Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

almanca bilen

Bunneh

Öne çıkan mesajlar

bu ne sinir yahu, sakin.
yanlis diyorsam yanlis nedir? ona sen karar veremezsin kusura bakma ''reyis''. diger almanca bilenler de söylesin, anlariz.

hem grammar acisindan bariz bir sekilde yanlis cümleler kuruyorsun, bir de söylediklerinin hala dogru oldugunu iddia edip bik bik ediyorsun kafan mi güzel?
Sosyal ağlarda paylaş

1- sinir ne alaka? orda bariz dalga gecmistim. ille gülücük öpücük smiley'leri mi kullanicam?
2- benim dediklerim dogru demiyorum. Senin ilk kurdugun cümle yanlis diyorum. arada ince bi fark var.
3- Burasi bi forum, bisi soruluyo 5 kisi ordan atliyo ne demek? Her soruyu cevaplayacak belli insanlar mi var burda lol?

Felsefe mi bu yahu, Almanca Grameri. 2+2 nasilsa bu da öyle iste. O an ki durumda yanlisti.

Nokta yani tartisicak bisey yok.
Sosyal ağlarda paylaş

derFremdeSohn said:

1- sinir ne alaka? orda bariz dalga gecmistim. ille gülücük öpücük smiley'leri mi kullanicam?
2- benim dediklerim dogru demiyorum. Senin ilk kurdugun cümle yanlis diyorum. arada ince bi fark var.
3- Burasi bi forum, bisi soruluyo 5 kisi ordan atliyo ne demek? Her soruyu cevaplayacak belli insanlar mi var burda lol?

Felsefe mi bu yahu, Almanca Grameri. 2+2 nasilsa bu da öyle iste. O an ki durumda yanlisti.

Nokta yani tartisicak bisey yok.

1. kusra bakma, kullandigin uslub nedeniyle yanlis anlamis olabilirim. zira ondan önce de ''pek seviyeli'' bi almanca cümle yazdin. ayrica balik degilim yayim^^.
2. kurdugum cümle yanlis degil. en azindan bana yanlis gelmiyor.
solang ile cümleye baslamam cümlenin devrik oldugunu göstermez ki. cok kullaniliyor böyle cümleler almanyada
''solange es geht, werde ich noch weitermachen''
ama cümlenin uzunlugu dolayisiyla sana öyle gelmis olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...