Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ramazan Ayı Felakettir

Lord_Argos

Öne çıkan mesajlar

moncici said:

abvblizzard said:

riglous said:

said:
iyi de birader sen inanmıyorum diyince benim bütün düzenimi kurduğum öğretileri yalanlıyorsun bundan büyük saygısızlık olabilir mi?

İnançlarımız farklı olamaz yani? Şeriata pek bir bağdaştırdım bu söylediğini.

Olabilir de eleştiremezsin işte.
Önce kendi inancın olsun sonra eleştir.

ingiltere'ye göçmenlik başvurusu yaptım bu mesajı görünce.
diğer darwinist arkadaşlarını da al da rahat rahat dinimizi yaşıyalım :)
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Mehdi kavramı yok diye biliyorum ben islamiyette. Kur'an içinde de "hatırlayabildiğim kadarıyla" yoktu.

hadiste var, butun ilahiaytcilar kabul ediyor

islamin exploite acik olmasinin bir numarali sebebi "hadis" kavrami zaten, peygamberin sozu kuran kadar gecerli kabul ediliyor, peygamberde pek cok yerde pek cok sey soylemis, cogunun kaynagi yalan zaten, senelerce ulemalar hadisler yoluyla dine istedikleri gibi ekleme cikarma yapmis zaten

bugun anadolu pek cok yerde mizrakli ilmihal kuranin ustunde saygi gorur, nurcular kurani degil risalei nur u bir numarali kaynak olarak alirlar filan

hristiyanligin yumusak karnindan vuran islamiyet ciddi anlamda "saglam" kurulmus, iyi patchlenmis diyelim, ancak peygamberin hadis kavrami backdoor direk, bu backdoor danda bahailer girmis iste
Sosyal ağlarda paylaş

Ha hadis dersen, o ayrı. Hadis ile ilgili bilinmesi gereken en önemli şey, güvenilir kaynaktan günümüze gelmiş olduğundan emin olmak diye biliyorum. Fazla da detay bilgim yok gerçi bu konuda, o yüzden birşey diyemeyeceğim. Lakin hadisler üzerinden yorumlamalara dayanak bulmak kötü bi durum evet, istismara açık.

Ama ben kendimi bildim bileli mehdi kavramı yok diye inanırım. Birde şu kıyametle ilgili konularda "dabbe" inancı var mesela. Birçok kişi bunu "kıyamet vakti ortaya çıkacak bi canavar" falan diye düşünüyor. Lakin dabbenin asıl tanımı "kaynağı yeryüzü olan bi enerji" kaba haliyle. Buna bakarsan dabbeye deprem bile diyebilirsin. Ha kime sorarsan sor "abi yerden bi canavar çıkıcak dünyayı ele geçirecek mehdi gelecek kurtarıcak" diye anlatır, o da var.
Sosyal ağlarda paylaş

kaldirdi zaten zamaninda asdfsfadfdsa

bknz. adnan hocanin motorlari

turkiye adnan hocayi en iyi "motor" davalari ile tanidi, karsi-darvinist soylemle degil

organizasyonda hatunlari "baci" ve "motor" olarak ikiye ayiriyor, bir kismini cariye olarak kendine seciyor geri kalan motorlari ise imamlara veya ikna edilmesi, ayartilamsi gereken kisielre yolluyor

kurtulanalrin analttigina gore tarikat "seks" temali direk, her turlu cilginlik var bunun karsiliginda scientology gibi donuna kadar parani alip ailenle iliskini kestiriyor

su an gundemdeki adnana hoca hapsiten ciktiktan sonra geliserek degismis bir adnan hoca, darwin odakli calisip radarin altinda ucuyor bu aralar
Sosyal ağlarda paylaş

siz adannhocayi secmiyorsunuz, o sizi seciyor

yetenekli, nufuzlu veya zengin kisileri hedef alip motordu seks&uyusturucu partileriydi vesaire cekiyor tarikatina

tariakt disi calismalari "public image" direk, bole darwinle ugrasan wise beard man olarak taninmak istiyor

cember sakal takke filan beklemeyin pek, takim elbiseli jilet gibi cocuklar var etrafinda hep, tariakt diyince akliniza hemen aczimendiler, nurcular filan gelmesin

oktar babuna olayi ile butun turkiyeyi trolledi misal adam
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...