Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ramazan Ayı Felakettir

Lord_Argos

Öne çıkan mesajlar

Masquerade said:

davul un dinle inançla alakası ne ki?

hiç yok..

ama iyi bir rant kapısı işte. esenler belediyesi tel.den uyandırma servisi yapmış galiba.

Eralp said:

Ezanlara db limiti getirilecek bir düzenleme üzerinde çalışılınıyormuş şu an.

meselabu da bir para kazanma olayı bana sorarsanız.
Sosyal ağlarda paylaş

Wispy said:

Sabah davul çalınca FAKIN ISLAM diye uyanan arkadaşlar, bunun dinle, diyanetle falan alakası yok. Osmanlıdan kalma public uyandırma servisi. Tamamen çağ dışı, hala yaşıyor olması büyük bir rant kapısı.

11ay muhtaçları unutup bir ay yardım etmek ayıp demiş birisi. Bir elin verdiğini diğeri bilmesin denmişken, siz kimin kime ne zaman yardım ettiğini nereden biliyorsunuz. Hem 11 ay yardım etmiyorsan o 1 ay da yardım etme diye bir mantık var mı. İnsanların yapacağı yardıma da ipotek mi koyacaksınız ?

Eleştiri dine değil, uygulanış biçimine.
Ben demek istediğimi anlatamamışım tabi. Bence 12 ay yardım edilmeli, sadece 1 ay değil.

Kimin kime ne zaman yardım ettiğini nereden biliyorum... Gözüme sokuluyor işte, ondan biliyorum. Üsküdar Belediyesi ne zaman evsizlere toplu halde yemek vermiş? Kalkmış şimdi iftar düzenliyor. Bu mudur olay? Oraya gelen insanların çoğuda az buçuk geçinebilen insanlar, en azından kılık kıyafetleri gayet de yerindeydi. Evsizler hala aç aç sokakta dileniyor bu olay olurken. Tüm tv kanallarına da iletildi bunun haberi, gelin çekin diye. Bu tekil bir olay değil ayrıca, her yerde olan bir olay. Ramazan geldiğinde sürekli tekrarlanan bir durum. Şimdi sen bu dediğimi de yanlış anlarsın. Vermesin demiyorum, versin tabi. Ama aç insanlara versin asıl. Oraya akşam yemeği yemeye arabayla gelen insanlara değil de, bütün gün sokakta dilenen insanlara versin yemeği. Hem de sadece Ramazan'da vermesin, 12 ay boyunca versin.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben unuttum ilk gün yolda sigara yaktım duraktayım. Otobusten bir kadın öyle pis baktıki anlam veremedim başta sonra çantadan su çıkardım kafaya diktim bu sefer otobusteki herkes pis pis baktı. O an hatırladım ramazan. Ama neden zebaniye bakıyor gibi bakarlar anlamış değilim. Ne var unuttuk.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...