Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elder Scrolls V: Skyrim

Sam

Öne çıkan mesajlar

Ben yarım saat kadar oynadım. Bu arada makinem eski benim. geforce 7800 mü ne serisi civarı bir kartım var. En son update'i oblivion oynamak için yapmıştım. Medium texture'ler açıkken oynayabiliyorum (AA falan gibi süsler kapalı tabi). Scripted eventlerde falan frame rate düşüyor. Açık arazilerde ortam düşmanla kaynamıyorsa iyi çalışıyor bayağı.

Oyun gaz başlıyor. Kılıç çekme animasyonu, başını kına doğru hafif eğme falan gibi rötüşlar bu gazı arttırıyor bir nebze. Ejder animasyonları etrafta uçmaları falan atmosfere kocaman bir artı kafadan ekliyor zaten. Karakterler ve atlar falanda obliviona kıyasla daha "canlı" daha güzel duruyorlar. Karakterler yinede efsane olmaktan uzak tabi.

Bunun dışında yakın dövüş işi oblivion gibi. Vurduğum hissini alamıyorum. Karşı tarafın barı sıfırlanana kadar havayı kesiyormuşum gibi. Obliviondan bildiğimiz blokla, havayı biç, sana vururlarsa sendele rutini aynen kalmış. Belki perkler bu monotonu değiştirir diye umuyorum. Bunun yanında finisherlar bu rutini bozmak için taze kan gibi olmuş ama pek uzun ömürlü olmaz diye düşünüyorum.

Menü, inventory kullanımı bana göre rezalet. Konsollar için tasarlanmış. İstediğim yerde mouse kullandırmadığına şahit oldum. İlla yukarı aşağı menüler arasında gitmek zorunda kalmak hoşuma gitmedi. Mouse böyle geniş oyunlarda çok büyük bir nimet olmasına rağmen adamlar pc için bu dev avantajı kullanmayı reddetmiş nerdeyse. Eşya equiplemek, hotkey atamak dert. Hotkey atatmıyor sanırım zaten. Favourite seçeneğini seçiyorsun eşya için. Oyun sırasında favorite menüsünü açıp yukarı aşağı yaparak eşyayı seçmen gerekiyor. Klavye ve mouse denen teknolojiler geliştirildi yahu. Umarım bu tip 20 senedir kullanılan kolaylıklar oyunda vardır da ben bulamamışımdır.

Oyun atmosfer ve keşif anlamında çok şeker fakat teknik özellikleri ve sistemi oyundan soğutmak için var gücüyle çalışıyor.

edit: Zorluğu master yaptım bu arada. Yarım saatte sırtım daha yere gelmedi. Kendi kendine iyileşiyor zaten ._.
Sosyal ağlarda paylaş

Biraz daha oynadım da;

Özellikle main quest için etrafta koşuştururken ortalıkta gördüğüm scripted dialogları beğendim. Millet o an neler oluyorsa onunla ilgili şeyler konuşuyorlar. Smithe asker gelip "ejderler görülmüş bize bi ton silah lazım" falan diyor. Smith'te bu kadar siparişi zor yetiştiririm falan diyor. Atmosferi arttırıcı etkenler bunlar.

Bunun dışında NPCler ne giydiğime göre tepki veriyorlar. "Üzerinde kıyafet yok, bence bişeyler giy", "üzerindekilere bakarak imprial scoutu olduğunu söyleyebilirim, hoşgeldin" tarzı şeyler gördüm. Umarım düşmanın zırhını giydiğim yerlerde ona uygun tepkilerde alırım.

Oblivion tarzı saçma random muhabbet görmedim henüz.
Sosyal ağlarda paylaş

Scaling 1 saatlik oyunumda hiç gözüme çarpmadı. Oyunun başındayım. Eğer kurt görürsen kesebiliyorum. Eğer krala dalarsam gebertiyorlar.

Dövüşler büyü olayı dışında oblivion tarzı, menü sistemi şu ana kadar gördüğüm en kötü sistem, atmosfer olarak obliviondan falan çok daha iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...