Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Metronet(Elektrik prizinden Internet)

Ben&Jerry's

Öne çıkan mesajlar

niye üzerime alındım bilmiyorum ama heyecanlanıp en temel şeyi atlayan ben değilim QANQA. büyük ihtimal topiğin başını okuyup doğrudan mesaj yazdın, hani konuyla alakalı fikir beyanı olarak.

yoksa gayet farkındayım fiberi kapıya kadar getirip, apartmanda kır dök tek te herkese kablo çek masrafı etmemek için prizden LAN kurduklarının 8-)

omurganın da farkındayım, ttnet üzerinden çıkıyoruz dışarı.

ama telekoma 1mbite verdiğim parada 10mbit (e kadar ama ossun) bağlantı alabiliyorum ve indiriyorum. 10 yerine 5 verse aynı paraya gene iyi. üstelik UL/DL paralel, yani 10/10, hangi isp veriyor bunu azizim. ve bariz bi şekilde 1mbitten fazla çekiyorum şu an dosyaları, hüseyinden farkımız var birazcık ehe.
Sosyal ağlarda paylaş

golda +1. 1 mibt parasına yaklaşık 7 8mb lik baglantı kullanıyorum. en sapıttığı anda bile 2mbitten asagı düşmüyor. genelde de iyi yani kesinti hiç olmadı bende. türkiye şartlarında buna da şükür bu paraya.

ha 1.1mbps torrentten dosya indirip youtubeda takılmadan video izlediğim de oluyor arada. o da allahın işi.
Sosyal ağlarda paylaş

şu an çıkan bu. gece boşluğunda 10 küsür görür. yalnız uploadın hep daha yüksek olması üzüyor :)

şimdi mighty_thor'un önerisiyle dışarıdan yapayım dedim, adam haklı eskişehire iyi olmasının farkı yok. paris seçtim ahmedinecadla karşılaştırmak için:

ul kısıldı (belki yurtdışı UL olunca 2ye çekiyolardır:D ) ping de yükseldi :)
Sosyal ağlarda paylaş

abi pislik ttnete göre bana cazip geldi bu.
sadece istanbulda mı var? Bi de diyolar şimdi yok öyle de olsa böyle de olsa sonucta ttnet altyapısını kullanıyo falan da, 47liraya 10mbe kadar internet -aynı zamanda ul de 10mb- baya cazip yani.Modem de beleşmiş.
Bildiğin 47tl lan
ttnette 1mb 45tl
Sosyal ağlarda paylaş

pazar gece saat 2 itibariyle durum(olası en boş zamanlar):

şimdi bunu düşünenlere iki tavsiyem olacak:

birincisi sitede oturmuyorsanız, veya sizin siteye gelip fiber döşemedilerse unutun, isteseniz de alamazsınız.

ikincisi eğer sitenizde varsa, mutlaka internetin altını üstüne getirin ve sitenizde kullanan diğer kullanıcılar tecrübeler bulmaya çalışın. eğer elektrik altyapınız dandikse telekom günlerinizi özlersiniz sanıyorum, uğraştırır.

ama telekomun bize kaç kez kazık atıp, biçok kez sebepsiz yere bozulması ve pahalı olması vs vs sebeplerden, elbette şans verilmesi gereken bir alternatif. alternatifi denemedikten sonra telekoma sövme hakkı göremedim kendimde.

bir de iptal başvurusu yaptıktan sonra telekom "4 ay ücretsiz versek devam eder misiniz" dedi yok dedim. işlerine gelince nasıl kovalıyorlar...

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
henüz yok. bugüne kadar bi 30 dakka gitti bi kere, bidaha sorun olmadı, heralde merkez bakım falandı.

sabit IP var ban yeme bi yerden ehe. bide filehosterlarndan free indirmeyi unut, ip değiştiremiyosun, apartmanda / bölgede başkası kullanıyosa o da denemiş olabiliyor falan. premiumda sorun yok ama.

bi de 10mbit diyosa 10mbit veriyor. akşamları azalma oluyor 5-6 gibi, geceleri akıyor ama, 1.2 mb/sn indiriyorum işte.

online oyun pingini bilemicem, fiber de olsa telekomdan çıkıyor dışarı o yüzden bağlantı hızına bakmıyor. eskiden 90 ping alırdım şimdi 70 falan oldu benim.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
İstenilen yerde alınabiliniyor mu bu hizmet? Yoksa oralara gelmiş olması veya site/apartman olarak alınması mı lazım?

Superonline'ın Fiber'iyle bu arasında kaldım. Diğerini benim apartmana bağlamama ihtimalleri var (baya yakındaki site/apartmanlarda kullanılıyor ama), o zaman buna mecbur kalcam.
Sosyal ağlarda paylaş

yok gelmiş olması lazım apartmanına kadar. hatta sanki apartmandaki her daire alacakmış gibi döşenmiş oluyor, (girişteki elektrik panosundan dağıttıkları için) alınca merkezden açıyolar üyeliği o kadar. tekrar birinin gelip bi ayar şalter açması durumu yok yani.

ama esas konu quiknet ile anlaşmışlar, birinin girdiği yere öbürü girmiyor şimdilik. yani hangisi gelirse ya o, ya ttnet buna mahkumsun:)
Sosyal ağlarda paylaş

bende aydınlı tokide oturuyorum. burda 5 aydır çekmediim kalmadı ama fiyat performans açısından bakarsak ttnetten iyidir diyebilirim. speedtestte 4-5 gösteriyor genelde ama torrentte hiç sıkıntı yaşamadım. bakabtde 1tb uploadım var. >:D<

zaten son zamanlarda da sorunlar azaldı. çalışıo adamlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• 7 ay sonra ...
İNCELDİĞİ YERDEN KOPSUN

biraz önce binada aynı anda olan quikneti aradım. geçiyorum adamlara.

metronet iyice cıvıttı, bir aydır söz verdiği 10UL/10DL göremiyorum hiç. apartmandan paylaştırılıyor, önceden bir ben vardım, şimdi 4-5 kişi olmuş. torrent ve xhamstera abananlar oluyor belli ki.

hem şerefsizin biri turunculu patili forumlarda muhalif yazılar yazar, üstümüze kalır ortak IP'den, uğraş dur sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...