Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

yeni özellikleriyle birlikte Opera 11

Bone

Öne çıkan mesajlar

hala ctrl click olmadi gerge
uzun basili tutmak gerekiyor bunda. ctrl click niye yaparsin? 10 sayfayi ayni anda acmak icin yaparsin. e uzun basip 1'er saniye bekliceksen her birinde 10 saniye eder. ctrl click ile tik tik tik direk acarsin.

aslinda yapilabiliyormus, bazi javascript eklentileriyle vs. tabi bu sekilde yavaslatir sayfayi. her linke muhtemelen bir event ekliyor javascript ile. bunu browser native olarak kendisi yapmali sayfayi render ederken.

belirli standartlar vardir. arkadas microsoft bile yapiyorsa bu ctrl clicki sen yapmiyorsan ayiptir. yap, aktif gelmesin istersen, ama seceneklerinde olsun.

mesela sayfa yuklenirken bir loading iconu da yok donen. sayfanin yuklendigini anlamasi zor oluyor. kac element kalmis yuklenmeyen diye bakiyorum adres barinin sagindan dfgdfdg

bir de tam ekranda tablarin uzerinde bosluk var. simdi bir tabi mouse ile acmak isterken ne yapiyoruz? cat diye mouseu yukari surukluyoruz. chromeda bunu dusunmusler, en tepedeyken mouse ile tiklayinca tabi degistiriyor. opera ise oraya bosluk koymus guzelim, chromedan farkli olmak icin midir nedir. aha da resim

kisaca kabul operanin super ozellikleri var.
yalniz cok kazma eksikleri var.

Sosyal ağlarda paylaş

CthuLhu said:

yahu klavyeden ctrlye basmaktansa işaret parmağını 1mm sağa çekip scroll'a basacaksın. bu mu kazmalık?

evet

scrolluma tiklamasi zor. tiklarken donup duruyor tekerlek, tiklanmayabiliyor.

onu gec aliskanligim var ctrl ile tiklarim ben.

ayrica senin mantigina gore touch pad kullananlar ne yapacak merak ediyorum.

pardon, sag tiklayip mouseu open in new tab uzerine goturup bir de sol tiklarlar. bu mu kazmalik dimi.
Sosyal ağlarda paylaş

şu autopage olayını denedim chrome kurup. opera gibi olması için mouse gestures gibi bir iki de eklenti kurdum. autopage bir tek google da oh be, dedirtti. onun haricinde otomatik olarak açılan sayfalarda kimi eklentiler çalışmadı, sözlükte açılan sayfada yazılar yaklaştı birbirlerine. youtube da videolar gözükmedi.

kötü demiyorum da şu paticikte sayfaları tıklayıp geçmek çok daha zevkli bence. son 2 postu filan okurken zart diye diğer sayfaya gözüm kayıp dikkatim dağılıyor:P

chrome siz özelleştirin diye özellikler ile gelmeyen bir tarayıcı sanırım. nasıl bir tarayıcı istiyorsanız ona göre bina gibi inşa ediyorsunuz. operada ise temel şeyler var sadece badana boya atmak kalıyor. eklenti yönünden chromeun eklenti yelpazesinin daha geniş olduğunu inkar etmiyorum tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

chrome'da auto pager ile paticik sorunsuz bende. ayrıca ctrl click kullanmıyorum chromeda ben, smooth gestures var onla ayarladım bişey daha rahat öyle.

tekrar sorayım belki bilen çıkar clickable links tarzı addon lazım opera için. bi de RS/MU link checker oldumu tamamdır
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

ne işe yarıyor bu ctrl click?

Sayfaları yeni tabda açmıyor mu? shift click işte.

yeni tabde açıyor işte tıkladığın linki. aktif tab kapanmıyor kaybolmuyor, diğeri arkada açılıyor.

smooth gesture kullanıyorum chromeda. ctrl click falan kullanmayalı yıl oldu hani
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
shift click bende ayn eyi yapıyor. arkada yeni tabda açıyor linki. neyi aynı şey değil? Opera çok özelleşebilen bir şey, ayarlardan yeni tabı backgroundda aç de olsun bitsin.

De mi?

yada ctrl+shift+click de. o da yeni tabda açar.
Sosyal ağlarda paylaş

ctrl shift click o isi goruyor ama onun defaultu ctrl clicktir opera bir taraflarindan uydurmus. bir open in background yapmak icin 2 tus ve bir clicke mi basacaz her seferinde.

ctrl clicke bakin nasil yapiliyor
http://dev.opera.com/forums/topic/236098?t=1270123451&page=1#comment2704169

cok sevgili operanin daha key shortcuts ayari bile yok adam gibi. ne diyim arkadas kabul edin yani kac mesajdir anlatmaya calisiyorum bu kadar savunmayin. diyorum ya guzel browser ilkleri gerceklestirenlerden birisi ama cok kazmaliklari var ondan kullanilmiyor. gidip tab stacking yapana kadar su kazmaliklari duzeltmeleri lazim.

edit: tablari arkaplanda ac dersek olmaz. sonra tabi normal foregroundda acmak istersem nasi acacam. bu sefer shift clickin islevini kaybedecez. degistiremiyoruz key assignmentlari, degistirebilmemiz oynayarak takla attirabilmemiz lazim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...