Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mass Effect 3

HellHound

Öne çıkan mesajlar

dunyanin baskenti diye bir sey yok alliance'dan ayri olarak dunya ulkeleri varliklarini surduyor me evreninde, alliance hq'da dunya'da degil zaten

42. saniyedekiler de patlama degil reaperlarin atmosfere girisi, gerci her halikarda 14 milyar nufuslu dunyada harbi reaper invasion'da bir kac milyon kayip hic bir sey degil ama oyunun plotu zaten dunyayi kurtarma uzerine oldugu icin nufusu toptan silemediler anlasilan

ayrica bone seriyi oynamadin sanirim, shepard'in deli sacmalari disinda reaperlara inanan adam sayisi bir elin parmaklari kadar, hic bir irkda reaperlar geliyor falan diye kimseyi uyarmiyor

Sosyal ağlarda paylaş

HellHound said:
ayrica bone seriyi oynamadin sanirim, shepard'in deli sacmalari disinda reaperlara inanan adam sayisi bir elin parmaklari kadar, hic bir irkda reaperlar geliyor falan diye kimseyi uyarmiyor

oynadım, zaten hikayenin uyuz eden kısmı da orada.

http://www.youtube.com/watch?v=XbxQ4IQDrGk

oyunda meşhur "CITADEL"e Sovereign saldırı yapıyor, her şeyi yakıp yıkıyor.
bir sürü farklı ırk ve councilleri bunu görüyor.
ama halen "ordu savunma için askerlerini mi diziyor? yok lan olmaz öyle şey, hayali ordular yaratıyorlar" diyenler çıkıyor.

Bioware fazla, çok fazla zorluyor şu "ikna ettirme" işini.

misal diyelim ki el-kaide sivas'a saldırı yapıyor, sivas'ı ele geçiriyor, ankara sınırına ordularını getiriyor, türk askerleri bunları öldürüyor, "daha fazla el-kaide gelecek" diyor ordu, kameralara felan çekiliyor bu görüntüler. buna rağmen tv'de bi adam çıkıp "hayali bir orduyla savaşıyorlar" dese döverim ben o adamı canlı yayında.

mass effect'te ise biz halen "insanları ikna etmekle" uğraşıyoruz. çünkü adamların senaryo yazabilecek bir hayal gücü yok.

mass effect 3'ü daha oynamadım tabii o konuda bir bilgim yok, ama yine 5 campaign yaparlar, ilk 4 campaignde 4 ırkı ikna etmekle uğraşırız, 5. campaignde 4 ırkı toplayıp "boss yaratığı" dövmeye gideriz felan.

yani ne biliyim şöyle bir sci-fi evrende yapabilecekleri çok daha etkileyici hikayeler çıkardı.

http://www.youtube.com/watch?v=cCW4NvBvSfQ

ME3 preview:
Reapers are destroying everything
Turian Councillor: Oh my god!
Shepard: Finally...
Turian councillor: GIANT GETH SHIPS!
Shepard: *facepalm*
Sosyal ağlarda paylaş

valla o mantikla ilerlersek daha en basindan ilk oyunun butun hikayesi "oha kici kirik bubble girl mp3 dosyasiyla geldi! demekki en guvendigimiz ajanimiz harbi pezevengin tekiymis, sene bi milyon olabilir ama fake ses kaydi yapamazlar kesin" sayesinde ilerliyor. Uclemenin butun hikayesi ilk oyunun 2. saatinde bitmis durumda, ggnore

Sovereign'in geth olmadigina dair elde tek bir delil yok, e ikinci oyun zaten "opusursem hastanelik olurum" diyen hatunun father figure'u olup galaksinin en onemli gorevi oncesi düdüklemek uzerine kurulu, dolayisiyla zaten son 5 dakikasi disinda reaperlarla alakasi yok, ustune galaktik teroristler icin calisiyorsun kim shepard'i penislesin... butun bunlari gectim hangi saf apocalyptic kriz durumunda televizyonda "evet valla hepimiz olecez" diye yayin yapilacagini dusunuyor yahu?

mass effect 3 su an itibariyle, "ben demistim size dinlemediniz, simdi birlik olmazsak bazi kadinlik organlarimiza koyacaklar" diyen shepard'in reaperlara cozum bulmaya calisirken "valla kendi dertlerimiz var biz insanlik olmadan da aslinda hallederiz bu sorunu np" diye naza yatan diger irklari ikna etmekle gececek. Ha bana kalsa daha ilk oyunun sonundan itibaren toptan farkli olurdu hikaye o ayri, ama gittikleri dandini yolda "Reaper mi? o da ne?" diyenlerin olmasi cok normal
Sosyal ağlarda paylaş

HellHound said:

valla o mantikla ilerlersek daha en basindan ilk oyunun butun hikayesi "oha kici kirik bubble girl mp3 dosyasiyla geldi! demekki en guvendigimiz ajanimiz harbi pezevengin tekiymis, sene bi milyon olabilir ama fake ses kaydi yapamazlar kesin" sayesinde ilerliyor. Uclemenin butun hikayesi ilk oyunun 2. saatinde bitmis durumda, ggnore

Sovereign'in geth olmadigina dair elde tek bir delil yok, e ikinci oyun zaten "opusursem hastanelik olurum" diyen hatunun father figure'u olup galaksinin en onemli gorevi oncesi düdüklemek uzerine kurulu, dolayisiyla zaten son 5 dakikasi disinda reaperlarla alakasi yok, ustune galaktik teroristler icin calisiyorsun kim shepard'i penislesin... butun bunlari gectim hangi saf apocalyptic kriz durumunda televizyonda "evet valla hepimiz olecez" diye yayin yapilacagini dusunuyor yahu?

mass effect 3 su an itibariyle, "ben demistim size dinlemediniz, simdi birlik olmazsak bazi kadinlik organlarimiza koyacaklar" diyen shepard'in reaperlara cozum bulmaya calisirken "valla kendi dertlerimiz var biz insanlik olmadan da aslinda hallederiz bu sorunu np" diye naza yatan diger irklari ikna etmekle gececek. Ha bana kalsa daha ilk oyunun sonundan itibaren toptan farkli olurdu hikaye o ayri, ama gittikleri dandini yolda "Reaper mi? o da ne?" diyenlerin olmasi cok normal

eh ilk oyunda ortaya koyabildikleri enteresan backgroundun icine etmeyi tam olarak basardilar

tek bir reaper koskoca citadeli mahvederken, citadelle butunlesene kadar modern en testisli silah bile hasar vermez iken gidipte 3232 tane reaperi dunyaya salmak cok lulz

daha ikinci oyunun sonunda yazmistim zaten, 3. oyudna baskentleri turlayip son savas icin irk toplicaz diye, bioware in yetebildigi tek kurgu ne yazikki bu cunki, bunun disina cikmaya kastiklarinda ortaya diragin eyc 2 gibi bir ucube cikiyor iste

o kadar potansiyel, o kadar cok alternatif vardiki su hikayede, 2. oyun ile tum hayalleri gomduler resmen, "sizin kimi yasattiginiz bizim icin onemli diil" ile tuyude diktiler ustune

me3 ile ilgili beklentilerim diragin eyc 2 den bile dusuk duzeyde, en azindan iyi bisi yapmaya yetebilirlerse sasirtilar, sevindirik filan olurum
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...