Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

12 Eylul referandumu

di

Öne çıkan mesajlar

abı cunku kımse adam gıbı oturup okumadı maddelerı
muhalefet cıksa bunu anlatmaya kalksa anlamıcak halk
o yuzden dırek yargıya yuklenıolar

ayrıca, bu madde ıktıdara kım gelırse onun ısıne yarıyor yanı o da var.

Öte yandan "bi sen mi akıllısın" mantığı çok yanlış, evet bi ben akıllıyım, boyle oldugum ıcın işimde falna çok başarılıyım yani ayemsori.
Aşın yav kendinizi azcık =) topluluk oyle dusunmuorsa yanlıstır kanısını bırakın, topluluk dedıgın ulkenın halini (askere gitmediysen) askerde anlıosun zaten.
Manipule edilebilir,asla dusunmeyen, asla okumayan, her dediğine inanan, efelenip gerçek bi tehlike gördümü yatagın altına gıren korkaklar surusu.

fazla elitist oldum ama, şu başta ki 3 maddeyi bile okuyup "napıyo bunlar ya" demekten aciz bi milletiz.
Sosyal ağlarda paylaş

wow fazla elitist olduğunun farkında olmana rağmen fırtına gibi esip gürlemeye devam. "askere gittim toplumu çözdüm" klişesi de tadından yenmiyo.

sen yeterince iyi tanımamışsın bu ülkeyi ve toplumu. tanımış olsan ne böyle önerilerin getirileceğini ne de insanların bunlara uyacağını düşünebilirdin =)
Sosyal ağlarda paylaş

o zaten bazılarının son sığınağı. elitist kesilip başımıza, millete laf söylüyorlar.

ama ben adım gibi eminm sen ömrünü sosyoloji, siyaset, kamu yönetimi gibi konular hakkında kitaplar okuyarak harcamış birisin. bu yüzdensana hal veriyorum ve referandumda hayır diyeceğim.
Sosyal ağlarda paylaş

İşsizliğe çare mii? O zaman hağyırrr

diyen zihniyetten çok daha fazla okudum taslağı, yorumladım, sindirdim. Ortada 20 yıl sonra çocuğumun bana küfredebileceği birşey de göremedim açıkçası. Ha çocuğum demokratikleşme adımlarından hoşnut olmayacaksa, öyle sperm düşmesin ana rahmine zaten.

Edit: kendi çocuğum için konuşuyorum sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

Farklı ülkelerde yaşıyoruz anlaşılan
Seni bilmiyorum ama ben
%8 i üni mezunu olan
anadolunun %80 inde gece eğlencesinin fuhus, pavyon oldugu
her kentın tarıhı acıdan guzel oldugu, ama halkın sadece bunlarla ovunup kendını kandırıp bı bok olmadıgı
altımızda yatan dogal hazınenın okuzlugumuzle ıcıne ettıgımız
üretilen şarkıların %90 ının sanki bu ülkenin tek derdi "aşk"mış gibi "aşk" üzerine olduğu,
erkeklerin çogunun tek hedefının kadınların donunun ıcıne gırmekten ıbaret oldugu
kadınların cogunun boktan bı yuzuge adadıkları hayatları oldugu
bir ülkede yaşıyorum.

Askere gittim çözdüm değil olay,
Benim bu ülkede gidip görmediğim bir kars var, birde ığdır var.
kadınlar ofise alınmasın denildiğinde hayır diyecek max 20 milyon insan var bu ülkede.
o da max.
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

diyen zihniyetten çok daha fazla okudum taslağı, yorumladım, sindirdim. Ortada 20 yıl sonra çocuğumun bana küfredebileceği birşey de göremedim açıkçası. Ha çocuğum demokratikleşme adımlarından hoşnut olmayacaksa, öyle sperm düşmesin ana rahmine zaten.

abi bana demokratikleşme adına 1 madde göstersene lütfen.
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

o zaten bazılarının son sığınağı. elitist kesilip başımıza, millete laf söylüyorlar.

ama ben adım gibi eminm sen ömrünü sosyoloji, siyaset, kamu yönetimi gibi konular hakkında kitaplar okuyarak harcamış birisin. bu yüzdensana hal veriyorum ve referandumda hayır diyeceğim.

Pardon ama,
kendi anayasamı okuyup anlamak için bunları okumam gerekmiyor herhalde?
sadece kafamı kullanmak birde kendi tarihimi iyi bilmem yetiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

abi eğitimi üniversiteye niye dönürüyoruz şimdi. Sayfalar önce dedim, eğitim, bilgi sadece okul sıralarından, kara tahtalardan geçmez diye.

Beğenmediği kesime oy veren insanlara cahil, yobaz, fakir, pis, kaka, dürzü, çoban, öküz falan diyen zihniyet benim gözümde cahil mesela direk. Cahilliğin en büyüklerinden biri insanları düşük görmektir bence. O yüzden halkın %x'i üni eğitimi almış evet çıkarsa bakın görün cahil lan bu millet olayına getirmeyin.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

bir ülkede yaşıyorum.

bu ülkenin, avrupada üniversitelerde en fazla kadın öğretim görevlisi olan ülke olduğundan mı habersizsin yoksa kızı olan tanıdığım her babanın öğretmen olsun, doktor olsun diye hayaller kurduğunu mu görmezden geliyorsun anlamadım.

dediğin şekilde enayiler de yok değil, var baya ama dediğin kadar değil. evet kesinlikle senle aynı ülkede yaşamadığımız kesin.

yanlış alınyı yapmışım bu arada. şunaydı demek istediklerim.

Suark said:

kadınlar ofise alınmasın denildiğinde hayır diyecek max 20 milyon insan var bu ülkede.
o da max.
Sosyal ağlarda paylaş

hohooo ne üni mezunları gördüm, muhabbet kuşu bile emanet edilmez.
fuhuş, pavyon neyin göstergesi? ilerleme mi gerileme mi?
türkiyede değil dünyada üretilen pop şarkıların %90ı aşk hakkında. bu neyi gösteriyo?
erkekler kadınlarla sevişmek istiyo. kadınlar evlenmek istiyo. bu gerçekten çok istisnai, ülkemize has bir durum. avrupada falan herkes kütüphanelerde hayat geçiriyo zannediyosun galiba, cehalet sadece ülkeye dair değil tüm dünyaya dair.

kafada ezberler var da, o ezberler ne anlama geliyo, toplum hakkında ne söylüyo farkında değilsin =) argüman görünümünde tantana.
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

abi eğitimi üniversiteye niye dönürüyoruz şimdi. Sayfalar önce dedim, eğitim, bilgi sadece okul sıralarından, kara tahtalardan geçmez diye.

Beğenmediği kesime oy veren insanlara cahil, yobaz, fakir, pis, kaka, dürzü, çoban, öküz falan diyen zihniyet benim gözümde cahil mesela direk. Cahilliğin en büyüklerinden biri insanları düşük görmektir bence. O yüzden halkın %x'i üni eğitimi almış evet çıkarsa bakın görün cahil lan bu millet olayına getirmeyin.

Ben oy vermekle alakalı bişey demedim ki?
Al izmir, öküz yuvası. Bildiğin öküz yuvası, ama benimle aynı partiye oy veriyor herifler sırf diğer taraftan korktukları için.
Ama cidden üni, lise eğitimi ciddi bişey. Bilgi düşünmekten geçer, düşünmeyi de çoğu okul sıralarında sosyalleşirken öğrenir. Yok mu tanıdığım tahsili olmayan ama süper gözlem yapıp yorum üreten düşünen insanlar? var tabi, işte onları %8 lik kesimin içinde olan öküzlerin yerine sayıp %8 diyorum.
Bypass ediyorum o kısmı yani
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

Suark said:

bir ülkede yaşıyorum.

bu ülkenin, avrupada üniversitelerde en fazla kadın öğretim görevlisi olan ülke olduğundan mı habersizsin yoksa kızı olan tanıdığım her babanın öğretmen olsun, doktor olsun diye hayaller kurduğunu mu görmezden geliyorsun anlamadım.

dediğin şekilde enayiler de yok değil, var baya ama dediğin kadar değil. evet kesinlikle senle aynı ülkede yaşamadığımız kesin.

Nerde yaşıyorsun Huun? tanıdığın insanlar nerede yaşıyor.
Ben 70 milyonun üzerinden konuşuyorum, ileriyi görebile 5-6 milyon üzerinden değil.
Benim de çevrem böyle insanlarla dolu, ama bu toplumun çok çok küçük bir kesimi.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

SeaGle said:

İşine gelmeyen kesim, "DUMANSIZ HAVA SAHASI OLAYINI BİLE" kendine yontmaya çalışamayacak belli düzenlemelerle bence. Ha bu sizin için yüksek yargıyı etki altına almak oluyor. Şimdi ben de sorucam, hsyk niye çıldırdı taslak iptal edilmeyince? Bana öyle masum gelmiyor, bilmiyorum. Yüksek yargı benim gözümde chp'nin elinde şu an. Düzenlemelerle de akp'nin eline geçmeyecek zaten. Olay akp'nin eline geçmesi falan değil, bi kesmin elinden alınması, ortaya bi yere koyulması.

Şunu söylüyorum, ne akp'nin ne chp'nin ne mhp'nin olsun, bizim olsun. İyiliğe çalışsın. Ortaya, objektifliğe, tarafsızlığa. Ne akp'ye, ne chp'ye.
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Okul okumamış öyle adamlar var çoğumuzu cebinden çıkarır. Okul okumuş hatta bilim adamı olmuş öyle adamlar var TV'de siyaset yapıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

sir said:

hohooo ne üni mezunları gördüm, muhabbet kuşu bile emanet edilmez.
fuhuş, pavyon neyin göstergesi? ilerleme mi gerileme mi?
türkiyede değil dünyada üretilen pop şarkıların %90ı aşk hakkında. bu neyi gösteriyo?
erkekler kadınlarla sevişmek istiyo. kadınlar evlenmek istiyo. bu gerçekten çok istisnai, ülkemize has bir durum. avrupada falan herkes kütüphanelerde hayat geçiriyo zannediyosun galiba, cehalet sadece ülkeye dair değil tüm dünyaya dair.

işyerlerinde kadın eleman çalıştırma kotası diye bişey var mesela, ona ne diyosun? geri halkın geri iktidarından geri bir hamle mi?

kafada ezberler var da, o ezberler ne anlama geliyo, toplum hakkında ne söylüyo farkında değilsin =) argüman görünümünde tantana.

Fuhuş pavyon, karşı cinse düşkünlük bişey üretemeyen bireyin göstergesi.
Avrupayı neden örnek alıyoruz onu anlamadım bu arada?Bir yeri örnek aldığımıda nerden çıkardın?

Seninkiler biraz ezber oldu sanırım =)
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Suark said:

SeaGle said:

İşine gelmeyen kesim, "DUMANSIZ HAVA SAHASI OLAYINI BİLE" kendine yontmaya çalışamayacak belli düzenlemelerle bence. Ha bu sizin için yüksek yargıyı etki altına almak oluyor. Şimdi ben de sorucam, hsyk niye çıldırdı taslak iptal edilmeyince? Bana öyle masum gelmiyor, bilmiyorum. Yüksek yargı benim gözümde chp'nin elinde şu an. Düzenlemelerle de akp'nin eline geçmeyecek zaten. Olay akp'nin eline geçmesi falan değil, bi kesmin elinden alınması, ortaya bi yere koyulması.

Şunu söylüyorum, ne akp'nin ne chp'nin ne mhp'nin olsun, bizim olsun. İyiliğe çalışsın. Ortaya, objektifliğe, tarafsızlığa. Ne akp'ye, ne chp'ye.

İyide, nasıl ortaya alınıyor onu anlamadım ben?
Yüksek yargı seçiminde İktidarda olan partinin gücü artıyor şu an ki taslak ile?
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...