Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

World of Tanks

Kanuni

Öne çıkan mesajlar

cambazct said:

ronin22 said:

2 taraflı düşünmek lazım.

Misal A-20 (72km) ile eğer karşı taraf korumazsa artilerini
güdümlü füze gibi gidip kamikaze yaparak koskoca hummele çarpıp patlatıyorum. Adam sinir oluyordur okadar kasmış bir tier V scouta oyun başlamadan veriyor tankı.Benden ölmese bizim arti geçirio kafasına bu sefer.

abi hakkaten nefret ediyorum bu olaydan, insani oyundan sogutuyo ya gercekten boyle adamlari alip koyucaksin tankin icine sur lan simdi diyceksin

E işte bak ne dedim altınada 2 med tankla gelen scoutu yarı yolda tost ediyoruz. Akabinde Bizim arti takır takır savaşıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

abi oda yetenek ve kordineli oynayabilme meselesi yani eger boyle oynayabiliyosaniz ne mutlu size bana hic boyle oyun yada oyun arkadasi gelmedi herkes kuduz gibi ileri atiliyo biz spg ler bayrak diregiyle basbasa kaliyoruz her seferinde :D

ha bide tasin arkasina saklanmak ise yaramiyo diyosun ama arty le kendi arana tas, kaya koyup saklanirsan ise yariyo gercekten
yani artyler oyle tam tepeden indirme yapamiyolar nasil diyim boyle parabol cizer gibi atis yapmiyolar oyunda, kavisli atiyolar sadece o yuzden atislarin cogu tanktan hafif yuksek bile olsa kayalarda patliyo...
Sosyal ağlarda paylaş

@cambazt

Şimdi bir tankın yanına 250 veya 500 lb bir bombayı bırakırsan o tanka birşey olmasa bile o şok dalgası ile takla bile atar yani explosive dmg ilede tankı etkisiz hale getirirsin. Stukalar dive bomberlardı ve tank killer olarak görev yaptılar. HE dmg ilede patlatırsın bir tankı sorun şu ki AP gibi efektif değil isabet ettirmek sorun. Hayır birde uzun uzun yazmışsında, söylediklerini zaten biliyoruz ama konu bu oyun ve yazdıklarım bu oyun mantığı ve gerçekciliği içerisinde cereyan ediyor.

Madem oyunda spg var, doğrudan vuruşlarından rahatsız insanlar area dmg getirilir, daha mantıklı olur benim derdim bu. DOğrudan hit şansıda düşer herkes mutlu mesut oynar.

Yani hummel le %52 canı kalan tiger II ye ben oneshot yapıyorsam herhalde Area dmg gelmesi daha insanflı olur.
Sosyal ağlarda paylaş

dogrudan vurus dussun he area damage artsin demektesin iyi hos ama dogrudan vurusun mu ihtimali yuksek yoksa etrafina, yakinina mi atmak daha kolay? senin dediginden ben sunu anliyorum, yani sen attigin her mermiyi direk olarak oturtuyomussun gibi bisiy anladim ben burdan, ki benim simdiye kadar cok fazla basima gelmeyen bisiy bi bu simulasyonu iyice arcade ye cevirmekten baska bisiy olmaz, zaten sattelite wiev gibi sacma bisiy var isi kolaylastiran bide senin dedigin olursa oyun iyice cigirindan cikar yani daha zorlasmaz aksine dahada kolaylasir, ayrica arkadasim yani lutfen stukalar dive bomber da eyvallah cok guzel soylemissin fakat sunu cok kotu es gecmektesin, tank killer stukalar bomba birakmazlar hatta dive bile nadir yaparlar cunki tank killer stukalarain genelde tasidiklari silah senin dusundugunden cok cok cok daha farkli malesef, istersen bi hans ulrich rudel'in stukasina goz at, bu adam bi stuka ace'iydi ve savasta en cok hasar veren stuka pilotuydu 150 top bataryasi, 519 tank, 1000'den fazla hafif arac yok etmistir bunu yaparkende 250lb 500lb bombalar degil 37mm'lik AP muhhimmat kullanan kanat alti toplarini kullanmistir ha bide konu bu oyun ve oyun gercekciligi icerisinde ceryan ediyor demektesin fakat bende gerekli bi simulasyonda olmasi gereken gerceklik cercevesinden bahsediyorum olayi dahada basitlestirmek yerine daha da zorlastirmak, gercekci hale getirmek gerektigini soyluyorum ki oyundan daha cok zevk alalim/alinabilsin, hummel ile tiger II'ye one shot kill firsati bakalim daha kac sefer eline gecer bilmiyorum ama sansli bi atis yapmissin crticaldi muhtemelen o atisin, su an yeniden denesen ayni sonucu alamiycagindan da adim gibi eminim, ayrica sen zaten atis menzil ve gosuz avantaji olan spg'lere dogrudan vurus kaldirilsin aoe damage getirilsin diyerek spglerin isini kat kat dahada kolaylastiriyosun madem spglerin mevcut bu avantajlarindan rahatsizssiniz e neden dahada olumcul hale getirmeye calisiyosunuz spg'yi ? bende ona anlam veremedim bu haliyle yeterince iyidir bu arac, splah damage area damage isin icine girdigi zaman emin ol iyice suyu cikar oynanmaz hale gelir...
Sosyal ağlarda paylaş

Osuran_boğa said:

bahçe çiti mermi durduruyor :) spg mermisi dahil

Ben bahçe çiti olarak oyuna dahil olma istiyorum o halde. World of bahçe çiti :).

@Cambazt

Haritada büyüyünce aoe efekt ile spg bence daha az rahatsız edici hale gelir, iyice similasyon a dönüşürse o zaman SPG ile direct hit hiç verilememesi lazım, o uydu bakış açısıda kalkması lazım vs. Benim fikrim harita büyüsün, SPG aoe dmg versin sis bombası eklensin oyuna vs çok daha eğlenceli olur. SPG nin doğrudan vuruşu oyunu daha arcade hale getiriyor bence.

İyice similasyona çevirelim oyunu dersen o da güzel olur, oto aim kalksın, araçların gerçekçi hızları oyuna eklensin vs. nişangahı gerçek bir nişangahın bakış açısı ile yapılsın vs benim çok daha işime gelir. En azından birbiri etrafında dönüp durup birbirini patlatmaya çalışan tankları izlemekden kurtuluruz. Pantherlerde yangın çıksın gerçekde olduğu gibi yakıt boruları iyi yalıtılmadı diye vs.

Ama oyunda arcade ile similasyon dengesini iyi ayarlamak lazım bunu yaparkende oyun içine bakmak lazım, oyun yapıyorsun çünkü, adamlar eğleniyor mu vs. HErkes mausdan şikayetçi ne işi var orda diyor veya ıs 7 ama oynamaya devam ediyoruz yinede, oyunu bırakanda sırf maus ve ıs7 yüzündende bırakmıyor, ben bırakdım sıkıcı çünkü beni eğlendirmiyor yetersiz, daha çok similasyona kaymalı bence, bundan dolayıda SPG oyundan kalkmalı nihayetinde adamlar nasıl atış yapacak ? Ha ama madem varlar AOE dmg versinler bence eğlenceli ve daha akla yatkın doğrudan hitine karşılık.

O yüzden oyun içinde öyle ayarlamalar yapılmalı ki, herkes az biraz mutlu olsun ve eğlendirsin insanları.
Sosyal ağlarda paylaş

yaw oyuncuların %90 bebe olan bi oyuna senin dediğini yapmaları zor.taktik yapmaya çalışıyosun küfür ediyolar , adamı kurtarim diye düşmana 4 tane mermi atıyon 1 tanesi ona çarptı die adam düşmanları bırakıp gelip sana saldırıyor.en çok duyduğum laf şu " stop whining bitch" :) bunu hakatmemin nedeni de "herkez sağdan gitmesin sola da destek verin" gibi cümleler kurmam ahahe
14 tank sağ taraftan saldırı yaparken tek başıma sol tarafı savunmak zorunda kaldığım yetmiyor bide hakaret işitiyorum yani

açıkcası 2 gündür oynamamamın tek nedeni oyuncular.oyunun tüm hatalarına katlanabiliyorum ama bu salaklara katlanamıyorum artık.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben baştan söylemiştim bu oyunda SPG'lerin yeri yok diye.Adı üstünde self propelled artilery.Tank patlatmak için değil kullanım amacı kendi yürür top.Düşman mevzilerini,piyadelerini topa tutmak için.Düşman sabit noktalarını vurmak için hele böyle hareketli hedef filan vurmak şimdiki teknolojiyle bile çok zor.Hem tank destroyer ne işe yarar o zaman?

Neyse bence bu oyunu ciddi bir şekilde irdelemek yanlış zaten.Bu oyundan bu kadar denge/simülasyon beklememek gerekli.Ne tarafa çeksen denge bozulur.Arcade işte hadi ne kadar tank varsa koyalım savaş sonrası tanklarıda koyalım bol olsun millet sıkılmaz diye yapılmış bir oyun.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu haliyle oyun zaetn oynamaya değer değil - yani keşfetme sürecini saymıyorum - zaten bıraktımda. Nasıl daha iyi hale gelir oyun diye konuşuyoruz sadece :). Bebeler oyuna girmesin oda bir alternatif tabi :).

Arkadaşın hesabı ile girip hummel ile bir iki patlatıp çıkıyorum zaten, eğlencesi o kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

Osuran_boğa said:

yaw oyuncuların %90 bebe olan bi oyuna senin dediğini yapmaları zor.taktik yapmaya çalışıyosun küfür ediyolar , adamı kurtarim diye düşmana 4 tane mermi atıyon 1 tanesi ona çarptı die adam düşmanları bırakıp gelip sana saldırıyor.en çok duyduğum laf şu " stop whining bitch" :) bunu hakatmemin nedeni de "herkez sağdan gitmesin sola da destek verin" gibi cümleler kurmam ahahe
14 tank sağ taraftan saldırı yaparken tek başıma sol tarafı savunmak zorunda kaldığım yetmiyor bide hakaret işitiyorum yani

açıkcası 2 gündür oynamamamın tek nedeni oyuncular.oyunun tüm hatalarına katlanabiliyorum ama bu salaklara katlanamıyorum artık.

anne bak tank sürüyorum,tankçı oldum anne oleeee diyen tipler hayal ediyorum:)
Sosyal ağlarda paylaş

Bence abartıyosunuz benim oynadığım süreç zarfında ki hala akşamları hep oynuyorum hiç öyle bebe görmedim. Açın wow u bebe görün :)
Gerçekçilik falan iyi güzel ama sonuçta bu bi oyun birazda denge lazım, rus tankları iyi diye rus tanklarını alman tanklarından iyi tutarsanız herkes rus olur abi düz mantık anca 2-3 alman tankı hayranı oynar.
Platon yaparak ben gayet zevkle oynuyorum oyunu, oyun daha closed beta abartmamak lazım, takım olayı geldiğinde daha büyük platonlarla daha zevkli maçlar çıkacaktır eminim.
Şu an için takımlardaki arty sayısına limit getirseler yeter bana.
Şöyle olmasın yani

arty?

Sosyal ağlarda paylaş

öyle öyle tek başıma bi tarafı tutarken haritadan bakıyorum hepsi sinmiş bi köşeye bekliyor.bana yardım edin bak tutamıyorum burayı help lan diyorum :D bitanesi başlıyor küfür etmeye zaten zor durumdayım o da ordan saydırırken iyice kafam karışıyor.

is3 le filan oynamak bela bi atış yapıp 12 saniye bekliyosun doldurmasını.bi tarafı savunuyorum anam o da ne 5 tane tank birden gelmiş birini vurup saklanmaya çalışıyoru 12 saniye çünkü boru deil :) "help lan" diorum yine nerde millet dağda bayırda geziniyor.sonra ölünce ordan 1 isabetli atış bile yapmamış adam "noob is3" die atlıyor.

geçen td tankımla 5 frag yapmışım düşmanın 2 tane arty kalmış bende de bi tane daha tank var dedim saldim artilerye köprüyü geçtim o sırada arty de köprüden benim tarafa geçmek için geliomuş açısı yüzünden vuramadım adam bi vuruşta aldı tabi son tier sovyet spg siyle ordan daha ounun başında ölmüş adam "lack of skill" die laf atmaya başladı

yani say say bitmez.ha dicen ki hep böle mi oluyor yoo çok zevk aldığım maçlar da oluyor fakat bunun için hem iyi oyuncular hem dengeli bi eşleştirme lazım.geçen sayfada bi resim koydum mesela orda benim takım inanılmaz derecede dezavantajlıydı güldük baya.ama çok süper bi maçtı bi an yoksa yenicez mi lan dedim de is7 yi durduracak tank yoktu aramızda :)

bide sölim yanlışlıkla kendi takımınızdan birini vurursanız adam kim vurdu die sorunca delikanlılık yapıp "bendim" demeyin hiç cevap vermeyin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...