Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cataclysm'de Enflasyon

Elderon

Öne çıkan mesajlar

Ya hardcore oynamıyorsan doğrudur para gereksiz ama content başı craft yaptırman flask alman falan gerekince sadece farmlamak bile para kazanmaya yetmiyor.

Günde 2.5k consumable'a veriyordum herb alchemy kasmadan önce altıma, istatistiklere göre cataclysm başladığından beri 60k civarı para kazanıp harcamışım, 85'e dinglediğimde 10500g vardı çantamda. Şu an 4500g falan var işte, özel bir şey yapmıyorum para kazanmak için, AH'ta ucuza bulduğum şeyleri bir şekilde daha pahalıya satarak kazanıyorum paranın ciddi bir kısmını.
Sosyal ağlarda paylaş

Ekonomik durumu kötü olan arkadaşlara birkaç tavsiye verebilirim.

Catanın gelişiyle beraber herkesin level kastığı ilk bölüm sonlandı. Yani gatherer mesleklerinden para yapma devri artık bitti. Özellikle mining/herbalism icin spawn rate inanılmaz düştü ve ana karekterlerin kasılmasıyla birlikte altlar ve gathererlar piyasaya çıktı.

İlk kural topladığınız şeyleri kesinlikle metal/herb olarak AH ye koymayın.

Metaller prospect edilerek çıkarılacak gemler ve bitkiler ezilerek çıkarılacak pigmentler her zaman için daha çok para getirecektir.

Bu durumu da bir adım öteye taşıma gemlerin kesilmiş, pigmentlerin ise ink ve oradanda kart olarak kullanılmasıdır.

Alchemist iseniz ve transmute mastersaniz trugold cd nizi satmamanız lehinize olacaktır. Catada proc rate çok yüksek ve tüm malzemelerin AH den alınması 800-900 g ve truegoldun tanesi 1.100 - 1.200 yani her halükarda cd doldukça ortalama 300 g luk bir kar mevcut (Tabi benim serverımdaki fiyatlar bu yönde) ancak transmute proclarsa x2 de 1.300 - 1.500 x3 te 2.500 - 2.700 şeklinde bir kar etme imkanınız var. Raidlerin başlaması ile birlikte elixir ve potion masterlıkları da para kazandırabilir ama benim tercihim her zaman transmutedan yanadır.

İnscription skiliniz varsa hala mysterious cardlara para yatıran insanlar olduğundan bu yolla kısa sürede yüksek kar elde edebilir ve inferno inklerle darkmoon kartlarını kasabilirsiniz. İtem level yarısının yasandığı bu günlerde darkmoon kartların rare olanları bizim serverde ortalama 7 k dan satılıyor.

JC iseniz olay recipe savasına dondu. Daily questlerden gem recipelerini ilk alanlar meta gemleri ortalama 800 g dan satıyorlar ancak ikinci gun aynı recipe i 15 kişi alınca aynı gem 150 g ye dusuyor. Ancak fire prism ve alchemy jc kombosuyla rare gemler ile çok iyi para yapabilirsiniz.

Enchantersanız zaten fazla soze gerek yok su an icin 2 tane trick mevcut alchemist/enchanter combosu varsa yeni epic trinketi de ederek ve de conq pointle alınan wandı de ederek maelstorm kristal elde edebilirsiniz ki bugunlerde AH de ortalama 2.5 k dan satılıyor.

Umarım paraya ihtiyacı olan arkadaslara yardımcı olur ;)
Sosyal ağlarda paylaş

Lenwe said:

Enchantersanız zaten fazla soze gerek yok su an icin 2 tane trick mevcut alchemist/enchanter combosu varsa yeni epic trinketi de ederek ve de conq pointle alınan wandı de ederek maelstorm kristal elde edebilirsiniz ki bugunlerde AH de ortalama 2.5 k dan satılıyor.

Umarım paraya ihtiyacı olan arkadaslara yardımcı olur ;)

Şu kısım çok yardımcı oldu, eyvallah :D
Sosyal ağlarda paylaş

Lightbringer'da dün gece 11 ile 12 arası biraz dolandım etrafta, 3 stack obsidium ore, 6 stack cinderbloom, 55 volatile life, 7 stormvine ve 8 azshara's veil topladım.

Otları komple ezip boyaya çevirdim, mysterious fortune card yaptım, bi 25 tane falan çıktı, iki tanesi 20'şer g verdi. Sonra ah'den 1k'ya mat alıp tekrar yaptım, toplamda 57 kart yaptım 250g geldi FML. Artık vakit hepsini ah'ye koyma vaktidir. Tanesi 26g'ydi gönlüm elvermedi.
Sosyal ağlarda paylaş

DA2019 said:

Genji said:

30 stack obsidium ore topladığım oluyor benim 2 3 saate

sabah 4 6 arası

Hangi server bu? Dunemaulda gece 3-4 gibi ore spawnlarına milletle yarışır haldeydim. Ki dunemaul medium populated. Full serverlar nasıl bilemiyorum.

zenedar
Sosyal ağlarda paylaş

yunusemre said:

böyle toplayanların hangi server'da ve saat kaçta topladıklarını çok merak ediyorum. Sadece 1 kere saat 4-4.30 arasında uldum'da tek miner olarak buna yakın bi performansa ulaşmıştım

gündüz saatlerinde. az önce 40dklık bir run daha yaptım, etrafta benden başka 2 herbalist vardı hatta. 40 dakikada 10 stack cinderbloom, 52 volatile life. tauren druidiniz varsa herbalism çok iyi para yapıyor diyebilirim şu an :) gerçi gatheringden gelen xp çok az gibi. bu kadar herb 2.5 bar anca verdi
Sosyal ağlarda paylaş

DA2019 said:
Hangi server bu? Dunemaulda gece 3-4 gibi ore spawnlarına milletle yarışır haldeydim. Ki dunemaul medium populated. Full serverlar nasıl bilemiyorum.

hakkaten abi sen dunemaulun mid-pop olduğuna ne bakıyosun, mid-pop tamam eyvallah ama o populasyonun %75i farmer heralde. faha hafta başında 860gye saniyesinde giden truegoldlar, perşembe akşamı 730gye gitmez oldu. nası kastıysa herkes, fiyatlar da o kadar hızla düşüyor şu anda.
Sosyal ağlarda paylaş

DA2019 said:

Valla tüm karakterleri stormscale e geçirdim. Daha mining farm yapamadım ama haftasonu görücem nasıl kalabalık. AHye bakarsak, farmerdan başka birşey yok serverda. :(

Farmer olması güzeldir ekonomiyi canlandırır (:P)

Birde undercutta kantarın topuzunu kaçıranlar sağolsun

Bazen diyorum bu AH tecrübesiyle borsaya falanda mı el atsam ? :)-D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...