Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Samsung Galaxy S2

Kanuni

Öne çıkan mesajlar

Navigation zamanında çok aradım, şu an google'ın kendisini kullanıyorum. Turn-by-turn sesli anlatım yok ama onu zaten kullanmıyorum. Yerimi, haritayı ve yolu göstersin yetiyor bana. Bir de üzerinde işaretleme falan yapabilmek iyi tabi. Hatta bunun internetle senkronize olması da güzel (internetten işaretleyip telefonda görmek mesela). Bir de internet kullanması olayı var da paket falan olunca bişi değil haritanın yediği internet..

Bu arada 3g kullanımı pil süresini kısaltacaktır. Data transferini kapıyorum ben internet kullanmıyorken.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Telefonu bilgisayara bağlayamıyorum. MTP hatası falan veriyor, googleladım ama düzgün bi sonuç çıkmadı. Kies yükledim, my phone explorer yükledim hiç biri telefonu görmüyor.

Abi android'in olayı bilgisayara bağlanmaması, google özellikle kendisi bir yazılım üretmiyor. Cloud üstünden herşey.
Sosyal ağlarda paylaş

aktiftablet said:

axedice said:

Telefonu bilgisayara bağlayamıyorum. MTP hatası falan veriyor, googleladım ama düzgün bi sonuç çıkmadı. Kies yükledim, my phone explorer yükledim hiç biri telefonu görmüyor.

Abi android'in olayı bilgisayara bağlanmaması, google özellikle kendisi bir yazılım üretmiyor. Cloud üstünden herşey.

Android WiFi manager kullanıyorum bazen, Kies de kullandım zamanında. Ama sadece dosya aktarımı için, diğer her şey internet üzerinden zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Yav misal dışardan bi apk dosyası indirdik, ya ne ne biliyim hazır bilgisayarda olan mp3lerim var falan. Mail at tekrardan telefona indir gereksiz iş. Rom nedir bi fikrim yok, biraz da onu araştırayım heh.

xaty said:

Bu arada 3g kullanımı pil süresini kısaltacaktır. Data transferini kapıyorum ben internet kullanmıyorken.

Hmm hangi ayardı bu?
Sosyal ağlarda paylaş

Bağladığın zaman çıkarılabilir disk seçeneğini seçersen, istediğin bilgisayardan istediğin dosyayı hızlı bir şekilde taşırsın.

Kies tarzı programlar hem yavaş, hem de gereksiz. Bir de yedekledim dediği kontakları falan aslında yedekleyemediğini gördük bir arkadaşta. Sakın buna güvenmeyin, contactlarınızı google accountunuzla eşleştirin ki orada otomatik yedeklenmiş olsun.

Data bağlantsını kapatan apn on off diye bi widget var.
Sosyal ağlarda paylaş

xaty said:

Abi onun için app yüklemeyin ya,

Ayarlar -> Wireless & Network -> Mobile Networks

Buradan "Use packet data"nın işaretini kaldırıyorsunuz. 3g/2g seçimi de orda.

Ayrıca bende (SGS var) sağdaki kapama tuşuna basılı tutunca çıkan menüden de direk açıp kapayabiliyorum.

ben de bu tuşu kullanıyom SGS2'de. mümkün olduğunca gereksiz app'lerden kaçmak lazım, zira bu app'ler üst üste gelip gelip, pili çok daha çabuk bitiriyor. hele bazıları iyi yazılmamış oluyor, direk hayvan gibi pili yiyor. dogwatch lite mı ne kurdum, sözde cpu'ya çok ağır yüklenen app'leri bulup kapıyor falan. herkes de çok iyi diye review yazmış... o da nesi, 11 saatte pil bitti, tamam belki biraz o gün fazla kullandım telefonu ama 11 de abes ya.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...