Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bu topikte küfür serbest olsun - kedi katliamı

fede

Öne çıkan mesajlar

Aket-Atum said:

İnternet, bilgiye bu kadar kolay ulaşım iyi birşey mi kötü birşey mi karar veremiyorum. Adamın yaptığı insanlığa sığan birşey değil tamam ama eminim bırakın o günü, saati o an bile neler neler oluyor da haberimiz olmuyor. Bu adam sadece afişe oldu diye şimdi onun üzerine yağacak nefret ile insanlar kendi vicdanlarını avutacaklar. Eminim aslında çoğunun umrunda bile değil. Sadece biri göz önüne çıktığı için başına bunlar gelecek. Kimse ona neden yaptın? diye sormayacak , sadece yapılan hareketin üzerinden giderek adamda zaten belli bir şekilde olan siniri ve bir ruhsal sorunu daha da arttıracaklar.

Bu insanın yaptığı hareketten kendisinin sorunlu ya da hasta olduğu sonucunu çıkarabiliriz. Eğer o insana tepki gösterenler gerçekten gözüktükleri kadar iyi insanlar olsalardı onu toplumdan izole etmek yerine daha yapıcı birşey aranabilirdi. Ama sonuçta onun bu olayı yapmasına neden olanlarda, o da, bu olay da, tepki de kısacası o 1 dakikalık video ve akabinde gelişen herşey de aslında aynı bilincin sonuçları.

Edit: Kimseyi yargılamak istemiyorum ama çok alışılagelmiş bir laf olmasından korkarak şunu demek istiyorum ki; o adama karşı böyle orantısız bir tepki göstermek de aslında onun yaptığından farksız.

böyle bir konuda bu tarz bir iyimserlik çok antipatik ama
Sosyal ağlarda paylaş

İyimser ya da kötümser olarak yazmamıştım ben olayı. Adam haklı, haksız da demiyorum. O yazıyı nasıl iyimser yada kötümser olarak ele aldın ki? Ben sadece verilen tepkiden yola çıkarak dünyada genelde olan ve insanların öncesini ya da sonrasını değil sdadece o anı düşünerek astığı astık kestiği kestik oldukları bir "sahte duyarlılık" ya da internet tabiri ile carebearlığa olan tepkimi dile getirmiştim :)

Öylesi insanlara karşı antipatik geliyorsam (sözüm meclisten dışarı) sanırım duygularımı doğru dile getirdim :)
Sosyal ağlarda paylaş

Bornova Küçükpark 161 Sok. No: 16/K adresindeki KÖŞEM BÜFE ünvanlı işyerinin güvenlik kamerası, 07-10-2010 Perşembe günü saat 01.50 sıralarında hasta yatan kediyi, 5 tane gencin öldürüşünü kaydetti.

Aşağıdaki linkte, beş gencin bir kutunun içine sığınmış zavallı bir kediyi tekmeleyerek öldürmelerinin kayıtlı olduğu kamera görüntülerinin adresi var.

Görüntülerden anlaşıldığı üzere bu çete bunu sıklıkla ve organize olarak yapıyor. Köpeği tutan çete üyesinin asıl amacı kediyi köpeğine parçalatmak iken ayağının kayıp düşmesi ile sinirlenip kedinin kafasını ayaklarıyla eziyor. Bu çocukların kötü emellerine alet ettiği ve etmeye devam edeceği belli olan köpeklerine el konulmasını ve bu suçlarından dolayı hem tekmeleyenin, hem yardımcı olanların, hem de ihbar etmeyip izleyerek suça yardım ve yataklık eden diğer çete üyelerinin cezaya çarptırılmasını istiyorum.

Ayrıca hayvanlara karşı işlenen suçların ACİLEN kabahatler kanunu kapsamından çıkarılıp CEZA KANUNLARI kapsamına alınmasını istiyoruz. Suçluların yakalanıp bilgi edinme kanunu çerçevesinde vatandaşlık hakkım uyarınca tarafıma bilgi verilmesini arzederim.

link: http://www.dailymotion.com/video/xf5dk3_wanted-araniyor_animals

İsim:

Soyad:

TC kimlik:

Tarih:

Dağıtım:

[email protected]

[email protected]

[email protected]

[email protected]
Sosyal ağlarda paylaş

ulan birde sizene kediden caniden
cocugun ne hali varsa gorsun size noluyo
verdiginiz su enerjiyi kendi hayatiniza harcayin
salak misiniz , kaybettiginiz zamana yazik.
yok ben bos insanim diye diretiyorsaniz buyrun facebooka, izmire.
issiz cok nasi olsa.alin size eglence.vurun oldurun cocugu.birlikten kuvvet dogar.gogo
Sosyal ağlarda paylaş

Llama said:

Bornova Küçükpark 161 Sok. No: 16/K adresindeki KÖŞEM BÜFE ünvanlı işyerinin güvenlik kamerası, 07-10-2010 Perşembe günü saat 01.50 sıralarında hasta yatan kediyi, 5 tane gencin öldürüşünü kaydetti.

Aşağıdaki linkte, beş gencin bir kutunun içine sığınmış zavallı bir kediyi tekmeleyerek öldürmelerinin kayıtlı olduğu kamera görüntülerinin adresi var.

Görüntülerden anlaşıldığı üzere bu çete bunu sıklıkla ve organize olarak yapıyor. Köpeği tutan çete üyesinin asıl amacı kediyi köpeğine parçalatmak iken ayağının kayıp düşmesi ile sinirlenip kedinin kafasını ayaklarıyla eziyor. Bu çocukların kötü emellerine alet ettiği ve etmeye devam edeceği belli olan köpeklerine el konulmasını ve bu suçlarından dolayı hem tekmeleyenin, hem yardımcı olanların, hem de ihbar etmeyip izleyerek suça yardım ve yataklık eden diğer çete üyelerinin cezaya çarptırılmasını istiyorum.

Ayrıca hayvanlara karşı işlenen suçların ACİLEN kabahatler kanunu kapsamından çıkarılıp CEZA KANUNLARI kapsamına alınmasını istiyoruz. Suçluların yakalanıp bilgi edinme kanunu çerçevesinde vatandaşlık hakkım uyarınca tarafıma bilgi verilmesini arzederim.

link: http://www.dailymotion.com/video/xf5dk3_wanted-araniyor_animals

İsim:

Soyad:

TC kimlik:

Tarih:

Dağıtım:

[email protected]

[email protected]

[email protected]

[email protected]

dailymotion kapalı değil mi abi giremezler bi de :D
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

İnternet, bilgiye bu kadar kolay ulaşım iyi birşey mi kötü birşey mi karar veremiyorum. Adamın yaptığı insanlığa sığan birşey değil tamam ama eminim bırakın o günü, saati o an bile neler neler oluyor da haberimiz olmuyor. Bu adam sadece afişe oldu diye şimdi onun üzerine yağacak nefret ile insanlar kendi vicdanlarını avutacaklar. Eminim aslında çoğunun umrunda bile değil. Sadece biri göz önüne çıktığı için başına bunlar gelecek. Kimse ona neden yaptın? diye sormayacak , sadece yapılan hareketin üzerinden giderek adamda zaten belli bir şekilde olan siniri ve bir ruhsal sorunu daha da arttıracaklar.

Bu insanın yaptığı hareketten kendisinin sorunlu ya da hasta olduğu sonucunu çıkarabiliriz. Eğer o insana tepki gösterenler gerçekten gözüktükleri kadar iyi insanlar olsalardı onu toplumdan izole etmek yerine daha yapıcı birşey aranabilirdi. Ama sonuçta onun bu olayı yapmasına neden olanlarda, o da, bu olay da, tepki de kısacası o 1 dakikalık video ve akabinde gelişen herşey de aslında aynı bilincin sonuçları.

Edit: Kimseyi yargılamak istemiyorum ama çok alışılagelmiş bir laf olmasından korkarak şunu demek istiyorum ki; o adama karşı böyle orantısız bir tepki göstermek de aslında onun yaptığından farksız.

bireysel olarak bakarsan haklılık payın var ama toplumsal olarak baktığımızda zaten cezanın amacı rehabilitasyondan çok caydırıcılık üzerinedir. Yoksa idam cezasının anlamı ne, adamı öldürüyosun ne öğrenecek? Ya da ömür boyu hapis cezası mesela, adam ömrünü 4 duvar arasında geçirdikten sonra dersini almış almamış ne fark eder? Bu tür cezaların ve yaptırımların amacı olmuş olanı düzeltmek değil toplumu caydırmak "bakın bu adam yaptı başına bu geldi siz uslu olun yapmayın" demektir.

Haliyle evet o adam kameraya yakalandı diye ön plana çıktı, ortaya çıktı diye üzerine bu kadar gidilip sosyal lince girişildi. Ama etkili bir yöntem yine geniş açıdan bakınca. Bundan sonra bunun gibi hamlede bulunmak isteyen biri (en azından bu olay unutulana kadar) 2 kere düşünecek, hani vicdanı el verse bile "ulan herifi bi linç etmedikleri kaldı şimdi ben de yakalanırsam al başına belayı" diyip belki de vazgeçecek, bu tür olaylar azalacak fena mı?

Adamın hastalığına gelince. Hayır, her şeyin öyle basitçe hastalığa indirgenip de "sevgi kelebeği olalım o da iyileşsin"le sıyrılınabilecek bir hale gelmesine karşıyım ben. Evet belki sorunlu bir adam ama hasta masta değil. Yoksa çocuk tecavüzcülerinden katillere, bombacılardan kundakçılara kadar herkese "hasta bu adam" diye yaklaşılabilir yani aynı mantıkla. Her kötülük hastalıkla açıklanamaz, bazı insanların yapı olarak kötü olduğunu kabul etmeniz gerekir (Hatta bana kalırsa tüm insanlar özünde bencil ve kötüdür, sadece çoğu aldığı eğitim ve sosyal çevreyle bunu baskılamayı ya da değiştirmeyi öğrenir. 4-16 yaş arası çocukların ilişkilerine ve hareketlerine bakarak bunu rahatça gözlemleyebilirsiniz). Hasta masta değil adam, kötü, pis bir herif, ve kötüyse cezasını çekecek. Öyle hastayım diyip kurtarmak yok.

Ha, verilen tepki yersiz ya da abartılı diyebilirsin, orantısız diyebilirsin, ama o ayrı bir tartışma konusu.
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

ulan birde sizene kediden caniden
cocugun ne hali varsa gorsun size noluyo
verdiginiz su enerjiyi kendi hayatiniza harcayin
salak misiniz , kaybettiginiz zamana yazik.
yok ben bos insanim diye diretiyorsaniz buyrun facebooka, izmire.
issiz cok nasi olsa.alin size eglence.vurun oldurun cocugu.birlikten kuvvet dogar.gogo

yok artık. Mantığa bak nasıl olsa işsizim sana küfür edip eğleneyim ? Bu mantık yüzünden bu haldeyiz en ufak hatayı bile düzeltseydik şimdi başka yerlerde olurduk.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...