Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Audiogalaxy + Android/iPhone + Vodafone Cepnet = Cep telefonunuzdan (ve bilgisayarlardan) sınırsız müzik ve internet

GERGE

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
Audiogalaxy evinizdeki bilgisayarınızdan müzik stream etmenize yarayan bir Web 2.0 servisi.

Android ve iPhone'un ne olduğunu bilmeyen yok zaten.

Vodafone Cepnet Vodafonu'un aylık sınırsız internet paketi. 7,99 TL sadece ama hızı 96Kbps.

İlk önce Audiogalaxy'yi bilgisayarınıza yüklüyorsunuz. 8 mb ram tüketen bir program. Online arayüz ile kullanılıyor. Orada tüm müzik arşivinizi tarıyorsunuz. Sonra bilgisayarınızı açık bırakıp okulunuza (ya da işinize) gidiyorsunuz.

Cep telefonunuzu Vodafone'a geçiriyor ve 8 TL verip aylık cepnet paketini satın alıyosunuz. Zaten Vodafone kullanıyorsanız bir sorun yok zaten.

Android ise şu barkod ile gerekli programı yüklüyorsunuz:

http://216.244.90.66/images/misc/android_qr_code.png

iPhone ise buradan: http://itunes.apple.com/app/audiogalaxy-mobile/id373357030

Sonra telefonunuzda Audiogalaxy programını açıyor ve evdeki arşivinizden istediğiniz şarkıyı dinlemeye başlıyorsunuz.

Program şarkı listesi hazırlamayı da destekliyor.

Vodafone'un 96Kbps sınırsız internet paketi kütüphanede saatlerce sorunsuz müzik dinlememe yetti.

İkinci konuya gelince: Android'i USB ile bilgisayara bağlayın Settings > Wireless & networks yolunu izleyip Internet sharing tikini tikleyince Windows 7 ile otomatik olarak Cepnet paketinin sınırsın internetini paylaşabiliyorsunuz da. iPhone ile nasıl yapılıyor bu bilmiyorum. Bu konuyu Cepnet ile açtım hatta. Eğer Android'iniz root edilmişse bir wifi tether programı yükleyip wifi üzerinden de bağlanabilirsiniz telefonunuzun internetine. Bunu kullanarak hem wifi hem de bluetooth üzerinden halledebilirsiniz.

Not: Gavurlar sınırsız 3G ile bağlanır biz 96Kbps ile. Buna da şükür...
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Mum_Chamber said:

abi nasil hemen acabilir web sitelerini 96kbps? =) senin telefondan beklentilerin dusuktur.

Paticik gibi, fanfiction.net gibi, wired gibi siteler hemen açılıyor (bir saniye değil ama 2-3 saniyede tamam). Beklentim de onlar zaten. Online video izlemek gibi bir niyetim yok.

Şimdi bilgisayara bağladım ölçüyorum telefonda kullandığım siteleri (Opera turbo açık, telefonda da ona benzer birşey var çünkü):

Paticik güncel konular: 3 saniye
Wired: 5 saniye
Fanfiction.net öykü listesi: 3 saniye
Barnes & Noble: 13 saniye
Audible: 10 saniye

(sitelerin tam açılma süresi bunlar)

Bu bir fikir verir sanırım. SomaFM'i de sorunsuz dinleyebiliyorum radio programı ile.
Sosyal ağlarda paylaş

kithnoss said:

7Mbit normalde de , adil kullanım zamazingosuyla 96 Kbit e düşüyorsa çok büyük sıkıntı . Edge ile 96 Kb mi oluyor ya bence daha hızlıdır ? 3g den önce de Edge kullanıyordum bazen , o kadar yavaş değil aslında sanki ?

edge ile teoride 50 falan görürsün.
96 çok fenaymış yalnız, 96 ne lan. çüşş ayıptır lan
Sosyal ağlarda paylaş

Vodafondaki bu özelliği çok beğendim ben baya...
Aylık kesintisiz sınırsız internet 8 lira.
telefon sürekli internete bağlı kalacak.

internetde filan istediğin her an gezinme imkanı, msn vs.vs. cabası.
tek sorunu video filan izleyemezsin hemen, biraz yükleme filan yapması lazım....

anlık 9kb downloadı olan sınırsız internet 8 liraysa iyidir bence...

bir zamanlar interneti 256kbps kullanırdık adslde filan hani...

turkcellde filan yok mesela böyle bi özellik. kazık direk.
Sosyal ağlarda paylaş

hakkaten ya zamanında kablo modem vardı 64k OAAAAA oluyoduk =)
biz adamın kafasını kurşuna denk getirmeye çalışırken counterda ( 56k eheh ) bu kablolar çoşuodu 128 le falan.

sadece telefon için kullanıosan zaten açtığın web siteleri falan boyutları düşük, ondan sorun olmaz.

Bu arada turkcell sapık gibi hızlı ondan kazık =). Adamlar sadece data için ayrı saha açıyorlar.
çüş
Sosyal ağlarda paylaş

kithnoss said:

Vodafone ' da 3G hızı nedir ? Yeri değil ama madem bahsi geçti burada sorayım.
100 MB den sonra 90 Kbit e iner hız diyor , o hızla hiçbir şey yapılmaz ?

Ben bayağıdır bu paketi kullanıyorum. Hız 96Kya indikten sonra gerçekten çile başlıyor. Cep telefonları için tasarlanan siteleri gezmekte sorun yok ama, ağır siteleri açmak dert olabiliyor bazen. Video izleyip müzik dinlemeyi ise aklınızdan bile geçirmeyin bu hızda.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...