Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Doom 3 Final Trailer: the death is coming.. (Hardware Guide Included!)

Sam

Öne çıkan mesajlar

fileplanet'tan indirebilirsiniz..

özellikle fragmanın sonlarına doğru bu oyunu korkudan oynayıp oynamayacağım konusunda şüpheye düştüm, quake serisiyle gözümde düşen id fps'nin kralı ile yeniden hayranlığımı kazanacak gibi.. :)

brrr tüylerim ürperdi şimdi ya, 8-9 yıldır beklediğim bir an geldi..

doom 3 donanım rehberi, ilk testler..

daha alalı üstünde 45 gün geçmemiş makinem ancak medium setting'de (128mb kartlara, bütün dokular sıkıştırılmış) oynatabilecek oyunu, "128mb alın 256mb neyinize gerek" diyen arkadaşlara ultra setting'inin 512mb istediğini söyleyeyim de dudakları uçuklasın..

bu oyunu hakkıyla 2-3 yıldan önce oynayamayacağım anlaşılan.. :horace:[signature][hline]Cleaning Man at Flophouse: Hey, buddy. You got a dead cat in there, or what?

The Terminator: Fuck you, asshole.
Sosyal ağlarda paylaş

Minimum sistem gereksinimi, yani low res. da (640x480) efektsiz katıksız hatta kimine göre zevksiz bişiy oynatabilecek sistem:

DX 9.0 compatible 3D card w/ 64MB RAM*
MS Windows 2000/XP
Pentium 4 1.5 GHz or Athlon XP 1500+
384 MB RAM
8x CD-ROM
2.2 GB of HD space
Broadband (for multiplayer)

*Supported 3D Graphics chipsets:
ATI: Radeon 8500, 9000, 9200, 9500, 9600, 9700, 9800
NVIDIA: GeForce 3, GeForce 4MX, GeForce 4 Titanium, GeForce FX, GeForce 6

[Bu mesaj arcane tarafından 01 Ağustos 2004 12:46 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 01 Ağustos 2004 12:23 tarihinde demiş ki:
fileplanet'tan indirebilirsiniz..

özellikle fragmanın sonlarına doğru bu oyunu korkudan oynayıp oynamayacağım konusunda şüpheye düştüm, quake serisiyle gözümde düşen id fps'nin kralı ile yeniden hayranlığımı kazanacak gibi.. :)

brrr tüylerim ürperdi şimdi ya, 8-9 yıldır beklediğim bir an geldi..

doom 3 donanım rehberi, ilk testler..

daha alalı üstünde 45 gün geçmemiş makinem ancak medium setting'de (128mb kartlara, bütün dokular sıkıştırılmış) oynatabilecek oyunu, "128mb alın 256mb neyinize gerek" diyen arkadaşlara ultra setting'inin 512mb istediğini söyleyeyim de dudakları uçuklasın..

bu oyunu hakkıyla 2-3 yıldan önce oynayamayacağım anlaşılan.. :horace:

Eline saglik sam, DOOM3 le ilgili böyle bi bilgi ariyodum bende ama burda söyle bisey dikkatimi cekti:

High Quality is for those that have performance video cards with 256MB of local video card memory. High Quality does not compress normal maps at all, so there are no compression artifacts with any of the normal mapped textures. It does, however, compress specular and diffuse lighting. At High Quality, anisotropic filtering is automatically enabled at 8X. So along with the uncompressed normal map textures, you also are adding 8X anisotropic filtering to the performance and image quality equation. Depending on your system, we have found 128MB video cards that can handle High Quality mode very easily.

Saniyorum ki oyun yinede mediumda bile oldukca realistic ve korkutucu olucak...Yeterki ciksin artik[signature][hline]Dont make me more aggressive than devil...
Sosyal ağlarda paylaş

compressed dokuların kötü olacağını sanmıyorum, o ayarla oynadığım hiçbir oyunda dikkatimi çekmedi aradaki fark. bu arada o anisotropic filtering ayarını da gerekirse kaldırabiliriz herhalde custom ile. önceden belirlenmiş ayarlar alakasız oluyor çünkü genelde, q3'te öyleydi mesela..

1024mb olsa ram herhalde 128 ile rahat olurdu ama 512 maalesef bende..[signature][hline]Cleaning Man at Flophouse: Hey, buddy. You got a dead cat in there, or what?

Sosyal ağlarda paylaş

Son bisey daha ben bu oyunun alpha leakini oynamistim zamaninda yani sadece 3 kisa bölümden olusan kücük bi demo...

En ezik 640x480 olayindan bahsedeyim biraz...Arcane inan bana diger oyunlardaki gibi farketmiyor resolution olayi doomda...Adamlarda hatta burda yazmis bunu:

What we noticed immediately is that DOOM 3 looks incredible even at 640x480! And as we increased the resolution, the game began to look more and more like a pre-rendered movie. Visually, DOOM 3 is unlike any other game we have ever seen on the PC. We initially began playing DOOM 3 on the minimum spec system, which consisted of a GeForce4 MX-440 64MB video card at the Low Quality setting and 640x480 resolution. We were literally drawn into the game, and became fully immersed in it at these settings. As we used increasingly faster video cards and were able to raise the resolution, we discovered something interesting that we had never seen before in a game: antialiasing was not necessary.[signature][hline]Dont make me more aggressive than devil...

[Bu mesaj Vampire tarafından 01 Ağustos 2004 13:17 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

o antialiasing ile yazdıkları gerçekten çok ilginç, benim de dikkatimi çekti. ama kendi gözümle görmeden inanasım gelmiyor.. :)[signature][hline]Cleaning Man at Flophouse: Hey, buddy. You got a dead cat in there, or what?

Sosyal ağlarda paylaş

Oyunfelaket bisey. grafik yönünden saheser ama oynarken altina ettiriyor...Grafikler o kadar detayli ve oyundaki karanlik o kadar gercekci ki, karanlik odalara girmek icin birkac kez düsünceksin :) - böyle bi karanlik hicbir oyunda görmemissindir.Yukardan sallanan lambanin, odanin karanlik kösesindeki dehset verici bir surati anlik aydinlatmasi ve isigin yine ayni noktayi aydinlattiginda o surati orda görmek yerine, karanligin derinliginden gelen hiriltili sesi duymak ve fenersiz o karanliga dalmak(tabi silahin tetigine asilip, namludan cikan isigin karanligi biraz aydinlatmasini ve mermilerin sans eseri o surata oturmasini umarak karanliga dalmaktan bahsediyorum)...Abi o yüzden hasta oldum bu oyuna :)

Sam ben manyak gibi bekliyorum bu oyunu :) ve alphasinida oynayan biri olarak inan cok inanilmaz bi oyun :) Adamlarin söyledigi dogru yani :)[signature][hline]Dont make me more aggressive than devil...
Sosyal ağlarda paylaş

korkuttun beni ya, zaten hiç hazzetmem böyle avp gibi üç buçuk atarak gezilen oyunlardan, demosunu bile zor oynamıştım.. :)

ya aslında o karanlık olma olayını ben cidden sevmem, quake de öyleydi mesela sevemedim pek. doom 3 ise abartmıyordu karanlığı, genelde aydınlık siber gotik vahşet ortamı vardı.. (nasıl bir terimse bu :-p )[signature][hline]Cleaning Man at Flophouse: Hey, buddy. You got a dead cat in there, or what?

Sosyal ağlarda paylaş

said:
cS_rlzz, 01 Ağustos 2004 14:40 tarihinde demiş ki:
vampire ne kadar güzel anlatmışsın tasvir etmişsin!oyunu oynar gbi oldum!!nese zaten 2 gün kaldı!!

sagol :)

bu arada nasil 2 gün kaldi, ne demek dl ediyorum cikiyomu oyun yoksa, kafayi yerim biri neler döndügünü anlatsin ya :)[signature][hline]Dont make me more aggressive than devil...
Sosyal ağlarda paylaş

oyunun pre-alphasını ben de oynadım
ama dediğiniz korkuların hiçbirini yaşamadım..
asıl şişirilmiş bir oyun varsa o da budur..

zombieler, oyunda kurşun harcamanızdan başka bir işe yaramıyor.
zombiyi öldürüyorsunuz
kalkıyor
bir daha öldürüyorsunuz bir daha kalkıyor.

üstünüze zıplayan yaratıklardan korkuyorsanız Half-life hiç oynamayın, bol bol üstünüze zıplayan yaratık var.. (headcrab)

Karanlık, bir oyunda tek başına korkmanıza yetmez..
Işıklandırma ise dediğiniz gibi bir durum yaratmıyor, Sadece bir enstantaneden ibaret.. Lambaların oynaması güzel düşünülmüş, ama ara movielerde yaratıkların gösterilmesi beni ürkütmüyor..

Grafikler güzel gözüküyor, ama yaratıklar sadece birkaç kat kaplamadan oluşmakta, başka bir özelliği yok. Onun dışında Unreal 2 grafiklerine çok benziyor, silahlar, mermilerin efekti gibi şeyler..
Far Cry gibi bir oyundan sonra basit kaçıyor, Anca Half-Life 2 gibi oyun tatmin eder beni. Onun da esnekliği, karakterlerin mimik özelliği felan mükemmel olsa da, kaplamalar yeterince iyi değil.
Kreed oyununda da Doom 3 tarzı ışıklandırma var, ama güzel bir oyun değil, kötü oyun..

Oyun korkutucu diyorsanız bir de undying oynamayı deneyin.
Oyun doom3 gibi tamamen karanlık bir oyun değil.
Tersine aydınlık yerlerde bile korkmanızı sağlıyor.
Ağlayan ama göremediğiniz çocukların sesleri, çitlerin arkasında koşan yaratıklar, monkların hayaletleri, tibet silahının ürkütücü sesi... daha bir ton böyle şey var, ayrıca Clive Barker yapmış senaryosunu..

Doom 3 bekliyoruz alıp oynuycaz
ama birkaç aydan fazla ömrü olcağını hiç zannetmiyorum.[signature][hline]iyi kötü çirkin
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Vampire, 01 Ağustos 2004 14:59 tarihinde demiş ki:
said:
cS_rlzz, 01 Ağustos 2004 14:40 tarihinde demiş ki:
vampire ne kadar güzel anlatmışsın tasvir etmişsin!oyunu oynar gbi oldum!!nese zaten 2 gün kaldı!!

sagol :)

bu arada nasil 2 gün kaldi, ne demek dl ediyorum cikiyomu oyun yoksa, kafayi yerim biri neler döndügünü anlatsin ya :)

said:
EarS, 01 Ağustos 2004 15:02 tarihinde demiş ki:
suprnova.org ta bitane koymuslar doom3 linki 1.5gblik

o pre-alpha olması lazım.. 300-700 mb'lık versiyonları pre alpha idi, 700mb'lıklarda ekstradan nvidia sürücüleri, harita felan vardı

oyun daha çıkmadı[signature][hline]iyi kötü çirkin

[Bu mesaj Bonecrusher tarafından 01 Ağustos 2004 15:26 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

????
sana hic katilmiyorum, undyingide bitiridim ama yaninda bile gecemez, karanlik degil demissin nasil böyle düsünüdün anlayamadim bone :)

bana cok karanlik hatta hayatimad oynadigim en karanlik oyun olarak geldi, sen sanirim gamayi kökledin yada sirayla bölümleri acmadin, bunun disinda oynadigin bi alpha leakti, ne bekliyosun ki bi alphada, asil bence sisirilen bi oyun varsa oda HL2, herkes inanilmaz seyler bekliyor ve cok beklentisi olan oyunlarin %90i fasa fiso olur, umarim HL2 de bi gruba girmez, DOOM3 bence beklenenin cok üstünde ve yapilan aciklamalara göre ve hickimsenin inanmamasina ragmen, derin bi storyline i oldugudur...Kimsenin doom3ten fazla beklentisi yok ama beklentilerin cok ötesinde seyler vericek, asil ben HL2 nin neden bu kadar sisirilidigi anlamiyorum acikcasi (sen yazinda öyle birsey yazmadin sana degil bu cevabim) ama DOOM3 bence cokgüzel...[signature][hline]Dont make me more aggressive than devil...
Sosyal ağlarda paylaş

Anliyorum Dextra bende bisey demiyorum :) sadece cok sisirildi ve cok inanilmaz seyler bekleniyor o yüzden asil sisirilenin DOOM3 degil HL2 oldugunu söyledim...Umarim dedigin gibi valve utandirmazda beklentileri karsila, ama acikcasi HL2 ninde alpha sini oynadim ve beni etkileyen en kücük birsey veya grafiklere bakip "vay be" dedirten bisey olmadi, ya alpha gercekten rezaletti yada oyun sadece derin bi storyline üzerine kurulu, o inanilmaz denen grafikler 1024*768 ve 4xaa ile bile unreal 2 engineninden daha kaliteli durmuyor acikcasi :(

Valva batirmasinda zevk alalim hepimiz ne diyim :)[signature][hline]Dont make me more aggressive than devil...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Vampire, 01 Ağustos 2004 15:24 tarihinde demiş ki:
karanlik degil demissin

undying'in tamamı karanlık değildi
ama doom 3 (pre alpha) tamamen karanlık bir oyun dedim..

said:
asil bence sisirilen bi oyun varsa oda HL2

peki şöyle diyim..
süper bir senaryo var ortada.. adamlar birkaç kısmını açıkladı, ayrıca birçok demoda görebiliyoruz...
bilmem HL1'in senaryosunu beğenmeyen biri var mıdır burda? İşte o senaryonun çok daha güzelini HL2 için yazıyorlar, hatta Stephen King'in yazdığı söyleniyor.

HL1'i oynayanlar bilir. Normalde diğer oyunlar herşeyi ara filmlere bağlar. Oysa HL1'de bütün bu olaylar oyun içinde gösterilir. Mesela Preföserün ayakkabısı bağlaması gravatını sıkıştırmasını, asansörün düşüp insanların ölmesi.. Bunun gibi şeyler normal oyunlarda ara demo girilip gösterilir. HL2'de ise bu tip olaylar çok daha detaylı olacak. Ayrıca Bir adam normalde sağa düşücek diyelim, ama yeni fizik motoru sayesinde sağa düşmeden duvara çarpıp sola düşme ihtimali de var.

Bu küçük küçük kısımlar, size hikayenin havasını yaşatacak.

Fizik motoru dedim. Elinizdeki gravity silahıyla, etraftan bir çok cismi kopartıp fırlatmanıza imkan tanıyor. Radyatörleri, tahtaları kopartabiliyorsun. Aracın düşerken kurtarabiliyorsun. Etraftaki tabelaları kullanıp yaratıkları öldürebiliyorsun..

Mimikler var. Yüzü görünen her karakterin mimiği olcak. Mutlu olduğunu, üzüldüğünü, endişelendiğini vs vs herşeyi yüzünden çok rahat anlıyabileceksiniz. Eski oyunlarda sadece ağız kapanıp açılırdı. Bu oyunda ise ağız, yüz mimiklerini tamamlayıcı bir etken olacak..

Merak etmekteyim.
İçinde bu kadar detay olan,
Ve arkasında deli gibi mod yapacak bir sürü topluluğu olan bir oyun nasıl şişirilmiş oluyor da,
Sırf karanlık + zıplayan yaratıklarla korkutmaya çalışan,
yaratık kaplamaları birkaç kat kaplamadan başka birşey olmayan hatta genel olarak Unreal 2 oyunun grafiklerine benzeyen,
bir yaratığa bol bol kurşun sıkmaktan başka bir amacı olmuyan
bir oyun nasıl şişirilmiş olmuyor?[signature][hline]iyi kötü çirkin
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...