Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Çizim kursu arıyorum.

xunn

Öne çıkan mesajlar

resime olan yetenek denilen şey sadece süre zarfıdır. benim 1 haftada aldığım yolu sen 1 günde alabilirsin. herkes gördüğü nesneyi veya figürü doğruya en yakın bir biçimde çizebilir.(iki gözü ve bir adet elinin olması yeterli)
imgesel çizim denilen şeyde gördüklerini çizmede ne kadar ilerlersen o kadar gelişir, gerisi senin hayalgücüne kalmıştır.
Sosyal ağlarda paylaş

digital boyama, çizim vs. yetenek sınavlarında program sormuyorlar al sana wacom tablet gel döktür de demiyorlar.
1. elemede karşında oturan figürü 35*50 kağıda karakalem çizersin

2. elemede (imgesel) sana verilen konuya uygun bir kompozisyon kurar çizersin.

yani kısaca temelde ne kadar ne yapabildiğine bakıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

SoulCube said:

ya da şu adamla irtibata geç abi adam = yetenek
http://forum.paticik.com/read.php?18,3813379

Cakeonroof'un hemen hemen bütün çizimlerinde temel sorunları var, kocaman kocaman böyle.

Figürleri çoook havada vs vs.

Ayrıca dolores'in dediği gibi, desen-karakalem alıcan eline çatır çatır çizicen yoksa kapıya koyuveriyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

şehir broşürlerinde oluyor bazen ilanlar. kitapçıda eylül-ekim kitapçığı varsa ona bakıver.

şu dediğimi değerlendirsene.

gittim bugün aldım mesela dost'tan bir tane. arkadaş ankara kültür-sanat etkinlikleri diye bir kitapçık.
ankara'daki sanat atölyelerinin ilanları var, kurs verdiklerini söylüyorlar.

ilanlardan bazıları:
- antigone sanat evi - güzel sanatlar liselerine ve gsf'ne hazırlık çalışmaları başlıyor - www.antigonesanatevi.com
- sanat resim atölyesi - güzel sanatlara hazırlık grupları - [email protected]
- aysel gözübüyük sanat evi - deneyimli akademisyenler eşliğinde gsf hazırlık, boya, desen atölye çalışmaları başlıyor - www.ayselgozubuyuk.com
- g&g sanat galerisi - resim-heykel-karikatür çalışmalarına kayıtlarımız devam ediyor - www.ggsanat.com
- elele sanat galerisi - elele'de yeni dönem atölye çalışmaları başlıyor (yağlıboya, suluboya, seramik, çini) - www.elelesanat.com
- fırça sanat evi - yağlı boya, sulu boya, desen, çocuklarla sanat, seramik atölye çalışmalarımız devam etmektedir - www.fircasanatevi.com
- t.c. meb özel mustafa ayaz sanat kursu - güzel sanatlar lise ve fakültelerine hazırlık kursları - www.mustafaayaz.com

hatta bu kitapçıkta resim atölyeleri ve dersaneleri telefon numaraları listesi de var.

verdiğim yerlerin e-maillerine mesaj at istersen, "istanbul'da tavsiye edebileceğiniz yer var mı" diye, cevap atarlar.
Sosyal ağlarda paylaş

girersin girersin. hedef büyük müyük diye gözünde büyütme sinanı. eskidendi o . Hoş! ben hiç denemedim orayı istediğim bölüm yok diye.

bu arada resim ve grafik baya bi farklı kafalar. Gerçekten hangisinde başarılı olabileceğini iyi düşün. sırf üniversite için bölüm farketmez yaa diyenleri hiç anlayamadım.Sonrasında çok üzülüp yanlış yollara sapıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...