Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

HTC Desire

DynamicK

Öne çıkan mesajlar

revoke ile root edebılırsın superlcd sorunu cıkmaz.
rom yukledıgınde bootscreen degısır,turkıyedekı yetkılı servısler pek bılgılı olmadıgından root ettıgın makıneye orjınal vodafone rom yukleyıp(uk vs) moralocale2 ıle turkce yapıp servıse yolladıgında kımse anlamaz root vs.root yaptıgında market zaten acılıyor.2,3 ıcın zaten romlar cıktı,istedıgını yukle.
root ederken makıne brıck olabılır,turkıyede bazı yerler bu sorunu duzeltıyor(bakınız donanımhaber),istanbulda ısenız aynı gun yapar verırler sıze.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
ShadowFax said:

Turkcell kullanıp ekranda 3g'yi görebilen varmı?

Ya HSPA ile bağlanıyor ya da Edge ile.

Ne yapmam gerek?

zaten Türkiye'de 3G yazısını gördün mü ss alıp ibretlik bir paylaşım beyler! diye capsleyip koyman lazım. 3G konusunda gerçekten bir dolandırıcı gibi çalışıyor tüm şebekeler saolsun.

-
Bu arada henüz kullanmamış olanlara Pulse denen app'i öneriyorum, fevkalbeşer bir rss reader.
Sosyal ağlarda paylaş

aente said:

ShadowFax said:

Turkcell kullanıp ekranda 3g'yi görebilen varmı?

Ya HSPA ile bağlanıyor ya da Edge ile.

Ne yapmam gerek?

zaten Türkiye'de 3G yazısını gördün mü ss alıp ibretlik bir paylaşım beyler! diye capsleyip koyman lazım. 3G konusunda gerçekten bir dolandırıcı gibi çalışıyor tüm şebekeler saolsun.

-
Bu arada henüz kullanmamış olanlara Pulse denen app'i öneriyorum, fevkalbeşer bir rss reader.

bu kadar mı cahilsiniz ???
cidden soruyorum bunu..

http://tr.wikipedia.org/wiki/Mobil_telefon_standartlar%C4%B1_listesi

HSPA = HSDPA + HSUPA ve HSPA ise bir 3G bağlantı alt kategorisidir.

ayrıca HTC desireda 3G görürseniz bunun anlamı pratikte 1,5 - 3mbt arası bir hız alıyorsunuz, H görürseniz 3,5 ve daha üzeri bir hız alıyorsun demek oluyor.

EDGE ise bir 2G bağlantı alt kategorisidir. EDGE çekmesinin sebebi o an bulunduğun yerden GSM yani 2G sinyalinin WCDMA dan daha iyi olmasıdır. bazı bölgelerde EDGE,3G den daha performanslı çalışır ama hiçbirisi H işaretindeki gibi bir hız sağlamaz, teorik olarak da mümkün değil zaten. EDGE de bağlantı yavaş olacağından EDGE ile bağlanmak istemiyorsanız, mobil şebeke ayarından GSM/WCDMA seçeneğinden SADECE WCDMA seçeneğine getirin telefonunuzu. böylelikle sadece H de yani 3G teknolojisinde bağlanırsınız....

learn to use your phone or just sell it kk..
Sosyal ağlarda paylaş

Turkcell VAS servisindekilerin bilmedigi hiç bişey yok ama desire vodafone ürünü sayildigi için turkiyede, full cihaz desteği vermiyorlar. Vermek istemiyorlar. Adam " ben sana yüksek hız veriyorum, artık telefonunda ne işaret çıkar bilemem " der kapatır konuyu. Bu arada shadow lafı sana soylememistim ama ençok sen gocunmussun, 2 gündür gelip gelip bana laf yetiştirmeye calisiyosun. Okadar dokunacagini bilseydim, bişey demezdim bebişim yaa. Üzülme sen olur mu cnm.

Ps: ayrıca cevab değil cevap.

ShadowFax said:

ben degil turkcell'in teknoloji uzmanları da cevab veremedi.

Allahtan Dragonmax var.
Sosyal ağlarda paylaş

bu kadar mı cahilsiniz ???
cidden soruyorum bunu..

ooo, i jizzed in my pants dıp dırırırım dırırıım...

dragon adlı genlerinden muzdarip tontiş şey, benim yazımda H yazıyor bu ne yeaea diye bir şey okudun mu.

ben 3G'de atıp tutuyorlar şebekeler her yerde böyle akıyoruz, şöyle hız rekorların koşuyoruz diye. ama çoğu yerde edge'e düşüyor manasında bir şey dedim, sen maşallah google emeklisi dayılar gibi linkleri falan yapıştırmışsın, tebrikler bastım şukunu.

ama napayım her cümlemi sen anlayasın diye tane tane yazamıycam, genelde patinin ortalama zekasında anlaşılacak şekilde yazmya gayret ediyorum, arada fire veriyoruz işte napalım.

bu arada cevab veremediyi nasıl anlamadın abi, gerçekten bu kadar cahil misin, ehircik ehircik.
Sosyal ağlarda paylaş

Dragonmax said:

Turkcell VAS servisindekilerin bilmedigi hiç bişey yok ama desire vodafone ürünü sayildigi için turkiyede, full cihaz desteği vermiyorlar. Vermek istemiyorlar. Adam " ben sana yüksek hız veriyorum, artık telefonunda ne işaret çıkar bilemem " der kapatır konuyu. Bu arada shadow lafı sana soylememistim ama ençok sen gocunmussun, 2 gündür gelip gelip bana laf yetiştirmeye calisiyosun. Okadar dokunacagini bilseydim, bişey demezdim bebişim yaa. Üzülme sen olur mu cnm.

Ps: ayrıca cevab değil cevap.

ShadowFax said:

ben degil turkcell'in teknoloji uzmanları da cevab veremedi.

Allahtan Dragonmax var.

e çok saçma istediğim cihazı kullanırım. Her türlü desteği vermek zorunda.
Sosyal ağlarda paylaş

biliyorum, sana hak da veriyorum ama tamamen satış pazarlama tekniği olarak kullanıyo bunu turkcell malesef. o destek vermeyen ya da bilmiyoruz diyen elemanlar iş çıkı şirket servisinde ellerinde 1 iphone 1 Desire HD geziolar. abi androidde bilmemne kod yazılımıyla bilmemneyi kırdım uehue falan diye gezen acayip nerdümsü tipler.
Sosyal ağlarda paylaş

aente said:

genlerinden muzdarip

bunu sevmedim

aente said:

tontiş şey

bunu sevdim

aente said:
genelde patinin ortalama zekasında anlaşılacak şekilde yazmya gayret ediyorum, arada fire veriyoruz işte napalım.

onun yerine sen patinin ortalama zekasına çıkmaya çalışsan da hem kendin huzura ersen hem de biz senin adına sevinsek. böylelikle daha üstün bir zeka seviyesinde yazılar yazıcam diye kazmaz fire de vermezsin, aklından direk ne geçiosa onu yazarsın ve belki bakarsın kendinle barışırsın, hatta belki bir gün şirinleri bile görebilirsin ^^

aente said:
ehircik ehircik.

ehircik kelimesini görünce aklıma 2 şey gelio:
1- ercik
2- anırcan (ne alakaysa)

çok sevimsizsin ama sölim ^^
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
yahu bu telefonu vodafone da kampanya ile veriyorlar ya, oradaki elemanların satış teknikleri süper. teknoloji özürlü arkadaşın biriyle gittik tarife değiştirecek fln... neyse eleman android işletim sistemi zart zurt diyo, ben de arkadaşa açıklıyorum her söylediğini. baktı eleman olcak gibi değil klasik türk satıcı moduna girdi. çıkarttı anahtarlığını, anahtarla çata çota vurdu böyle aletin ekranına. "bak abi işte böle süper bi telefon" fln dedi, yarıldım orada. ama işin kötüsü çıktıktan sonra arkadaşın aklında kalan ne android, ne 3g vs idi. yalnızca "olm nası vurdu lan ekrana öle, sağlam telefonmuş" demesi oldu.

bu da böyle bir anımdır...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...