Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Behzat Ç. (2010) - Star

Magnum

Öne çıkan mesajlar

şu an memlekette kurtlar vadisinden daha çok izleniyo bu dizi. zaten kurtlar vadisi geçen gün orcanın face e yazdığı gibi yeter lan artık bitirin beni diye haykırırken bu diziden başka izlenicek bi dizi yok. sıkıysa yasaklasınlar.

edik: lan onu yazıyım derken esas yazıcağım kaynadı. şimdi nası beklicem ben haftaya kadar yeni bölüm gelsinde izliyim diye. çok acıyorum arkadaş ben bu haruna. valla yazık ya.
Sosyal ağlarda paylaş

gerçekten çok iyi dizi yapıyorlar, helal olsun. bu emrah serbes insanında iş var arkadaşlar, bu böyle biline.

gerçi sonlara doğru vega'nın cıyır cıyır vokali ve bıyık kenarından alt dudak kısmında biz ailecek darlandık biraz ama millet beğenmiş, sözlük filan çökmüş lol.

şahsi zannımca 30. bölümün tavan yaptığı anlar:
- savcı hanımın tşk..kürlerini çıkarıp masaya vurması, delikanlı gibi "seviyörüm ülen hayvan herif" çekmesi (demiştim ben size tşkkür kadını seksi gösterir diye de inanmamıştınız)
- amirimin kendi ettiği lafı duyunca girdiği trip ve bornozdan tutup çekme anındaki suspense (türk dizilerinde duygu geçirememe problemi vardır genelde, bu ise çok iyiydi)
- akbabuşun rüyası (<3 akbaba canıms, seni üzeni ben de üzerim <3)
- hayaletin şıpsevdiliği, kendini hemen aşkın içine atması, dana gibi sırıtması, fonlarda filan gezmesi mağrur mağrur

ciklet, ergenekon, imamın şeysi, türban göndermelerini saymıyorum tavan olarak, bunlar dizinin oturduğu zemin bence tavandan ziyade.

iki çift lafım da haruna: olm adam ol gerizekalının başkanı, man up! bu kadar lavukluk olur mu ya? bak hayalete ne güzel seviyo. adam aşık türk erkeği good twin, sen ise bad twinsin harun. patla harun! dayak lazım sana harun. seni döverim harun!

neyse, threadin en başlarında demiştim, yine diyorum:
hala seyretmeyen varsa seyretsin, iyi dizi bu, hatta bi nevi kült statüsüne erişti. yayınlanırken seyrederseniz yarın öbür gün havalı olursunuz ;)
Sosyal ağlarda paylaş

herkes çok övdüğü içun ilk 3 bölüm izledim daha izleyemicem. en fazla 50dk olması gereken dizi 1:30 saat yapmışlar buram buram bayıyor. senaryo işleniş olarak kötü,figuranlar zaten berbat. çekimlerde kötü.

bu saydıklarım zaten türk dizi sektöründen kaynaklanan şeyler tabi. yoksa behzat ç karakter olarak iyi hatta süper. daha iyi bir ortamda çok süper bir dizi çıkabilirdi

ha ama komik, dediğim gibi ortalama 50 dk olaydı gideri vardı
Sosyal ağlarda paylaş

bu 1.30 mevzusu sakat cidden. baya zarar veriyo türkiyede sektöre.

hoş zaten kimsenin adam gibi dizi yapmak gibi bi derdi olmadığı ıcın iplemiyolar her cümle ardına 10 sn pause bakışmalar 20 sn abanıp geciyolar.

behzat ç. bi sekilde bu uzun süreden yararalnamauyacalısıyolar ne kadar mümkün ne kadar değil bilmiyorum acıkcası, aa işte boş zamanı yan karakterlerle skeölerle falan dolduruyolar boş beklemeler yerine
Sosyal ağlarda paylaş

Flassh said:

herkes çok övdüğü içun ilk 3 bölüm izledim daha izleyemicem. en fazla 50dk olması gereken dizi 1:30 saat yapmışlar buram buram bayıyor. senaryo işleniş olarak kötü,figuranlar zaten berbat. çekimlerde kötü.

bu saydıklarım zaten türk dizi sektöründen kaynaklanan şeyler tabi. yoksa behzat ç karakter olarak iyi hatta süper. daha iyi bir ortamda çok süper bir dizi çıkabilirdi

ha ama komik, dediğim gibi ortalama 50 dk olaydı gideri vardı

cidden bende cok buyuk bi hevesle basladim, ama arkadasin dediklerine katilmada edemicem.

dizi fanlari alinmasin

cekimler cok kotu, yada amator diyim.

behzat denen karakter cok silik, ole bi ortama girdimi kendini gosteremiyo, yanindaki yarma bile daha baskin bi rol yani.

yani bi polis olarak ne kivrak zekasi var olaylari cozebiliyo ince bi sekilde, ne karizmasi var, ne vucut fln var kodummu oturturum seklinde, bu ne la diye bagira bagira ortaliklarda dolasiyo. bildigin ogretmen kemalin argolu polis hali.

yada cem yilmazin av mevsimindeki tipin birebir aynisi olmus ki, o filmdeki idris karakteri cok cok daha iyiydi.

hani komedi dizisi dicem arka sokaklar dizisinden farksiz, hatta memoli filmindeki espiriler gibi fln olmus..

ciddi polisiye dizi dicem, dogru duzgun bi action yok..

yarmanin oyunculuguda cok kotu, adam liseli terk gibi her onune gelenin boynunu sikiyo, artislik yapiyo, ozellikle bayik CSI ankara espirisini her kapi calisinda kullaniyo fln of of of..

yani daha ilk bolumnden 50 tane daha sey cikar ama neyse
ezelin bu hali bile cok daha iidir bence izlenebilirlik acisindan, behzat cilara kolay gelsin. :)

anca fragmanlarini fln seyrederim heralde ki onlar bile cok bisi ifade etmiyo.

Sosyal ağlarda paylaş

Çekimler Canon 5D Mark II kullanılarak yapılıyor. İlk bölümlerde çok titreme vardı ekip alışamamıştı ama şu anda çok kaliteli çekimler.

Türk milleti olarak kalıplaşmış dizilere çok alıştığımız için farklı bir şey görünce bize saçma geliyor.
Neden diğer dizilerle kıyaslamaya çalışıyorsunuz ki? Ne memoli de ki gibi saçma espriler var ne de CSI de ki gibi inanılmaz zeka unsurları. İlla bir tema olmak zorunda mı?
ben 30 bölüm izledim. Tekrar eden bir espri yok. Siz kimsiniz lafına verilen cevap klişe oldu sadece insan bekliyor sürekli.
Ayrıca gündeme en iyi dokunan dizi olduğunu düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Güzel dizi de, benim gözüme batan iki şey var.

1- Karakterlerin diyalogları kötü genelde. Özellikle Behzat' ın abisi. Yılların oyuncusu, ama bu adamı niye hala dizilere filmlere alıyorlar anlamıyorum. Adam konuşmasına bakın, her cümlesi "ya" ile bitiyor. Her cümlesi "yani" ile başlıyor. Bu adam yıllardır böyle. Sevmiyorum o yüzden. Ama bayıldığım tek yönü var, çok güzel sinirleniyor. Anında patlıyor adam, o yönü iyi olmuş. İnandırıyor beni resmen kızdığına.

Diğer oyuncularda da var aynı şey, göze batıyor.

2- Çok gerçekçi yapalım diye uğraşmışlar. Diyaloglar fln, hayatın içinden olsun diye düşünmüşler de bazen onlar da göze batıyor. Hamamdan bahsediyordu mesela Behzat ile Harun bir bölümde. Hamama gittikleri bölüm değil, ondan iki bölüm önceydi galiba, yok sırtını nasıl keseliyorsun fln. Olmamış yani bence, bunun gibi gerçi bir çok konu varda. Sanırım herkesin dediği gibi, 1.30 + süreyi tutturucaz diye saçmalıklar olmuyor değil.

Her hafta izlerim o ayrı. Güzel dizi, inşallah yayında kalır bozulmadan.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...