Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hardcore Türk Guildleri ve LK

Absolut

Öne çıkan mesajlar

Umursar bir halim var mı ? Nasıl davranmaya başladıysam öyle devam ediyorum ve bu değişmeyecek, bu da umursamadığımı bildiğimi okumaya devam edeceğimi ortaya koyuyor.

İyiyim, birçok konuya hakimim ve bunu belirtmekte bir sakınca görmüyorum. Burada taktiği kavranmamış ya da progress farklı nedeniyle pek denenememiş fightlarla ilgili soruları olup nerde ne yapılacağını merak eden birçok kişiye oturup vakit ayırıp herşeyi detayıyla anlatan birisiyim. Bahsettiğin gibi elitist olsaydım bu forumda zaten durmazdım ve insanların sorularına cevap vermezdim.

Geçmişten örnekler verince burada triplere giriyor insanlar sebebi ne çok merak ediyorum, gereksiz bir tepki bana göre. Siz ego diye yorumlarsınız başkası başka birşey der. Ki bu isimlerin birçoğu tembelliklerinden ötürü benden hayır cevabı almış insanlardır bazı konularda ve kuyruk acıları oradan gelmektedir. Bu da unutulmaması gereken bir detay.

Bu forumda yanlışı yapanlar farklı kişiler olurda birgün yeni konu açıp bilgisi olmayan insanlarla diğerleri gibi alay ettiğimi görürsen ha işte o zaman gelip bu tür söylemlerde bulunma hakkın olur ve bende sana çok pardon haklısın derim :)
Sosyal ağlarda paylaş

SadoX said:

Zarif said:

@sadox adamın yazdığını okudum. adam icc çıktığında guildi kurduk, gearimiz yoktu demiş. sen hala biz sizden önce kestik falan demişsin.

adam size bok falan atmamış. aynı işte progresiniz 1 boss farkediyor. madem yapıyorz aga diyorsun yap işte kes lk yı madem.

ikinizi de tanımam etmem de saçmalamanın da manası yok

sizden önce kestik demedim göz ucuyla geçip yorum yapmasan daha iyi olur..

Kendi söylediğin şeyi benim yazdıklarım için de uygularsan yazdıklarımı anlayabilmen için çok daha iyi olur...

SadoX said:

Böyle saflar çıkıp progressimiz aynı siz hardcore biz yeni dırdırı yapıyor ya blizarta helal olsun.. Buff'ı %25'e cekince onundeki boss moss olmuyor ama gelde anlat şimdi adama.. o huzurlu.. o mutlu.. eşitiz ya...
ahanda eşit..

Hakaret edecek boyuta taşımanın gereği nedir onu anlayabilmiş değilim , mesajın tamamen aşşağılamaya vs yönelik olmuş ama ben ne söylemişim sen nelerden bahsediyosun.

Mesajların içeriğinin de bu derece bireysel ego attırmalarına dönüşmesinin de bize faydası nedir?Bir ara ümitlenmiştim belki bir kıvılcım çıkarda iyileştirmeler fln olur hatta yaz için kaliteli oldukları bilinen insanlarla yeni oluşum fln başlar diye.Tabi hepsinin çoçukça bir ütopya hayali olduğunu görmek uzun sürmedi.Birisi belirtmiş topiğin cevabı belli olmuyomu diye heralde en iyi verilebilecek cevap o hakketen şu manzarada.

Shine ın guildmasterınıda takdir ediyorum geçekten.Dürüst ve adam gibi bir adam zerre kadar ego tatmini göremedim yazdıklarında...Birde diğer gelen cevaplara bakın...

serjuhan said:

Valla diyecek bir şey yok Shine olarak sıkıntılı dönemler geciriyoruz ve büyük bir revizyona gidip Cataclysm yapılanmasına girdik. 2 Aydır denemiyoruz dahi bu sebeplerden. Gerçi sağda solda biz keseriz biz ederiz bla blada etmioruz ama işte denemiyoruz bile açıkçası şuan. Ve bu yapılanma sürecinde de kesicez diye bir iddaamız ne yazık ki yok.

Türk guildlerinin sorunu ise , en iyisinde bile 16-17 tane düzgün böyle core diye niteleyebilecegin adam oluyor her halukarda 8-9 tane taşınan , slacker , yetisi sınırlı adam var raidlerinde. Bu durumda da zaten top 100 filan direk olarak imkansız oluyor. 5 yıldır oynuyorum iki yılını başka TÜrk guildlerinde gecirdim yarısını yönetim kadrosu ve bi kısmını raid lider olarak. 3 yıldırda Shine guildinde GMim. Bu tecrübelere dayanarak sölüyorum bunları. Hani sallıyor denmesin , deneyimlerim , gözlemlerim bu şekilde.

Neyse canım kafam rahat şuanda saçma sapan muabbetlerle karşı karşıya kalıp kapasitesi yetersiz olan insanlarla oynamak zorundada değilim . Lotto ya başvurdum kabul edildi bu hafta aksilik olmazsa LK ide keserim sizede ordan selamlarımı çakarım eksiklikler fln neymiş iyi bir değerlendirme fırsatı olur.
Sosyal ağlarda paylaş

topigin icler acisi hali bile baslikta aranan sorunun cevabini veriyor heueheue

3 haneli rank tartismalari, tecrubesiz diye insanlari ezmeler, hakaretler, akip giden ego cesmeleri

zibilyon tane fan sitenin ve forumun gundelik guide pompaladigi, su dunyanin en kolay en az yetenek istiyen mmosunda "ben ogrettim" "ogretmedim" "iyi gultteyim" "kotu gulttesiniz" geyigine girmek bile cok komik lan asdffasd

5 senede ne scrublar gecti elimizden, vanillada yetersiz diye 3 gultten atilan adam bugun heroic lic king kesio ve biz hala pro hardcore tartisiyoruz lol

gecti o devirler artik

patchten patche oynanan basit otesi bir oyun oldu wow, bosuna yemeyin birbirinizi
Sosyal ağlarda paylaş

şu argümanlarla gelmeyin lütfen. farma dayalı vanilla harikaydı öyleydi böyleydi wotlk çok kolay ben süper oyuncuyum vs diyen çok trial görüyorum genelde 2 gün sonra bir daha görmüyorum o oyuncuları. iyi güzel şeyler var tabiki ama belli kavramların üstünü öyle çabucak çizmemek gerek viktor.

ufak bir ekleme yapayım dedim;

patchden patche oynanan ve yeterli content desteği verilmeyen zorlukların bufflarla nerflerle kolayca kaldırılması gibi düşüncelerine tabiki katılıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

herald of the titans var iste, oda herkezde yok o yuzden adsfads

vanilla cok super geyiklerine girmiyorum bile, vanilla bok gibiydi cogu bakimdan, bauk subuk itemlar, t1-t2 toplamanin iskence olmasi (aylarca MC farmla bir t2 bacaklik dusmesin, meh), felwood da tuber toplamakla gecen saatler, sabahlara kadar silithusda surup giden CC rep farmlari (guildle olanlari, abyssal lrod filan cok eglenceliydi gerci, arftik ole disarda guildle yapilicak aktivite yok hic outdoor boss filan), her 40 kisili krunda en az 8 kisinin sirtta tasinmasi ve yetersiz maknikler yuzunden kim yetersiz genelde bole zart diye gorememen

ben sevmiyorum vanillayi, ilkti guzeldi falan filanda cok buyuk sistem sorunlari vardi

TBC ise *perfection* idi diyebilirim, 3.1 e kadar olan gereksiz cile, bi sonraki raide gecmek icin aylarca son boss farmlamaca, attunement sisteminin rezilligi yuzunden yetenekli ama gearsiz adamlari guilde almanin zaman kaybi olmasi, badge sisteminin yetersiz olmasi

2.3 zul aman ve 2.4 sunwell ise tam anlamiyla su oyunun tepe noktasidir, raide yeni giricek adamlar icin sahane hazirlanma imkanlari, zorlugu tam kivaminda olan heroicler, kaldirilan attunementlarla rahatliyan guildler arasi oyuncu akisi

sunwell su oyunda raidlerin tepe noktasidir direk dizayn olarak, hep soylerim bunu

sunwell in tek sorunu yetersiz buff mekanikleri ve balans sorunlari yuzunden cogu adam goremedi, magelerin girememesi, her guruba bir shaman ve zorunlu leatherworkign filan rezildi direk, onun disinda genelden bakinca TBC cok iyiydi zaten, bi oyunun en son 2 bossunuda herkez gormesin yani
Sosyal ağlarda paylaş

ben vanilya ve tbc attument olaylarının destekçisiyim herzaman. Attument yapmaları lazım gene , 5 man hc yi de gene reple yapsinlar.

Oyunun su anda cidden hiçbir anlami yok. Raidden 10 dakka önce gir raidden sonra çik yat. Outdoor boss yok guild savaşlari çikmiyo herkes northrendin ortasinda teletabi gibi mutluluk içerisinde. Ulan icecrown citadel e de elini kolunu sallayip gireme be artik.

25 hard mode diye zırva bişi koymuslar zaten anlamak mümkün degil.

8 ay önce oynu birakmis adam bugün baslasin 1 hafta sonra 25 icc yapabiliyor. LOL :D
Sosyal ağlarda paylaş

Ulduarı o kadar kolay harcamasalardı, o heroic modelarıyla, algalonuyla, yogg+0yla, mimirons headiyle, 18738013738070731 tane achivementıyla daha çooooooook tutardı insanları, o sürede de toc'u dümdüz aynı meydanda 5 tane mob random pug zerg şeklinde nagrand-ring of blood hesabı değil de adam gibi bir instance olarak düzenlerdi belki.

Algalonu geçin yogg+0ın yapılmadığı bir sürü server vardı.
Sosyal ağlarda paylaş

vanilla nın nesi bok gibiydi anlamıyorum arkadaş bende hepsinde oynadım tamam tbc güzeldi vanilla gibi,wotlk da bok gibi demiyorum ama o ahn qirajdan aldıgınız tadı neyden aldınız merak ediyorum.ya da para verdim ama content göremedimcilik mi yapıyosunuz vanillada bişey yapamadınız da ben anlamadım.oyunun en güzel dönemi ne kadar eksiği gediği olsa da vanillaydı.
Sosyal ağlarda paylaş

guild yonetmimine katilmadin ve tag along yaptin heralde, vanilla gayet bok gibiydi raid sistemi olarak

40 kisinin organizasyonu ve ebrbat loot sistemi
AQ da denenen berbat rep ve item ustunden odul sistemi (guild bankta yok, kaser ediyordu scarablar, baska chara gir cik vs vs)

ama en onemlisi ve lesi tierli guild sistemi idi

bir serverda ilk kurulan guildler alip basini gider, yetenekli olup olmadigina bakmadan ilk 60 liyanlar yurur giderdi, gec kalan veya yeni basliyanlar sifirdan t0 dizmeye kasar, gunlerce farmlar (ki pug kurmak zahmetli isti vanillada bir guildde degilsen, gecelik kurdugum UBRS runlarinda cektimlerimi anlatsam roman olur direk)

t0 i dizdin, FR seti nature seti bok pusur farmladin hazirsin

yallah spot sorunu, no more rogues, no moar hunters kalibi vardi, rogue olan arkadasim naxx cikmadan birkac hafta once 60 layip geari tamamladi, adami anca TBC de bir guilde yerlestirebildim, millet healer char acardi cabuk guild bulmak icin, beceremezdi filan, hybrid olayida yalan ortaya oynadigi classtan memnun olmiyan, mat farmliycagina pure class kasan adam doluydu

gelelim tierli guild sistemine

siradan bir raider basamak basamak ilerlerdi vanillada, badge ile telafisi olmadigi icin buna mecburdu

once MC yapan guilde girer, aylarini harca t1 dizer, o guild BWL de yeni ilerlemeye basliycak seviyeye geldiginde hooop satar BWL yapan guilde gecerdi
top guildlerdede oyuncular geari dizince yapicak birsey olmadigindan biraktiginda poaching e basvurulur, bir alt guildden iyi gearli eleman araklanirdi

gear oyuncudan daha kiymetli idi, cok iyi bilirim hicbir halta yaramiyan, yeteneksiz okuz bir mage i uzun sure guildden atamadik geari cok iyi, attendance guzel lazim diye, gene AQ40 a basladigimzi donem hazir AQ40 guildlerine adam kaybedip baya takilmistik filan, adam gearlamak akintiya kurek cekmek gibi birseydi, paid transferlerle rahatladik baya, raid yapmak isteyip, zamani olan ama bu absurd duzenden giremiyen, tek gunahi server fresh ike nbaslamamis olmak olanyiginla adam vardi ortada

TBC bunu baya rafine etti, heroicler badge gear filan o boslugu doldurdu, gercekten amaci raide baslamak istiyen insanlarin biraz emek ile treni yakalamasini sagladi, tabi zul aman sonrasi TBC yi diyorum, 2.3 oncesi attunement zincileri ozellikle BT lesti direk, yeni aldigin uyeyi al ordan oraya gotur bildigin zaman kaybi
Sosyal ağlarda paylaş

söylediğin şeyler vanillayı bok gibi yapmıyo ama.tamam guild bank yoktu falanda filanda onlar eksiklikler onlara katılıyorum.ama 40 kişilik raid,yok efendim tierler,ubrs toplamak için işkenceler falan onlar SANA GÖRE bok gibi yapan şeyler oyunu.vanillanın zevki ordaydı bana sorarsan da.emek veriyodun bişeyler yapıyodun.outdoor bosslar,mükemmel quest chainleri(loredan zevk alıyosan tabi),raide hazırlanmalar,prequest yapmalar falan.eskiden para kasmanın bile bi zorlugu vardı epic mount aldıgımda rahatladıgım kadar hiçbi şeyde rahatlamadım şu oyunda ne illidan öldürünce ne de lich king.oyunu vanilla döneminde çok büyük zevkle oynuyodum,şu an da zevkle oynuyorum eskisi kadar olmasa da.ben vanillayıcım wotlk iğrenç ıyk falan yapmadım hiçbir zaman gidiyo işte oyun oynuyoruz keyifli de hala.ama oynadıgına pişman olma durumu başladı.oynadığına pişman olmadan kastım da şu,oynarken keyif alıyorum tamam,ama bi tbc vanilla doneminde ben oynarken illidan görecez,molten core açılmış kimsenın haberi yok amatörsün yeni yeni keşifler bisürü...vanilla ve tbc döneminde günde 10 saat wow oynayınca inan gocunmuyodum bile ama wotlk döneminde bi oturup 5 saatten uzun wow oynadıgımda ulan ne boktan harcadım vakti be diye oturup düşünüyorum.raidden raide bi oyun oldu wow arkadaşın biri demişti işte yukarıda.aynen yani.vanilla doneminde zul gurub açılmadan önce mesela,ben oyunda yapıcak hiçbir şey bulamasam bile zul gurub a gidip girmeye çalışıyodum kaçak olarak dağların tepelerin üstünden nasıl biyermiş falan filan.eskiden ironforge da tavernada oturup rp bile yapardık raidden sonraları vs vs..şimdi o kadar doldurdular ki oyunu.raidden çıkıyorum gel beraber bg pvp bişiler yapalım.-hayır 10men yapalım.gel oturup muhabbet edelim -yok daily yapıcam.gel abi hadi gilneas a girmeye çalışalım.-yok badge kasmam lazım.

oyun ne kadar casuallar için daha elverişli oldu,raidlere girme fırsatı buldular gibi görünse de oyun çok daha asosyal ve iskandinav 13 yaş altı kadrosuna ithafen bi oyun oldu.oyun oynamak isteyen değil de OMG 13K DPS YAPTIM YAY demek isteyen bebeler için yani demek istedigim.
Sosyal ağlarda paylaş

Invadoria & Vanilla çok kraldı. Taksimde hafta sonları buluşmalardan hiç bahsetmiyorum bile x)

Bana göre, Türk guildi concepti sadece ve sadece casual şartlar altında kurulmalı. Orta yaş ve üstü insanların %50 orani doldurduğu flan..

En büyük gerçek, Türkler hardcore oluşuma girdiğinde ortaya rezil bir senaryo çıkması. Hele oynayanlarin hepsi pro ise o zaman tam kıyamet. Herkesin bir GL,CL,Officer,birbirini ezme sevdası flan..

Hardcore guild kurmak için dayanılmaz dürtüsü olan insanlar ise en temizi 2 tane Türk kankasını alıcak officer flan ondan sonrasini baştan sona yabancılardan topluycak Türk sayısı 3'ü geçtiği yerde olay .. sariyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Yaklasik 1 senedir catastrophe'ta holy priest oynuyorum, togc (t9) progressinin ortalarinda geldim buraya, onceki oynadigim guild imbalanced ulduar (t8) progressini world 60 civari bir ranking'de kapatti, ulduar'da aldigi first killerinin alone in the darkness haric hepsinde raiddeydim.

Burda catastrophe ve diger turk hardcore raiding guildleriyle alakalari olmayan bircok insan yorum yazmis, bazi konulara aciklik getirmek istedim.

Ilk basta world ranking'in neden iyi olmadigindan bahsedelim. Serjuhan'in da yukarida belirttigi gibi turk guildlerinde basari eksikliginin basinda en buyuk problem nitelikli oyuncu eksikligi. Raiddeki herkesin skill seviyesi shine'da oldugu gibi catastrophe'da da ayni seviyede olmuyor ve bu guildin hizli progress yapma kabiliyetine ciddi sekilde zarar weriyor. Bircok oyuncu interface'i, talentlari, glyphleri, boss taktikleri uzerinde calisip kendi oyunculugunu gelistirmektense item alip charini gelistirmeyi basari olarak algiliyor. Zoru gorunce bir sure raide gelmemeye karar weriyor cunku nasil olsa item alamiyacagini dusunuyor.

Baska bir sorun baglanti problemleri veya maddi zorluktan dolayi oyuncularin bilgisayarlariyla yasadigi problemler; ttnet'in genel baglantisi kalitesi online oyunlar icin cok rezalet durumda. WoW icin cogu zaman lowerping, wowtunnel tarzi bir program olmadan oynanabilir bir baglantiya sahip olamiyorsunuz. Turk oyuncularin buyuk bir cogunlugu da hala bu proxy programlari uzerine bilgi sahibi degil. Catastrophe raidlerinde baglanti problemi ceken herkese bu programlarin kullanimi zorunlu tutuluyor ki zaten cogu zaman bu programlar olmadan raid yapilmasi pek mumkun olmuyor. Gene bu programlarla dahi bazi gun bir kilit oyuncunuzun baglantisi iflah olmaz halde olabiliyor ve bu durum progressinize ciddi sekilde zarar werebiliyor cunku cogu turk guildinde oldugu gibi nitelikli oyuncu eksikligi yedekte bekleyen bir kadronuzun olmamasi, yedeklerin son care olarak raide alinabilecek oyuncular olmasi anlamina geliyor.

Yedekler demisken burda bir parantez aciyim, turk oyuncularda yedekte bekleme mantigi bulunmamasi uzerine. Yedekte beklemek kotu oynamak anlamina gelmez, yedekte beklemek o bossta guildinizin raid setupinda size yer olmamasi anlamina gelir veya raid lideriniz sizi dikkat daginikligi yuzunden kenara almistir. Yedekte beklemek kotu oynadiginiz anlamina da gelmez. Yedekte bekleyen oyuncular da dungeon'un icersindeki oyuncular kadar o guilde emek veren insanlardir. Karsilastigim cesitli turk oyuncularda boyle bir mantigi goremedim, hepsi bir an once raide giriyim epiclerimi lootliyim mantigina sahipti ve kenarda bekledikleri icin hicbir ise yaramadiklarini dusunuyorlardi. Bazi yabanci guildler trial periyodu boyunca sizi guilde ilk girdiginiz gun sudan cikmis balik gibi raide alip ertesi haftalarda sadece yedekliginizi test etmek icin kenarda bekletirler, bu olay "nasil olsa raide giremiycem bari hic raide gelmiyim", "burda beni raide almiycaklar baska guildde kendime yer ariyim" sekilde algilanmamalidir. Yabanci guildlerde oldugu gibi catastrophe'ta da yedekte beklediginizi sure raid lideri ve officerlar tarafindan kaale alinacaktir ve yedekte beklemek item edinme hizinizi sekteye ugratmayacaktir (a.k.a standby dkp), dunyanin her yerinde oldugu gibi trial periyodu boyunca catastrophe'ta da yedekte beklersiniz.)

Baglanti problemleri ve yedeklik konusunu gecersek hardcore turk guildleriyle ilgili on yargilara gelelim. Kiyakcilik denilen sistemin son haliyle ilgili gerekli bir bilgim yok ama benim oynadigim guildde bu olayin olmadigini soyleyebilirim. Gruplasma da soz konusu degil (a.k.a her koyun kendi bacagindan asilir). Anladigim kadariyla hardcore turk guildi konseptindeki guildlerde boyle bir durumun oldugunu dusunen arkadaslardan post atanlar olmus buraya, onlari catastrophe'un guild ici mekanikleriyle ilgili aydinlatmak istedim.

Turk oyuncularin gene basarisiz oldugu baska bir konuya gelelim, apply yapmak. Application bir guilde kabul edilmenizi saglayacak 2 ogeden en onemlisidir cunku guildde bu konuyla ilgilenen ve recruitment officer diye adlandirilan arkadasta birakacaginiz ilk izlenimin ilk basamadigir, bu ilk izlenimin ikinci basamagi da ventte yapilmasi muhtemel roportajdir. Ilk izlenim dedim cunku application sadece bir guilde girmenizi saglar. O guildde oyuncu olarak kalabilmenizi ve progress'e katiliminizi saglayacak tek sey raidde sergilediginiz skill, tutum ve davranistir. Kimse bir guilde girdiginden itibaren her hata yaptiginda bahane bulan, bi de ustune daha iyisini biliyorsan gel sen yap diyen ukala biriyle raid yapmak istemez. Yapabileceginiz en duzgun sey ozur dileyip sessizliginizi korumak olacaktir. Gene catastrophe'ta 50-150 arasi guildlerden gelip bu yukaridaki davranislari sergileyen birden cok insanla da karsilastim. Sadece daha iyi bir rankingdeki guildden geldikleri icin taktigi ogrenmek icin caba harcamadan kafalarina gore oynayip kraliz seklinde takiliyorlar -di.

Gene turk oyuncularin buyuk bir kisminda olan baska bir problemden bahsetmek istiyorum burada, o da class rollerini tam olarak algilyamamis olmalari. Dps'lerin dps askiyla yanip tutusmalari ve ilgili encounterda gorevlerini yapmaktan ote (ki bu gorev zaman zaman dpslerini dusurup target degistirmeleri veya cc yapmalari veya olmemek icin hareket etmeleri anlamina geliyor) dpslerini arttirmaya calismalari (a.k.a of burda cleave spamliyim deli dps cikar). Olu dps, en kotu dpstir (cunku dps yapamaz). Healerlarin verilen assigmentlara bagli kalmamalari ve metera oynamalari (a.k.a tanki kurtardim gormedin mi). Tanklardaysa bu durum genelde "bu cooldown'un tursusunu kuriyim vakti gelince acarm" veya "bu pozisyonda rahat tanklaniyor" seklinde ortaya cikar. Raid liderligi olayi wow'da sorgulanmasi icin getirilmis bir konsept degildir. Ayni sekilde iyi oyunculuk da kahramanlik yapmak degildir. Wow'daki hero konsepti aslinda gunumuz raidlerinde bulunmamasi gerekmektedir. Bir diger problemde "bu debuffla ne yapicam" problemidir, encounterla ilgili olarak oyuncudaki bilgi eksigidir, bundan bahsetmek bile istemiyorum.

Yukarilarda bir yerde catastrophe'un lk 10 hc kill'iyle ilgili bir yorum yapilmis, o kill alinmasi gerektiginden yaklasik 3 hafta sonra alinmistir, bunun nedeni de o 3 haftalik boslukta a.k.a offical raid gunleri disindaki haftasonu denilen periyotta 10 man raidinin cesitli oyuncularin katilim gosterememesi yuzunden toplanmamis olmasidir, yoksa o bossta toplam yapilan deneme sayisi 30 civaridir. Acik konusmak gerekirse guildde hic kimse 10 man hc killerine fazla onem vermemektedir. Zaten wowprogress sayfasini dikkatli incelerseniz 10 man hc killerinin cogu 25 man hc killerinden sonra alinmistir.

LK 25 hc'e gelirsek; lk 25 hc wow'a su ana kadar eklenmis en zor bosstur ve oynayanlarin hata payi yok deneeck kadar azdir. Yukarida bu boss baska kolay endgame bosslarla karsilastirilmis, bunu gene tecrubesizlige weriyorum. Lich king'de cesitli ideal setup gereksinimleri bulunmaktadir. Bu gereksinimin basinda p2'deki valkyr'lere atilacak uzun sureli stunlar icin gereken rogue ve paladin gereksinimleridir. Icc25 progressin basindan beri catastrophe'ta raid'e 9-10 tane farkli rogue girmistir ve ben lk 25 hc'i raidde 3 rogue warken denedigimi hatirlamiyorm diyebilirim. Ayni sekilde infest mekanigi de %25 buffla bile paladinler tarafindan aura mastery kullanimini gerektirmektedir ve gene raid'e duzenli gelen(gelmeyen) paladin sayisi birden fazla kez raidin iptaline sebep olmustur. Sonuc olarak catastrophe su an nitelikli oyuncu ve katilim yetersizliginden dolayi lk 25 hc denememektedir.

Catastrophe'un yonetimiyle ilgili yorum yapmak gerekirse, guild master ve ilgili officerlar guildi/bir turk guildini olabilcek en yuksek world rankinge cikarmak icin ellerinden geldigince ugrasan insanlardir. Ayni sekilde diger guildlerin officerlarindan tanidiklariminda bu konuda ugras werdiklerini biliyorum. Top50'de bir turk guildinin olmamasinin tek nedeniniyse yukarida belirttigim nedenlerden oturu turk oyuncularinin skill eksikligi, genel internet baglantisinin kotulugu ve tanistigim bircok turk oyuncusunda gordugum raidde sergilenmesi gereken genel tutum-davranis eksikligi oldugunu dusunuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...