Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

internetin ara ara gitmesi

smarthan

Öne çıkan mesajlar

şöyle bir problemim var.

şimdi nette dolanıyorum. siteleri fln dolaşıyorum. derken sitelere girmemeye başlıyor. yeni sekme açıp google girmeye çalışıoyorum. girmiyor fln. ama ne hikmetse msne bişi olmuyor. modemin ışıklar normal. sorun gider diyince sorun bulamıor.

bu şekilde tamamen random olarak gidio internet. 10 sn fln sonra düzeliyor tekrar. bazende 1 dk gelmiyor.çok sinir bozuyor.

nedir bunun çaresi.

ek bilgi: netim 8 mbit.
ek bilgi: paralel telefon var
Sosyal ağlarda paylaş

buna cok benzer de bir durum bende var. bendeki de durduk yere net gidiyor ve dns cozemediginden oluyormus bu. kimi gunler hic olmazken gunde 9 kere oldugu da oldu. modemi acip kapayinca her defasinda duzeliyor ama omrunu yedim vallahi modemin. yaklasik 2-3 haftadir boyle heralde bende. birde gene aynisi arkadasimin basina da gelmisti onda su an temiz mesela. gecici birsey diye tahmin ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Modemden olabilir ama %90 modemden değil. Klasik telekom stratejisidir boku kullanıcıya atmak.
%99 ihtimalle evine gelen hatlarda sorun var telekomda. Sinyal değerleri değişken ve olması gereken değerlerin çok altında.
Anlık kopmalar yaşıyosun internette bu yüzden sonrasında modemin yeni dns alıp tekrar bağlanmaya çalışırken de kopuyor işte internet. Modemin mükemmel olursa bu kopmayı minimum sürede yaşıyorsun ama yine de oyun oynuyorsan dc'yi yersin mesela.
Tekrar aradığında arıza raporu bırakmak istediğini,modemini değiştirdiğini ve evin içindeki kablo hattını hatta splitterı sıfır aldığını söyle. Tabi bunları aslında yapmicaksın de ki sorun sizden kaynaklı kontrol edin bağlantı noktalarımı. Büyük ihtimalle düzelir. Ben böyle çözmüştüm hatta şuan da telekomun bozuk olduğunu iddia ettiği modemle 900kb/s dl yaparken yazıyorum bu mesajı =))
Sosyal ağlarda paylaş

UniRoss said:

Modemden olabilir ama %90 modemden değil. Klasik telekom stratejisidir boku kullanıcıya atmak.
%99 ihtimalle evine gelen hatlarda sorun var telekomda. Sinyal değerleri değişken ve olması gereken değerlerin çok altında.
Anlık kopmalar yaşıyosun internette bu yüzden sonrasında modemin yeni dns alıp tekrar bağlanmaya çalışırken de kopuyor işte internet. Modemin mükemmel olursa bu kopmayı minimum sürede yaşıyorsun ama yine de oyun oynuyorsan dc'yi yersin mesela.
Tekrar aradığında arıza raporu bırakmak istediğini,modemini değiştirdiğini ve evin içindeki kablo hattını hatta splitterı sıfır aldığını söyle. Tabi bunları aslında yapmicaksın de ki sorun sizden kaynaklı kontrol edin bağlantı noktalarımı. Büyük ihtimalle düzelir. Ben böyle çözmüştüm hatta şuan da telekomun bozuk olduğunu iddia ettiği modemle 900kb/s dl yaparken yazıyorum bu mesajı =))

abi internet gidiyor derken sitelere girmiyor. dl ediyorsam devam ediyor. msn açık kalıyor kapanmıyor. ilginç yani
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...