Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Metronet(Elektrik prizinden Internet)

Ben&Jerry's

Öne çıkan mesajlar

ABİ ARIYORUM DÜŞMÜYOR. bir süre hatta bekliyorum sıra gelmesini kopuyor sonra.

allah düşmanımın başına vermesin. nasıl sinirlendim ottan boktan şeye ya. zaten yöneticiyiz tüm bloklara erişimimiz var, tüm bloklara her hafta teknik servis gelmesini sağlarım sigortalar atarsa

öğlen aradı teknikten eleman, bugün gelcez evdeyseniz dedi

bi yere çıkmadım 8 oldu gelen giden yok.

şimdi açtılar telefonu, sistem dışında iletişim sağlayamıyorlarmışmış, not düşülecekmiş, beni bugün aradılarsa geç vakit de olsa gelirlermiş (daha ne zaman geleceksiniz canına yandığım) şikayet kaydı olacakmış, müşteri memnuniyeti bikbikbik. hayır quiknet kotaya başlamasa zaten şimdiye geçmiştim, onlar da kota koydu, hepsi ayrı leş.

şikayetvara zaten yazdım, firma da oradan görüp arıyor, satılmış site de cart "çözüldü :)" yapıyor. çözülen şikayetlerden ziyade firmanın çapına göre şikayet sayısı kaç diye idrak eden müşteri de pek az nasılsa.
Sosyal ağlarda paylaş

her türlü mail, günde üç kere arama, yetmeyip teknik ekibin numarasını bulup aramama rağmen gelmediler gündüz.

araya tanıdık soktum, teknik ekibe tepeden inme emir geldi, getirdiler 8de.

inşallah bir daha tekniğe işimiz düşmez...

bu ülkede niye işler illa böyle yürüyor arkadaş...
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Evet beyler dün gece farkettiğim bir olayı anlatmak istiyorum.
Gece saat 1:10. malum heryer sessiz, dota oynuyorum gece vakti pek internetim kopmuyor diye. bir ses duyuyorum gece yarısı. Asansörün çalışma sesini. Ve genelde geceleri kopmayan metronetim diğer zamanlarda olduğu gibi kopuyor. Ve daha sonra kendi testimi gerçekleştiriyorum. Ve evet asansör ne zaman çalışırsa benim internetim kesiliyor.
Gerçekten çok eğlenceli ve kaliteli bişiy bu metronet. binada asansör yoksa kullanabilirsiniz
Sosyal ağlarda paylaş

Oce4n said:

Gece saat 1:10. malum heryer sessiz, dota oynuyorum gece vakti pek internetim kopmuyor diye. bir ses duyuyorum gece yarısı. Asansörün çalışma sesini. Ve genelde geceleri kopmayan metronetim diğer zamanlarda olduğu gibi kopuyor. Ve daha sonra kendi testimi gerçekleştiriyorum. Ve evet asansör ne zaman çalışırsa benim internetim kesiliyor.
Gerçekten çok eğlenceli ve kaliteli bişiy bu metronet. binada asansör yoksa kullanabilirsiniz

kaçıncı kattasın?

1-2 flmsa git asansörün kontrol panelini parçala direk kasma.

:)
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 ay sonra ...
ya biraz araştırdım normal bir wireless router'a bağlayınca wireless alabiliyormuşuz sanırım. aynı anda modemden kablo bağlayıp pc'ye taksam bir yandan da telefondan kullanabilir miyim wireless'ı?

http://www.hepsiburada.com/Liste/tp-link-tl-wa701nd-150m-access-point/productDetails.aspx?productId=bd97490&categoryId=410#Yorumlar şu işimi görür mü mesela?
Sosyal ağlarda paylaş

Oce4n said:

Metronetin olayı datayı şebeke frekansına bindirerek yollaması, büyük ihtimalle asansörün motoru bu frekansı bozuyor. GG
Sosyal ağlarda paylaş

hallettim wireless işini. teknik servisteki elemanlar benim kadar bilmiyorlar sağolsunlar.

modemi ilk bağladığınızda internetten gelen kabloyu bağlamayın. bağlarsanız modemin web arayüzüne girip ayarları yapamıyorsunuz.

dhcp'yi tamamen kapatıp wireless'a şifre koyduktan sonra net kablosunu bağlıyorsunuz ve local area connection şeysini tamamen kapatıp tekrar yükletiyorsunuz. mis gibi çalışıyor.

telefon kendine geldi 10 mbit interneti bulunca.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
Oce4n said:

oha adam resmen reproduse bug yapmis helal :D

ayri bi elektirik hatti dosemek lazim heralde bunun icin dsfsdf
Sosyal ağlarda paylaş

• 10 ay sonra ...
kolpalar kolpası bir kurum bu ya. çalışıyosa AKK olmaması falan iyi güzel de, olur da bozulursa allah'a emanet.

bizim burada elektrik gidip geldikten sonra net gelmiyor. aradım falan, uzaktan erişemedi müdahale edemedi eleman. arıza kaydı açacak da binadaki modeme 3 günde eleman gelcek de ohoo.

bodruma indim buldum modemi, güya kilitlü kutuya koymuşlar ama açılıyor hehe

modemi ve BPL çeviriciyi fişinden söküp geri taktım (reset tuşları yok)

kontrollü açıldıklarında aynen geldi internet. bunu yapana kadar 4 saat netsiz oturdum. bir de adamları beklesem hiç gelmeyebilirler. üçnkü arıza kaydettiğim halde ne arayan oldu ne soran.

bu iki hafta falan önce olmuştu. şimdi gene kesinti oldu. gene bodruma inip reset attım. ben yapmasam apartmandaki 6 kullanıcı boş boş bekleyecek. hayır bu kadar basit bir şey için geleceği meçhul bir teknik sevris bekleyeceğiz bir de.

quiknet ile metronet arasında kalırsanız parayı basın quiknet alın. hiç değisle modem evinizin içinde olur.
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

kolpalar kolpası bir kurum bu ya. çalışıyosa AKK olmaması falan iyi güzel de, olur da bozulursa allah'a emanet.

bizim burada elektrik gidip geldikten sonra net gelmiyor. aradım falan, uzaktan erişemedi müdahale edemedi eleman. arıza kaydı açacak da binadaki modeme 3 günde eleman gelcek de ohoo.

bodruma indim buldum modemi, güya kilitlü kutuya koymuşlar ama açılıyor hehe

modemi ve BPL çeviriciyi fişinden söküp geri taktım (reset tuşları yok)

kontrollü açıldıklarında aynen geldi internet. bunu yapana kadar 4 saat netsiz oturdum. bir de adamları beklesem hiç gelmeyebilirler. üçnkü arıza kaydettiğim halde ne arayan oldu ne soran.

bu iki hafta falan önce olmuştu. şimdi gene kesinti oldu. gene bodruma inip reset attım. ben yapmasam apartmandaki 6 kullanıcı boş boş bekleyecek. hayır bu kadar basit bir şey için geleceği meçhul bir teknik sevris bekleyeceğiz bir de.

quiknet ile metronet arasında kalırsanız parayı basın quiknet alın. hiç değisle modem evinizin içinde olur.

Ayar çekelim ona senin hizini 1gbit yapalim ?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...