Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Magic & Arrow

Black_Lupin

Öne çıkan mesajlar

Ben iki hafta önce bırakmıştım. Sunucunun ilk evini diktim sanırım. Açıldığı gün sabaha kadar kastım.

Ne var ki, PH olayını iyi ayarlayamadılar. İlk açılışta çığ etkisi yaratıp fazla online olmasını istediler sunucunun, ancak bildiğiniz üzere çığ bitiyor bir süre sonra. O çığ etkisiyle gelen player da bağlayıcı unsur olmadığından yavaş yavaş bıkıp bırakıyor.

Sunucu güzel. 1-2 değişik, güzel sistem var ancak benim gözümde PH bunları gölgeliyor.

Siz Ultima Online adına ne kadar sistem yapsanız da, ne kadar dengeleseniz de ph bunları bozuyor.

Ins 30 dk da gmleniyor ve res scroll 200 gp ye yakın para veriyordu. Bunun yanınma mage ilkte zor olmasına karşın 2-3 saat sonra in lor ile kasmalar başladı(kasılıyordu da).

24 saat geçmeden +12 katanalar, +12 black staffları dizmeye başladılar vendorlara. İlk günden bu kadar olursa 20 k ya +15 alır insanlar 2 aya kalmaz.

Eleştirim şu ki stafflar hem kaliteli hemde her kitleye hitap etmeye çalışan bir oyun sunmaya çalıştılar. Ancak baştan hardcore gamera mı, casual gamera mı hitap edeceklerini belirleyip böyle başlamalılardı.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya sorun ph olması değildi aslında.Sonuçta hepimiz bi işi veya okulu olan insanlarız ve ph olmaması bizim adımıza işkenceye dönüşürdü zaten.Ancak eksiklikler ve serverın belirli bir player sayısını geçememesi bu sonuçları doğurdu.

Örnek vermek gerekirse pure mage birinin mage robe ve studdeddan başka parayı harcayacağı yeri yok.Tailor kasıyosun yapabildiğin en iyi şey shroud falan.

Serverda ticaret sistemi var ancak kazandırdığı para çok az onun yerine scroll yazıp macroda bırakmak daha kolay.

Ayrıca ph olmasın diyosun da serverda insanlar young areadan çıkamadılar, bu nedenle action da olmadı. Böyle olunca da insanlar yavaş yavaş serverı bırakmaya başladı player sayısı 1er 1er düştükçe de server bu hale geldi..

O kadar ki alchemy mesela bleed potion bile yapamıyodu vendorda vardı zaten.

Diğer craft menülerini bilmiyorum ama özel bişey yoktu sanırım pek.

Bunlar olmadıkça da serverın tadı kaçıyor ve dökülüyoruz..
Sosyal ağlarda paylaş

Artariel said:

abi ne alakası var iş okulla phnin. zaten bilgisayarın başında duran yok ki adam bırakıyor makroya bu kadar basit. bir şeyler için emek vermek bu kadar mı zor ya ? millet çat diye kasıp adam kesmek için ne kadar can atıyor.

yil olmus 2011, uo 14 yasinda, benim yasim gelmis 25'e. Kimse kusura bakmasin, eskiden lisedeyken oldugu gibi okuldan once 1 saat internet cafe, ögle yemeginden sonra bi aksiyon, sonra yine makro, git ders falan, oturup saatlerce gunlerce haftalarca 1 skill icin kas. Yil 2011 aga, kimse ugrasmaz susaatten sonra, essek kadar adam olduk yani. Oyun oynayacaksak keyif alalim diye, yarin birgun kapanir oturur yanarsin harcadigin vakte. Ha illa ben kascam manyaga baglicam diyosan, girersin osi de oynarsin iste. Ha bide sc2 diye bi oyun cikti, acaip biseymis
Sosyal ağlarda paylaş

Korax said:

Artariel said:

abi ne alakası var iş okulla phnin. zaten bilgisayarın başında duran yok ki adam bırakıyor makroya bu kadar basit. bir şeyler için emek vermek bu kadar mı zor ya ? millet çat diye kasıp adam kesmek için ne kadar can atıyor.

yil olmus 2011, uo 14 yasinda, benim yasim gelmis 25'e. Kimse kusura bakmasin, eskiden lisedeyken oldugu gibi okuldan once 1 saat internet cafe, ögle yemeginden sonra bi aksiyon, sonra yine makro, git ders falan, oturup saatlerce gunlerce haftalarca 1 skill icin kas. Yil 2011 aga, kimse ugrasmaz susaatten sonra, essek kadar adam olduk yani. Oyun oynayacaksak keyif alalim diye, yarin birgun kapanir oturur yanarsin harcadigin vakte. Ha illa ben kascam manyaga baglicam diyosan, girersin osi de oynarsin iste. Ha bide sc2 diye bi oyun cikti, acaip biseymis

Bir bakımdan sana hak versem de, bu adam gibi bir sunucu yerine çerezlik sunucu ortaya çıkarıyor. PH açılınca gözümde 7x veren pvp sunucularından farkı kalmıyor. Eğer oyun oynayacak zamanınız yoksa kimse zorla oynatmıyor. Az zamanınız varsa da açarsınız 2 el call of çevirirsiniz çıkarsınız.

Pvp yapmak istiyorsanız sadece buna yönelmiş oyunlarda var. Kişisel şeyler ne olursa olsun, sunucu açısından PH kötü etki ediyor. Buna gerçek olmayan player sayısı da dahil. İlk hafta 70 kişi sonradan 20 kişi görünce kimse bizi uyarmadı demesin. Uyardık.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...