Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

12 Eylul referandumu

di

Öne çıkan mesajlar

Sparkcaster said:

http://www.cumhuriyet.com.tr/?hn=125612 al buyur kafi mi?
bu konuyu da uzatabilirim, uzatmıyorum çünkü konu bu değil

Toplantıda konuşan Anadol, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, "CHP'nin söyleyeceği bir şey yok, cevabı yok kaçıyorlar" şeklindeki sözlerini anımsatarak...

Başka bir tane daha bulsana lütfen. Bul. Uzat ne olur. Söz altında kalmamak için göstermelik olmayan bir çalışma bul. Çocuk hakları ile ilgili bul, kadın hakları ile ilgili bul, demokratikleşme, ifade özgürlüğü ile ilgili bul bir tane ne olur bul.
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

Memnun olan halk hangi halk onu da bi gostereyim istiyorum ben;

http://video.mynet.com/habervideo/Erdogan-i-sasirtan-evet/945819/

Heh klasik, akp seçmeni mal muhabbeti yine. O memleketin genel hali, adamlar sıcağın altında (Ne cacık yemeye duruyorlar orası ayrı) 5 saat evet demişler, yarısı falan da otomatiğe bağlayıp evet demiş iste.

Bu ülkede parti başkanları, siyasetçiler, sanatçılar...vb. sözde profosyonel olmalarına rağmen ne gaflar yaptı. Halkın daha kaliteli eğitime ve objektif düşünmeye ihtiyacı olduğu gerçek, ancak bu genel olarak böyle. O videoda çok çok büyük bir olay yok yani.

Hala ısrar ediyorsan da, al sana o zaman kemal kılıçdaroğlu.

http://www.haberpan.com/kilicdaroglundan-sok-itiraf-scp/
Sosyal ağlarda paylaş

hangi yüzle bitane daha bul bitane daha bul diyorsun ya, ona da samimiyetsiz demeyecek misin? meclis tutanaklarından bütün yasa taslaklarını getirsem ne değişecek? atilla kart ın defalarca verdiği dokunulmazlıklar kaldırılsın yasa taslakları var, kendisinin dokunulmazlığını kaldırılması hakkında verdiği önergeye bile izin vermedi akp lol
Sosyal ağlarda paylaş

sg-1 said:

balon said:

sg-1 said:

yanlışsın işte orada, ama bu kadar sayfayı başa sarmayacağım.

halkın %47'sini %100 gibi gösterme bence.

akp'ye oy vermeyen geri kalan %53 halktan değilmiş gibi yapmayalım lütfen.

Peki şunu anladın mı, oy vermeyenin hepsi senin düşüncende de değil, onlar arasında memnun olanlar da var falan?

benden memnunsa bana oy verir zaten

"senden memnunum ama sana oy vermiyorum" diyen seçmen "tipim değilsin ama arkadaş kalabiliriz" diyen kız kadar samimidir.

abi senin görüşünden memnun olan kaç kişi öyle bakarsak?
İşçi partisini savunmuyor muydun ?
Kaç kişi memnun yani.

Çok mantıksız o bakış açısı.
Senden memnun olup gayet daha iyi de olabilir hala düşüncesiyle başka partiye de oy veren bir sürü insan var, senin düşünceni düşünmeyen ve hatta nefret eden.

Ben oyumu bir partiye atıyorsam, aynı partiye oy atan diğer bir kişinin düşüncesini nerden bileceğim ? İnsanların düşüncelerini mi okumaya başladık yapmayın etmeyin.
Sosyal ağlarda paylaş

Yanlız burda bazı analojiler çok kötü olmuş. İnsanların mekanik yasalarıyla uğraştığı çağda yapılan bir toplumsal hata ile bu çağda yapılan hatanın arasınaki fark yıkıcı olabilir. Teknoloji ve bilimin eksponansiyel olarak geliştiği bir sistemde böyle bir zamanda "hata" yapmak çok yıkıcı sonuçlar doğurabilir. Analojileriniz ve örnekleriniz güzel ama yeterince derin düşünülmüş değil. Mantıklı analojiler genelde kritik eksiklerini çok güzel gizler dikkatli olmak lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Dennis said:

di said:

Heh klasik, akp seçmeni mal muhabbeti yine. O memleketin genel hali, adamlar sıcağın altında (Ne cacık yemeye duruyorlar orası ayrı) 5 saat evet demişler, yarısı falan da otomatiğe bağlayıp evet demiş iste.

Bu ülkede parti başkanları, siyasetçiler, sanatçılar...vb. sözde profosyonel olmalarına rağmen ne gaflar yaptı. Halkın daha kaliteli eğitime ve objektif düşünmeye ihtiyacı olduğu gerçek, ancak bu genel olarak böyle. O videoda çok çok büyük bir olay yok yani.

Ben daha cevap vermeden vahiy geldi heralde "israr edecek bu kesin" sen editleyip simdiden giydiriver diye.

Az yukarda onlara da sokusturdum merak etme. Bir de AKP secmeni mal muhabbeti degil, AKP secmeni satilmis secmen. Yoksa her partinin mali bol.
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

Dennis said:

di said:

Ben daha cevap vermeden vahiy geldi heralde "israr edecek bu kesin" sen editleyip simdiden giydiriver diye.

Az yukarda onlara da sokusturdum merak etme. Bir de AKP secmeni mal muhabbeti degil, AKP secmeni satilmis secmen. Yoksa her partinin mali bol.

Kaç yaşındasın, yaptığın yorumun çapı şunun seçmeni mal şunun seçmeni satılmış. Hayır yani günün birinde ters bir adama düşeceksin, vazgeç yani bu ayaklardan. Yapıcı olmayı dene azıcık.
Sosyal ağlarda paylaş

Lol muhabbete gel, yalan soyluyorum sanki. Hani memleketten bi haberseniz benim sucum degil.

40 milyon kisiyi satin almaya gucleri yetmez lakin malini, cahilini, kandirilmisini, isine oyle geleni toplayinca o kadar ediyor evet.

Komur olayini dusundumde, yeter aslinda o kadar adami satin almaya da.

Yahu yapmayin etmeyin, ayni bokun mavisi derler ya hani ? Ayni o muhabbet. AKP kaka CHP, MHP iyi demiyorum ama inatla oyle anliyorsunuz.

Yalniz bu AKP'nin istedigi sistem sistem degil. Demokratik degil, laik degil, ozgurlugunuzu ve hakkinizi savunacak yapida hic degil. Ve inanilmaz sekilde sistemli calisiyor adamlar. Oyle ki kilicdaroglu su bu cerez kaliyor yanlarinda. Adamlar musibetin en buyugu. Farkinda degilmis gibi yaziyorsunuz resmen.

Isinize geliyorsa gidin yine evet deyin, gidin yine bu adamlara oy verin ama salaga yatip yalanlarini datimaktan vazgecin plz.
Sosyal ağlarda paylaş

? dediğim şeyin bir analoji olduğunu söylüyorsan değil numerik bir analiz teknoloji ve bilim konusunda. bilimsel bilgi birikiminin artış hızının hızlı bir şekilde arttığını söylüyor. yani sadece bilim ve teknoloji artmıyor onların artış hızı da çok hızlı bir şekilde artıyor. yani 1800lerde 10 sene kaybetmekle 2010da 10 sene kaybetmek arasında korkunç bir fark var. öyle "halkımız hata yapsın öğrensin" demekle olmaz
Sosyal ağlarda paylaş

Hadise okadar güzel ki hem yandaş sevinsin hem vatandaş gelsin oylar

"TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, “AKP iktidarında yeni bir yolsuzluk süreci; ‘Önce ihale yap, teklifi sonra al’ dönemi başladı” diyen Kılıçdaroğlu’nun iddiaları şöyle:
Aynı gün gelen teklif zarfı
- 9 Haziran 2008’de TKİ Pazarlama ve Satış Dairesi Başkanlığınca, Satın Alma Başkanlığı’na iletildi. Bu yazının alınmasından bir gün sonra yani 10 Haziran 2008’de Satın Alma Dairesi Başkanlığı, Geliş Madencilik’ten 261 bin 150 ton kömür alımına ilişkin teklif istedi. Geliş Madencilik Firması teklif yazısını aldığı gün, yani 10 Haziran’da teklif zarfını TKİ Genel Müdürlüğü’ne vermiştir. Firma bu teklif mektubunda 261 bin 150 ton kömürü 59 milyon 26 bin 230 TL karşılığında vereceğini belirtti.
Dosyada teklif yoktu
- İşin garip tarafı, İhale Komisyonu aynı gün içerisinde sabah saat 10.00’da toplanarak, teklif zarfını açmıştır. Bir bucuk saat sonra 11.30’da karar vermiştir. Açıkça söylemek gerekirse, Komisyonun saat 10.00’da teklifleri “Açtık” dediği saatte, ihale dosyasında isteklinin teklifi dahi yoktur. İsteklinin teklifi olmadan, ihale komisyonu toplandı, yasal bir dayanak olmadan karar alındı, komisyon da kararın altına imza attı. AKP döneminde TKİ’de oluşan yolsuzlukların boyutu 1 milyar lirayı aştı. AKP, yoksula kömür verirken bile yolsuzluk yapıyor. Konu hakkında bugün Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunacağız."
Sosyal ağlarda paylaş

konuyu akp - chp tartimasina veya akp kaka, chp koktu boyutuna ceken arkadaslara da son uyari; tuyleriniz cikabilir her an, isterseniz bir sakinleselim hep beraber, konuya donelim. soyle bir konuda arada partilere veya baskanlarina laf atilmasi normaldir eyvallahta, 6 sayfadir yaptiginiz seyin ne 'tartisma' ile alakasi var, ne de bu topicle. bakiniz taraf ayirmiyorum, paket yapiyorum; ayni bir hap gibi yutacagiz hepimiz =P

neyse, nedir konu?

http://www.akparti.org.tr/media/www/Anayasa%20de%C4%9Fi%C5%9Fikli%C4%9Fi%20kar%C5%9F%C4%B1la%C5%9Ft%C4%B1rmal%C4%B1%20teklif%20tablosu.pdf

budur. ne diyorsunuz bu maddelere?
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

tercih meselesi, saygı duyarım. Benim de hoşuma gitmeyen maddeler var ama yargı ile ilgili, parti kapatmayla ilgili maddeleri sonuna kadar destekliyorum ve bu düzenlemelerin bir başka parti tarafından yapılacağına inanmıyorum. Tek fırsatımız olduğunu düşünüyorum, umarım ifade edebilmişimdir artık kendimi.

bence de budur. isterdim ki bu degisiklikleri chp getirseydi, chpnin taslagina evet deseydim, ama olmadi, olacagina zerre inancim yok daha once soyledigim gibi
Sosyal ağlarda paylaş

paparnozla sol tartışma yapıyoduk, o daha zevkli :P

burda da çok bişey söylenmemiş zaten, hala oy satın alarak iktidara gelinebileceğine inanan arkadaşlara daha anlatıcak bişey yok.

ha ardeth'in dediği güzel bişey var, 1800lerde 10 yıl kaybetmek ve bugün 10 yıl kaybetmek farklı diye, buna katılıyorum. bu derece hatalı kurulmuş ve hatalı sürmüş bir devletin üzerine bi hata sürecine daha girmek çok sakat olabilir. ama yine de halkın hata yapıp demokrasiyi öğrenmesi bize 10 yıl kaybettirse de, vesayetin sürmesi belki 50 yıl kaybettirir. çünkü, gerçekten artık bu anayasa, bu meclis-üstü kurumlar artık çok sıkıştırmaya başladı bütün ülkeyi. kaybedilen zamanlar açısından da bi fark olur yani.

vesayet hiç kurumsallaşmasaydı bu kadar vakit bile kaybetmemiş olurduk, o da apayrı bi konu. ama kırılıyor işte yavaş yavaş. ve bu anayasa değişikliği akpye yaradığı kadar diğer bütün partilere, ileride iktidara veya muhalefete gelecek muhtemel partilere de yarıyor, biraz da bu açıdan bakmakta fayda var.
Sosyal ağlarda paylaş

hayır, çünkü zaten ağır aksak çalışan yerindelik denetimi 125. maddeden kalkınca satılacak toprakların özelleştirilecek nehirlerin hesabını çocuklarım bana sorduğunda veremem
ve bir alıntı
"Ola ki bir gün bu ya da bundan sonraki hükümetlerden biri yazdığım bir şey için bana dava açtı ya da ola ki bir hükümetten tehcir kararı çıkarıldı. Olur ya, Türkiye’de yaşıyoruz; burası çoğunluğun sağ refleks taşıdığı bir ülke! Bu dava karşısında itiraz edeceğim kurumun ya da söz konusu tehcir kararını denetleyecek kurumun büyük bir kısmının “yürütme”den, yani bu olası kararları verebileceklerden oluşuyor olması beni Evet demekten alıkoyuyor. Bu yüzden Evet Değil! " Onur Caymaz
Sosyal ağlarda paylaş

discuss

1-
said:
Anayasa'nın geçici 15. maddesi 12 eylül darbecilerini cezai sorumluluktan kurtarmıştır. Bir kişinin işlediği suçtan dolayı sorumluluğu bir kez kaldırıldıktan sonra yeni bir hüküm konarak o suçtan sorumlu tutulması mümkün değildir. Bu yüzden, bu maddenin kaldırılması ile 12 Eylül darbecileri yargılanamayacaktır. Bu durum, ülkemizin önde gelen hukukçuları tarafında kamuoyu önünde defalarca dile getirilmiştir.
... AKP 12 eylül darbecilerinin yargılanabilmesi için Anayasa'ya emredici hüküm konulması yönündeki CHP yönergesini oyları ile reddetmiştir.

2-
said:
HSYK tüzüğüne yapılacak değişiklik ile 17 mahkeme üyesinin 11'ini AKP atayacaktır. Avrupa ülkelerinde Anayasa mahkeme üyelerinin meclisin seçtiği doğrudur fakat Avrupada bu seçim 2/3 çoğunluk ile olurken, Türkiyede basit çoğunluk ile olacaktır...
...Türkiyede Anayasa mahkemesi aynı zamanda yüce divan sıfatıyla Başbakan ve bakanları yargılamakla görevlidir
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

hayır, çünkü zaten ağır aksak çalışan yerindelik denetimi 125. maddeden kalkınca satılacak toprakların özelleştirilecek nehirlerin hesabını çocuklarım bana sorduğunda veremem
ve bir alıntı
"Ola ki bir gün bu ya da bundan sonraki hükümetlerden biri yazdığım bir şey için bana dava açtı ya da ola ki bir hükümetten tehcir kararı çıkarıldı. Olur ya, Türkiye’de yaşıyoruz; burası çoğunluğun sağ refleks taşıdığı bir ülke! Bu dava karşısında itiraz edeceğim kurumun ya da söz konusu tehcir kararını denetleyecek kurumun büyük bir kısmının “yürütme”den, yani bu olası kararları verebileceklerden oluşuyor olması beni Evet demekten alıkoyuyor. Bu yüzden Evet Değil! " Onur Caymaz

arkada kalmasın madem
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada "nası koydum size" tarzı bir mesaj değil tepedeki. chpnin broşüründen okudum ama hiç bir partinin dediklerine güvenmiyorum ben. o yüzden orda yazanları siz de tartışın da bir eksiği gediği varsa görelim diye koydum. eksiği gediği yoksa çünkü akp gerçekten insanları mal yerine koyuyor o zaman.

ama tabi kim nederse desin sırf HSYK hakkındaki maddeyi geçirmek için böyle hap gibi referandum sunması hem çok pislikçe hem de şüphe uyandırıcı bence onun tartışılacak bir tarafı yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...