Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Finding Nemo

arcane

Öne çıkan mesajlar

imdb de 8.3 alması aşmış birşey de ben sana diyim yalan bi puan, o kadar etmez ama yine de güzel.

kazaa dan çektim ve çok ta kolay geldi 1 gün civarında (aynı anda 5 film çekiyor olmama rağmen) , şansına küs[hline]Guns don't kill people...We do!
Let the bodies hit the floor!
SBGG!
Sosyal ağlarda paylaş

Ah biri bana bu filmi getirecekti ama, filmdeki unutkan balığa döndüğümüzden hala izlemeyi bekliyorum. Güzel bişeye benziyor[hline]Volfied, 04 May 2003 08:18 tarihinde demiş ki:
A mug of ale, and a fine tale!
Gimli yönetti
Ben eskiden, evimin hemen arkasındaki top oynadığım boş araziyi geri istiyorum. Yıkın üstüne yapılan evleri.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
GregowicH, 11 September 2003 14:20 tarihinde demiş ki:
*ehem* okadar eder bence:) senaryo+animasyonlar vs.
imdb de o puanı alan kaç film var ?
baş yapıtlar bile o puanı alamıyor
oy veren insanların sayısının az ve hepsinin büyük ihtimalle gaz olup site ortalamasına göre çok puan verdiği için ortalama yüksek oluyor ve öyle bir puan ortaya çıkıyor.[hline]Guns don't kill people...We do!
Let the bodies hit the floor!
SBGG!
Sosyal ağlarda paylaş

arcane'cim imdb'de ben henüz hakettiğinden fazla puan almış film görmedim. (yani bana göre yüksek puan almış film olabilir ama etrafımdaki başka insanlar "saçmalama abi hakediyo" diyolar o filme)
Yani anlayacağın imdb'de fazla puan verilmesi gibi birşey yok
ayrıca 9000 kişi de az bir rakam sayılmaz o kadar.
Şu anda 8.3 olan ortalaması benim düşünceme göre minimum 7.9'lara düşer. Bu da ilk 250'ye girmesi için yeter de artar. (ki 8.3 ortalamanın devam etmesi de olası)[hline]Its not a lie, if you believe it - George Costanza
Sosyal ağlarda paylaş

valla hepsi türk olmasa da şaşırmam ben
nette bir sürü review okudum
adamlar türkçe bilmiyorlar ama filmi izlerken çok gülüyorlar hatta izlediğim en iyi film diyenler bile gördüm, komedi olarak algılıyorlar hehe[hline]fizban, 12 September 2003 19:59 tarihinde demiş ki:
arcane desen uçan kuş durduramaz onu.
---------------------------------------
arcane halısahada 10 uçan kuş gücündedir hehe
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Öncelikle imdbnin ÇOK iyi bi puanlama sistemi olduunu düşünmüyorum. eskiye nazaran çok daa kötü benca. yüzüklerin efendisinden çok daha fazla o yeri hakedecek filmler var mesela.

İkinci olarak komedi filmlerinin mesela ekseriyetle düşük puan ve sıralama almaları da canımı sıkıyo. İlla drama mı olcak kardeşim...[hline] Bütün dünya buna inansa, bir inansa, hayat bayram olsa...
Sosyal ağlarda paylaş

Dünyayı Kurtaran Adam' ın 7,6 puanı varmış ki Atilla Dorsay "eğer bilinseydi dünyanın en kötü filmi olurdu" dediği bir film. Milleti,n çok gülmesinden dolayı da Cüneyt Arkın "o filmi komedi olarak çektik" demeye başladı. Sanırım bunadı. Amerikan özentiliği yapmayalım diyen Cüneyt Arkın zamanında Süpermenler diye bir film çektiğini de sanırım unuttu. Eğer Türkiyede bilim kurgu komedi filmine örnek istenirse tek örnek Turist Ömer Uzay Yolunda filmidir. Zaten tüm Turist Ömer serisi komedi olduğundan bu filmin de komedi olmadığını düşünmek sanırım salaklık olur. Ama daha önce bir çok örneğini izlediğimiz Cüneyt Arkın filmlerinden dandik bir örnek olan Dünyayı Kurtaran Adam' ı komedi olarak algılamak çok güç. Evet gülüyorum hem de çok gülüyorum filme ama komedi filmi olarak baksam o kadar güleceğimi zannetmiyorum açıkcası.
IMDB eğer bu filme bu notu verditse olay demek ki ara sıra da olsa çığrından çıkabiliyor demektir.
En çok güldüğüm şey ise IMDBnin Dünyayı Kurtaran Adam sayfasında sonlarda yazan bir yazıdır.
Aynen c/p yapıyorum.
[hline]
If you like this title, we also recommend...

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002)
[hline]
Bence IMDB filmi eş tutmuş. Artık Cüneyt Babamızın havasından geçilmez. Belki de bu yüzden ikinciyi çekmeye karar vermiştir. Üçlemeye hazır olun derim ben.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
finding nema pek tatlı bi film bence de. bi de yani, etrafımda seyredip de "sevmedim ben" diyen hiç kimse de yok, onu da iliştirmek isterim.

şmbd'deki puanlama sisteminin şöyle bir zayıflığı var bence. yeni bir film olduğunda ilk önce hastası olanlar gidip deli gibi puan veriyolar, dolayısıyla yeni filmler hep önlerde oluyor. o bakımdan finding nema gerçek yerini 6 ay sonra filan alır derim.

bir başka durum da (yine buna bağlantılı olarak) "hastası" çok olan filmler iyi oy alıyorlar. mesela LOTR şahsi kanaatimce sinema dünyasında bir devrim değildir (şimdi hemen ööledir diye baaranlar çıkar, bu da benim savımı destekler zaten, okuyunuz...) ama kitabın durumundan dolayı çok "hayran"ı vardır. eh bu hayranlar hayranı oldukları filme ya allah oy puan verdikleri için, yükselir.

demem o ki, yeni filmler ve hayran kitlesi coşkun filmler hariç, genelde adil oluyo puanlamalar.

ööle işte... finding nemo süper :)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Emaleth, 11 December 2003 18:38 tarihinde demiş ki:
imbd'deki puanlama sisteminin şöyle bir zayıflığı var bence. yeni bir film olduğunda ilk önce hastası olanlar gidip deli gibi puan veriyolar, dolayısıyla yeni filmler hep önlerde oluyor. o bakımdan finding nema gerçek yerini 6 ay sonra filan alır derim.

bir başka durum da (yine buna bağlantılı olarak) "hastası" çok olan filmler iyi oy alıyorlar. mesela LOTR şahsi kanaatimce sinema dünyasında bir devrim değildir (şimdi hemen ööledir diye baaranlar çıkar, bu da benim savımı destekler zaten, okuyunuz...) ama kitabın durumundan dolayı çok "hayran"ı vardır. eh bu hayranlar hayranı oldukları filme ya allah oy puan verdikleri için, yükselir.

finding nemo'nun ne bir hayran kitlesi var ne de yeni bir film amerikada. bu yüzden yerini edinmiş durumda
lotr'a gelince de ben kitabı filmden sonra okumayı düşünen biri olarak sinema tarihinde bir devrim olmasa da gerçekten 3 adet başyapıt olduğuna inanıyorum.[hline]Its not a lie, if you believe it - George Costanza
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...