Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cataclysm'de Enflasyon

Elderon

Öne çıkan mesajlar

Estel_Anorien said:

Orgrimmar Merkez bankası fazla para bastı enflasyon ondan.

tabi kasacak level'ı kalmayan herkesin craftsmanliğe yönelmesiyle piyasada işsizlik azalıyor. işsizlik azalınca da enflasyon patlıyor.

lol adam philips eğrisini koymuş asdsa. yannız tek boyutlu almışssın mevzuyu. bence durumu karışıklaştıran başka şeyler de var.

savaş ekonomisini ve monopol olmuş satıcıları da göz önünde bulundurman gerek. asd
Sosyal ağlarda paylaş

herkes mesleğini nası olsa wotlkda mis gibi para kastım ahden çeker kasarım havasında kastığı için benim gibi adamlara gün doğuyor. oreları toplayıp prospect ediyorum, yeşil gemler (uncut) 80-90 golda gidiyor. temiz para, hele birde geçenlerde minelara bişeyler oldu, mesela deepholmde hep elementium vardı, şimdi obsidium ile elementium neredeyse aynı sayıda çıkıyor. pyritium mudur nedir onun ore u uldumda bol bol vardı, artık bütün uldumu gezip bulamadığım oluyor. gerçi bu değişiklik bana yaradı, önceden topladığım 2 stack pyritium stack 870 gold civarı bir fiyattan gitti ahde <3
Sosyal ağlarda paylaş

estelciğim.. gel öpüjem

Viktor said:

estelcim, ikstisatci ildeniz su yaptigini yapmadi valla

yeni bir low-point yarattin eheueheuehu

teesüf ederim.. VERY VERY TEESSÜF EDERİM..

halbuse ben olayı katma değeri yüksek mal üretememeye bağlayacaktım, don gömlek dikip taş cilalayarak Azeroth anca 3. dünya ülkesi olarak kalır.. bu ekonominin dışa açılması ve warhammer hatta Eve online dünyalarıyla ticarete başlaması lazım bu sayede sermaye birikimi ağlanacak ve katma değeri yüksek mal üretim yatırımı için gerekli olan döviz ihtiyacı karşılanacak

azerothun kurtuluşu gerekire kısa sdönemce cari açık vermeyi göze alarak uzun dönemde daha sonraki nesillerin hayatını kurtarmaktan geçer
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...