Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Metronet(Elektrik prizinden Internet)

Ben&Jerry's

Öne çıkan mesajlar

Aradim bulamadim sasirdim

kisaca elektrik prizinden internete baglanabiliyoruz bu yuzden inanilmaz bir hiz oluyor upload=download oluyo detayli bilgi icin websitesinin linkini koyuyorum

suan bitmek uzere olan konut projemizde kullanicaz bizde adamlarin tek yapicagi elektrik panosunun oldugu yere bi server kurmak ondan sonra o panodan beslenen tum prizlerde internet oluyor super bisi

http://www.metronet.com.tr/
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Elektrik prizlerine yerleştirilen bu BPL modem, bakır kablodan gelen verileri Ethernet kablosuna taşıyarak sistem transferi yapmaktadır.

Bakır kablo görünce kaçıcan,bildigin adsl işte belki dahada kötü olacak hızlar,ama 10mbps e limitsizin fiyatı iyiymiş.
Tabi 10mbps e kadar dedigi için,1mbps hız görsende mecbur katlancan.

SpiderS_DangeR said:

^^
Sosyal ağlarda paylaş

Dark_Soul said:

said:
Elektrik prizlerine yerleştirilen bu BPL modem, bakır kablodan gelen verileri Ethernet kablosuna taşıyarak sistem transferi yapmaktadır.

Bakır kablo görünce kaçıcan,bildigin adsl işte belki dahada kötü olacak hızlar,ama 10mbps e limitsizin fiyatı iyiymiş.
Tabi 10mbps e kadar dedigi için,1mbps hız görsende mecbur katlancan.

SpiderS_DangeR said:

^^

kablolar gumus yada altindan yapamayacagimizi goz onune alinca dunyadaki kablolarin dogal olarak 99% u felan bakirdan yapiliyo
ha dersin fiberoptik isterim
ona bisi diyemem
Sosyal ağlarda paylaş

su anda 2 pc birde telefon hepsi ayni ip ile nete giriyor
cakisma olmuyor sonucta hepsi bir router üzerinden cikis yapiyor
ve bisi olursa da o router yapmis gibi gözüküyor
3 farkli alet degilde tek alet

bu yüzden bir apartman icinde de aynisi olabilir
eger öyleyse apartman icinde biri rs gibi bir yerden download yaptimi herkes bekliyor :) artik hergün daire basina belirli saat araliklari verilir o saatlerde takilirlar hahaa
Sosyal ağlarda paylaş

local adresler ile isp nin verdigi external adresleri karistiriyorsunuz gibi geldi.

bpl(broadband over powerlines) da da hadise sirketin bi center i oluyor, bu turkiye icin konusursak fiber ile ana router a baglaniyor bolgesindeki (telekom a yani, nasil quiknet, uydunet baglaniyorsa aynen oyle)

sonra hizmet verecegi yere orta-yuksek voltajli hatlardan belli araliklarla coupler ve repeater kullanarak bolge trafolarina kadar geliyor. ardindan voltaj dusuruluyor ve evlere giriyor. kullanidigi topoloji teknolojiye gore size dhcp uzerinden teker teker ip verir , ayni kablonet in yaptigi gibi modem filtreler herkez ayri denetlenir kendi cihazi uzerinden.

benim merak ettigim buyuk capta uygulamalarini gormedigim icin, turkiyede cogu evde pahali uygulamalar oldugu icin regule edilmeyen ve harmonikli elektrikli interference ne seviyede olur? , utu , elektrik supurgesi , quartz isitici gibi barzo cihazlar calistiginda evdeki networkun hali ne olur sorularini merak ediyorum.

veya daha deigisk olani; su an oturdugum yerde bypass regulasyon ve jenarator bagli bi elektrik sebekesinde her oda icin 2 sigorta bagladim, ve sigorta uclarinda ayri ayri akim kontrolculerim var, burda nereden internete erisecegim ve bypass yuzunden nasil bana o yuksek frekansi filtrelenmeden ulastiracaklar onu merak ediyorum.

yani elektrigin kaliteliyle problem, kalitesizse problem, apartmanda yasamiyorsan problem, yasiyorsan kablolaman ne derece kaliteli yapilmis, o yine problem.

uygulamasini gercekten merak ediyorum. bu isle ugrasan veya hali hazirda uygulanan ulkelerde ornegini gormus birisi cevap verse cok mutlu olucam gercekten.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...