Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Netbook alıcam.

Griswold

Öne çıkan mesajlar

Laptopum (Compaq Presario 6000) biraz eskidi, zaten ağır ve oraya buraya götürülmüyor artık. hepsini geçtim annem çöktü alete hehe.
Netbook almaya karar verdim de param yok. TTnet kampanya kumpanya yapmış, ayda 20 liraya netbook vereyorlar Samsung ta ben en son 2 sene önce falan sistem topladığımdan ne nasıldır hiç bir fikrim yok.
Sadece internet, belki müzik, download (yaparsam) ve ofis için kullanılacak, okul için yani. Mantıklı olur mu 36 ay boyunca 20 lira vermek şu sisteme?

İşlemci türü: Intel® ATOM™ işlemci N450 (1,66 GHz, 512 KB)
İşletim Sistemi: Orijinal Windows® 7 Starter
Dahili bellek: 160 GB (5400 rpm S-ATA)
Bellek kartı aygıtı: 1 GB (DDR2 / 1 GB x 1)
Ekran boyutu: 10,1" WSVGA Yansımasız, LED Arka Işığı
Ekran çözünürlüğü: 1024 x 600
Grafik kartı: Intel GMA3150 Paylaşımlı
Harici G/Ç bağlantı noktaları: 3xUSB 2.0, VGA,
Web kamerası: Dahili Webcam
Hoparlörler ve mikrofon: 3 W Stereo Hoparlör (1.5 W x 2), dahili mikrofon
Ağ arabirimi: 10/100 LAN
Geniş bant kablosuz: 802.11bg
Güç kaynağı türü: 40 Watt Adaptör
Pil türü: 6 hücreli
Sosyal ağlarda paylaş

720 lira yapıyor işte, bu işin rayici 600 lira civarları sanırım.
ki 3 seneye yayılıyor bu meblağ o da var. 2 sene sonunda yorarsa zaten Linux'u çakarım da 7'nin yoracağını hiç sanmıyorum, bahsettiğim Vista'yla sürünen Presario porselen gibi çalışıyor 7 ile =)
Ama işte konfigürasyonu iyi mi.
Sosyal ağlarda paylaş

Samsung N210 aldım, evdeki internete kablosuz ağdan ısrarla bağlayamamış olmam ve bir sürü bir sürü program falan kurulu gelmiş olması dışında bir sıkıntım yok. Ses kalitesini denemedim, çok büyük önemi de yok açıkçası amacı gereği.
Kampanya stoğu Kadıköy'de bitti dediler, Rıhtım civarlarından 10 taksitle 650 lira civarına aldım.
Beyaz aldım =P

Starter edition'la işimiz var ama. Ben buna Linux kurarım.
Sosyal ağlarda paylaş

Ubuntu Netbook Remix kurmayı beceremedim henüz, ses kalitesi berbat. Gerçi hoparlör yerine haliyle kulaklık tercih edeceğimden ve neredeyse hiç müziktir videodur uğraşmayacağımdan sorun değil şimdilik. Klavye tuşları "island style" dedikleri dalgadan, macbooklarda vaiolarda olduğu gibi işte. Hoş duruyor baya.
Toparladı gibi şimdilik hızı da bakalım. Ram almak şart ama bu arkadaşa, 1 gb az gerçekten.

Minecraft çok yavaş :]
Sosyal ağlarda paylaş

Skype çalışıyor ama adamlar her yeni versiyonda daha da süslediklerinden püslediklerinden yavaş çalışıyor. Ubuntu'daki Skype versiyonu 2 falan olduğundan o çok tatlı ama mesela.

O değil de bende USR9110 var US Robotics, kesinlikle wireless bağlayamadım netbooku. Kurcalarken laptopun da wireless bağlantısını bozdum üstelik.
WEP/WPA koruması kapalı, şifre yok, MAC filter açık ve MAC adresleri girili iki aletin de. Nerede sıkıntı var anlamadım gitti.

IP ve DNS otomatik alınıyor şu an iki alette de.
Sosyal ağlarda paylaş

Miranda üzerinden modlayarak max verimi aldım Skype'ta, arkaplanda çalıştırıyor gene ama en azından süslü pencereler efektler boğmuyor garibanı. Buna ram şart ya.

Ubuntu kurmadan önce wireless olayı için eşşekler gibi uğraşmanız gerekeceğini bilin, sorunlu çünkü. Netbook remix güzel ama gerçekten. Ki üstüne modemimin wireless problemiyle uğraşıyorum 2 gündür sdf.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...