Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

12 Eylul referandumu

di

Öne çıkan mesajlar

Bella said:

Aldarion said:

Referandum'da hayır demenin daha mantıklı olduğunu düşünüyorum... Ama bir kez olsun kazanan tarafta olmak için evet diyeceğim.

kusura bakma da ben hayatımda bu kadar saçma salak birşey görmedim.
bu nasıl bir mantık.

Bugüne kadar bu ülkenin iyiliği için mantıklı davrandık hiç bi halta yaramadı. Cahil ve yobaz halk bütün mantığımızı işlevsiz kıldı oylarıyla...

Bari bu sefer bende mantıksız bişiler yapayım da eğlence olsun... Mantıklı davransam da sonuç evet çıkacak nasılsa...
Sosyal ağlarda paylaş

önemli noktaların taraflarını "evet" dedirtmek için süslü maddelerle pakedi kotarıyorlar. kadınları "pozitif ayrımcılık" ile, 12 eylül mağdurlarını "hapse atacağız" ile, kendi yandaşları zaten akp hazırlıyor diye dünden razı.

fakat bu ülkenin aklı başında okuyan araştıran, gündemle alakası olan insanları da böyle saçma sapan sebepten evet derse, yazıklar olsun lan.

zaten çoğu insanın neyi oylayacağından haberi yok.
geri kalan kitlenin yarısından çoğu maddeleri incelemeye üşendikleri için bu süslü pakedin içindeki tehlikenin farkında değiller hala yargıyı ele geçirme teranesi falan diyorlar.
sıkıyorsa medeni bir şekilde tüm maddeleri ayrı ayrı oylatsalardı lan onu geçtim 2 maddeyi ayırıp oylatsalardı.ama yaparlar mı? hayır.
çünkü bizim millet okumaz, takip etmez. bi göz atar oo güzelmiş diyip eveti basar.

bu anayasayı hazırlarken bu parti hiçbir sivil toplum örgütünü kaale almadı, o kadar açılım yaptı, her kitleden oy toplamaya çalıştı şimdi bazı kesimlerin hassas noktalarına oynayarak yargıyı ele geçirmeye çalışıyor.

siz de gidin portakal alıyormuş gibi, bi de bunu deniyeyim yahu diyin.
çok güzel abi ne diyeyim.
ne desem boş yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla arada muhalefete gelin oturup konuşalım dediler. Devlet Bahçlei özür dile çık şuraya eşşek gibi anır, gel ayağımı öp odandan sonra görüşelim tavırlarında bulundu. Hani tek AKP dominant olasa bir tek onlar kafasına göre takılmıyor. 3 tane küçük çocuğun şeker kavgası gibi bizim meclis.
Sosyal ağlarda paylaş

Herşey iyi güzel de, kabataslak baktığında her 2 kişiden birinin oyunu almış olan bi partiye oy veren kitleden "yobaz, cahil, koyun sürüsü" diye bahsedemezsiniz abicim. Yarın chp de mhp de iktidar olursa onlara oy verene de cahil koyun sürüsü diyemezsiniz.

Hatta şu konuyu biraz daha genelleştireyim, üniversite eğitimi almamış insanlara 2. sınıf vatandaş gözüyle bakan insanlar var şu ülkede, deli oluyorum görünce. Eğitim çok genel bi olaydır agaboylar, sadece sıralarda kara tahtalarda olmaz. Kıyaslama yapılacak bi konu değil bu pek.
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

Riverwind said:

huun said:

yargıyı ele geçiriyorlar teranesi hariç hayır denecek bir durum yok ortada. yargıyı ele geçirme teranesinin de aslı astarı olmadığını 50 kere yazdılar gazeteler zaten. bu durumda evet derim ben.

yandaş gazeteler mi ?

tabii ki yandaş gazeteler.

Sabah ve star yazdı. Taraf da yazmıştır bugün de.
Sosyal ağlarda paylaş

Bide tüm medya unsurları yandaş ahah, birisi bi tarafın yandaşı diğeri öbür tarafın. Zaman, star falan ne kadar hükümet yandaşıysa gözcü de o kadar chp yandaşı. Ortadoğu da bi o kadar mhp fln. Şöyle tarafsız diyebileceğin bi medya elemanı muhtemelen bilmemnerenin yerel gazetesidir. Hatta şöyle diyim, gemlik'in yerel gazetesi bile acayip ötesi yandaş.
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

üniversite mezunu yüksek lisans mezunu cahil ve sığırlar da var?

Fark etmiyor ki? Cahil olmamanın yolu deneyim. Okul okumak değil. Üniversite'ler sığır kaynıyor. Oturup düşünen sıfır. Yaratcılık sıfır. Ufukları küçük bir pencerenin önündeki bahçe gibi. Ülke okuyanından okumayanına etkileme zinciri altında ilerliyor. Kimse ulan burda yanlış bişeyler SEZİYORUM demiyor. Sezgi sıfır. Okuyanıda okumayanıda TV başında ya adam ne güzel söyledi, ağzını öperim ben bunun ne güzel düşünüyor gibi tavırlarda. TV programlarına çıkan okumuş yemiş bitirmiş adamların nerdeyse birbirlerini yumruklamadıkları kalıyor. 2 kelime muhabbet edemiyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Herşey iyi güzel de, kabataslak baktığında her 2 kişiden birinin oyunu almış olan bi partiye oy veren kitleden "yobaz, cahil, koyun sürüsü" diye bahsedemezsiniz abicim. Yarın chp de mhp de iktidar olursa onlara oy verene de cahil koyun sürüsü diyemezsiniz.

oyu aldılar da, nasıl aldıkları da önemli.
bush da seçilmişti yani ona bakarsan.
çoğu da cahil ve yobaz yani, din ile insanları kandırmak kolay.
bu millet yatıp kalkıp size mi çalışacak diye çiftçileri azarlayan, artislik yapma diye konuşan, ananı da al git diyen, aa dur askerlik yan gelip yatma yeri değildir diyebilme cesareti bulunan birisine oy vermekten bahsediyoruz.ülkeyi satan birinden bahsediyoruz. adam kendini osmanlı padişahı zannediyor lan. yakarım yıkarım.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...