ve gaz ama bunların hepsi yanlı ve taraflı. bi de meseleyi git bak bakim solcu siteden, atatürkçü sitedeni, yabancı siteden (kitap demiyorum bak daha, sitelerine baksan gene başım üstüne o da kabul).

öle yani hagii.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
Dragonmax said:

hagi, canım kardeşim;
bence sen bu tarih araştırma işini bırak. ya da bırakma daha fazla araştır hatta okulnu vs oku, ondan sonra bi 3-5 yıl sonra tartışmak için gel gene.

çünkü ne dediğin ne demeye çalıştığın bile belli olmuyor. bir tane siteden birşey okuyup ALLAAAAAH diye gaza gelip buraya mevzuyu/yazıyı aksettiriyosun, nediyonuz diye bize soruyosun.

peki, madem sormuşssun ben cevap veriyim:

1- TARİHTE OLSAYDI KALSAYDI DİYE BİR HALT OLMAZ, atatürk olsaydı israil olmazdı, dedemin demsinin dedesinin dedesi ishal olmasaydı, aslında amerikayı ilk önce o keşfedicekmiş ama tuvaletten çıkamadıından kıtayı görememiş işte teğet geçmiş vs. yok böle bi tarih tartışma şekli. geçmişte oluş de değiştirilemeyecek bir olayı, böle olsaydı böle olurdu diye tartışmak, kadınların gününde dedikodu yapmaktan farksızdır.

2- ATATÜRK OLSAYDI İSRAİL OLMAZDI demişssin, ben de diyorumki, atatürk olsaydı da israil ÇATIR ÇATIR kurulurdu. yukarda atatürk şöle demiş böle demiş diye gazete haberi muhabbeti çevirmişler. doğrudur demiştir, öyle bir basın açıklaması meclis bildirgesi vermiştir, bilmem ne olursa orduyu aşağı inidirirm demiştir.

sorarım sana: HANGİ ORDUYU? aşşa indirilebilecen ordu anca yüzüklerin efendisindeki hayalet ordudur okadar. ulan adammı kaldı silahmı kaldı, nereye iniyo orda teee oraya. bu mevzu ya yalan, ya da doğruysa da tamamen EDEBİYAT. ülke başkanları da bazen sallamak savurmak durumunda kalırlar. karizmatik tek lider yönetiminin bölüf kısmıdır bu. karizmayı hep şişkin tutacaksın.

3- bir de mevzuyu gelip masonlar.org mu ne direk harun hayyanın sitesinden alıp buraya koymuşssun. harun yahyahı tanıyomusun? tanımıyosan tanıtıyım, süper kökten dinci feto grubunun yazalarının ortak isimle yazdıkları kitapların beleşe yayınlandığı web sitesi. evet bilgiler güzel ve gaz ama bunların hepsi yanlı ve taraflı. bi de meseleyi git bak bakim solcu siteden, atatürkçü sitedeni, yabancı siteden (kitap demiyorum bak daha, sitelerine baksan gene başım üstüne o da kabul).

öle yani hagii.

kardeş tamam haklısın ben tarih okumadım ama tarih okumadım diye de tarihe karşı merakım olmasın mı?

diğer konu konuyu kaynağı ile açıp burya koyuyorum yani kaynak ben değilim. atatürkü ingiliz ajanı diyen de var sevmiyorum diyen de, atatrükü o kadar yükseltip tapanlar bile mevcut piyasa da. bu ortam da her söylenilene inanmıyor inanamıyor insan. ben de geldim kaynağı ile birlikte yazıyı koydum ne ayak bu yazı diye yok sa iddia benim değil.

bu forumu 2005 ten bu yana takip ederim ve kaynaksız yazı koymam genel de koyduklarım da benim düşüncelerimdir genel olarak. tarih konusunda bilgim yok ama kafama takılan zilyon tane de sorun var.

atatürk olsa israil kurulurdu
orta asya da
osmanlıda
bana saçma gelen veya merakımı çeken o kadar şey var ki
Sosyal ağlarda paylaş

Atatürk neden karşı olsun İsraile.

1 Türk askerinin bile canını tehlikeye atmazdı o ahmaklar için.

Osmanlıdan sonra 1948e kadar çıt çıkarmadan mutlu mesut yaşadılar İngiliz idaresi altında, Osmanlıya yapmadıklarını bırakmayan Araplar.

Atatürkte biliyordu, gayet rahat sallamazdı, hatta İsraille arayı iyi tutardı.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu şu olsaydı böle olurdu türünden saçmalıkları çok sık görmeye başladım bende hatta Ankara da ismi lazım değil gruplar broşür falan dağıtıyodu tarihi gerçekler falan diye

Her bir boku googleamadan adam akıllı arşivlerden yararlanırsan kafası karışık adamların dogmatik saçmalıklarından kurtulup gerçekten öğrenebilirsin bişeyleri

tarih öğretmenliği okudum ufak tefek bişeyler anlatıyım bahsi geçen gazete hindistan gazetesi sanırım 1937 yılının ağustos ayında sözde bu konuşmayı Atatürk TBMM de yapmıştır. öncelikle ilk saçmalık;

Atatürk cumhurbaşkanı ve meclisde sadece açılış zamanları konuşma yapardı. 1937 de 5.dönem 3.yasama yılında yaptığı açılış konuşması Tunceli nin durumu, adli sistem, vergiler ve yükseköğretim kurumları ile okuma yazmanın önemi hakkındadır (1 kasım 1937) eğer bana inanmıyorsan orjinal tutanak olarak görmek ve zahmet edip okumak istersen söyleyeyim "TBMM Zabıt Ceridesi" 20 yada 21. cilt olması lazım (ki burada içtima süresi olarak geçer dönem ve yasama yılı demez orda ) hatta işini kolaylaştırıyım "Atatürk ün açılış konuşmaları" diye de ayrıca bir kaynak yayınlanmıştır(aha burada geçer dönem ve yasama yılı olarak) buradan bulman daha kolay olur. Atatürk'ün ağustosda yaptığı açılış konuşması yanlış hatırlamıyosam 1923 dedir 2.döneme denk gelir. zaten ondan sonraki bütün açılış konuşmaları kasımdadır (1924-1938)

Bu konuşmaların içinde bu şekilde bahsi geçen bişey yoktur hayalinizde yarattığınız Türk-müslüman kimliği öylesine tuhaf hallere düşmüşki uyduruktan belge çıkarıp bide cürret edip bu belgeyi kaynak gösterip tarih yazmaya kalkıyosunuz (kim yaptıysa artık sanırım forumlarda avatarına Türk bayrağı koyup sanal cihada gitmeye çalışan biçare ahmakların başının altından çıkıyo bunlar )
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

Myshkin said:

Ben Atatürk'ün kitaplı büyük dinlere inanmama ihtimalini sevdim.

Atatürk'ün yanlışlarından biri işte..

Yanlışlarından biri dediğin olay düzeni sağlayan şey. Hem müslümanım diyip hem şuan yaşadığımız şekilde yaşamanın hiçbir mantığı yok. Maksat insanların gönlü hoş olsun, düzen sağlansın. Atatürk'ün kitaplı dinlere inanmadığını düşünmek hoşuma gidiyor, ben de inanmıyorum çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...