Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Google'a gore internette anonimlik tehlikeliymis.

Mum_Chamber

Öne çıkan mesajlar

wi-fi olayiyla ilgili piskin piskin "bilgilerinizi topladiysak n'olmus, kimse zarar gormedi ki" diyen Google'in CEO'su Eric Schmidt bugun de CNBC ile randevusunda "internetteki anonimlik cok tehlikeli, bir sekilde herkesi taniyacak bir sistem olmasi lazim. kimin kim oldugunu bilelim, biz privacy'yi saglariz" demis. lol diyorum ve bu haberi google severlere iletiyorum.

http://www.ibtimes.com/articles/42603/20100811/google-online-anonymity-privacy-private-data.htm
Sosyal ağlarda paylaş

internette anonimlik tehliyeliymis? yapma yau bak sen :)

aslında internete katkısı bugune kadar en buyuk olan firma. hani arama motoru zaten baslı basına bir olay da, gmail ve earth sayesinde hayatım kolaylastı. ozellikle earth kullanarak daha once hic gitmedigim bir yere yapacagım seyehat oncesinde arastırıp herseyi elimle koymus gibi buluyorum. gerci earth google icadı degil, ama olsun.

bir de chrome var tabi, es gecemeyecegim.
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

internette anonimlik tehliyeliymis? yapma yau bak sen :)

aslında internete katkısı bugune kadar en buyuk olan firma. hani arama motoru zaten baslı basına bir olay da, gmail ve earth sayesinde hayatım kolaylastı. ozellikle earth kullanarak daha once hic gitmedigim bir yere yapacagım seyehat oncesinde arastırıp herseyi elimle koymus gibi buluyorum. gerci earth google icadı degil, ama olsun.

bir de chrome var tabi, es gecemeyecegim.

eheh adamların related advertising çıkartması olayını yazmamışın internete katkılarına
düşünsene mesela paticiğe giriyorsun dantel reklamı çıkıyor banner onu almış çünkü pati, ya da google'da bilgisayar power supply arıyorsun kozalak ayırıcı çıkıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

öyle düşününce ben de çok soğuk bakmıyor değilim valla itiraf etmek gerekirse ama öyle düşünmemi engelleyen bişeyler var gene de nedense

ben zaten internette çoğunlukla anonim olmadığım için -ki arada bir bundan dolayı korkarım sfd- diğerlerinin de öyle olması bana yarardı valla

kaldı ki anonim bir şekilde dolanan bir sürü zibidi var orda burda onlara kıl oluyorum mesela napıyorlarsa maske arkasından yaptıkları için. Tabi bu ayrı bir mesele.

Aslında baya tartışılabilir bir konu bu yav
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

ben paralel dusunuyorum bu adamla. sakliyacak bisiyi olmayan adamin itirazi olmamasi lazim diye dusunuyorum. anon dolasmanin da bir mantigi yok, anca saga sola rahatca sovebiliyoruz 4chande forumlarda.

Sen "nasilsa saklayacak biseyim yok, buyur adim, soyayim, ev telefonum, adresim" dediginde ben sana uyuz olmussam gayet canini yakabilirim. Sanal ya da reel farketmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

meali;
anonimlik kalksın ve google en büyük databasei olan ve herkesin dileyerek bilgilerini verdiği en güçlü haber alma teşkilatı haline gelsin.

adamlar sadece android sayesinde tel numaram ve diğer bilgilerimle fişledikleri beni anında belli sınıflara koymuşlardır bile.

bunu herkese yaysanıza.

cia bile ne kıskanıyordur...
Sosyal ağlarda paylaş

Penthesilea said:

Google son zamanlarda cok yanlis adimlar atiyor, Verizon anlasmasinin uzerine bunu koyarsan internet dedigin sey bitiyor zaten.

Bing bu hatalari kendi lehine cevirebilirse baya degisebilir internet meydani.

Ahuauha. Bing lol.

Misrosofttan kaç para alıyon abi reklam için ya da Ms'de mi çalışıyon. Her postunda sürekli Google yanlışlarda Ms iyi yolda falan diyorsun. :)
Sosyal ağlarda paylaş

di, birine zarar vermek istiyorsan her sekilde verirsin zaten abi, burdan da gider ip mi alirsin bi sekilde adresime ulasirsin yani.
ha ben savundugum gonullu paylasim degil bilgleri, oyle bir sistem olcak ki anonlugu minimuma indirecek.

blazkowicz, penthi normal karsilamak lazim abi :) adam ms de calisiyor, reklamini yapacak tabi kendi sirketinin. az bile yapiyor hatta
Sosyal ağlarda paylaş

blazkowicz said:

Penthesilea said:

Google son zamanlarda cok yanlis adimlar atiyor, Verizon anlasmasinin uzerine bunu koyarsan internet dedigin sey bitiyor zaten.

Ahuauha. Bing lol.

Misrosofttan kaç para alıyon abi reklam için ya da Ms'de mi çalışıyon. Her postunda sürekli Google yanlışlarda Ms iyi yolda falan diyorsun. :)

ahahahahahahahahahahahahahahahahhaahahah.
Sosyal ağlarda paylaş

blazkowicz said:

Penthesilea said:

Ahuauha. Bing lol.

ahah
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

di, birine zarar vermek istiyorsan her sekilde verirsin zaten abi, burdan da gider ip mi alirsin bi sekilde adresime ulasirsin yani.
ha ben savundugum gonullu paylasim degil bilgleri, oyle bir sistem olcak ki anonlugu minimuma indirecek.

blazkowicz, penthi normal karsilamak lazim abi :) adam ms de calisiyor, reklamini yapacak tabi kendi sirketinin. az bile yapiyor hatta

Yanlis iste. Senin kim oldugunu bulabilmem icin bayagi bayagi ugrasmam gerek su anda. IP adresini alabilmem icin de ya burada admin olacagim ya da sunucuya erisimim olacak ki admin olmak en kolayi. Sunucuya eristikten sonra almak bile daha zahmetli. Kullandiklari ISP'de calissam yine zor. Mumkun degil kim kimdir ayirabilmem ya da caktirmadan alabilmem.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...