Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hardcore Türk Guildleri ve LK

Absolut

Öne çıkan mesajlar

*bildiğim ve gördüğüm kadarıyla 18 yaşından sonra gavurlarda babaya kira parası verme gibi bi durum bile var. Ha yine de sosyal şartları kazançları daha iyi orası doğru ama çok da elleri donunda geziyolar, tek dertleri oyun demek yanlış olur.
İşinden paldır küldür çıkıp raide anca yetişerek eksik gear, eksik class ile progress yapabilen guildler de gördüm.
*Ben türk guildlerinden sonra karma guildlere gittim. Aga huzur var yemin ederim. Bazı türk guildlerinde hakikaten egoları aşıp da progress yapmak mümkün değil.
*5 yıllık druidi almazsan çiğ çiğ yerler doğru ama o karma guildlerde de var. Onlarda da her zaman eski oyuncuların önceliği var. Sonuçta eski oyuncular boostlanacağı için item eksiklği çekmez de. No skill olsalar 5 sene guildde progres yapamaz. O yüzden çok ikna edici bi sebep değil bence bu.

Neyse gaza geldiysek hadi server seçin druidimi dkmı alıp açtırıyom acountu. keselim şu lk'yı :D
Sosyal ağlarda paylaş

khala said:

BaaL said:

3. türk insanı kendini beğenmiş ve egoist , o saydığın 4 guildde de bir sürü bu şekil officer-gleader vs oldugu için çoğu insan birbirini sevmiyor, birleşip daha büyük bişey yapma girişimleri başarısız oluyor

ama kış döneminde FK'lar gene bizim tarafımızdan yapılacak emin olabilirsiniz.

Cuk demiş oturmuş adamın ilk betimlemesi :D

Yani bence catas kendini hardcore olarak nitelendirmesine rağmen bukadar blizzin hadi çocuklar sizde kesin diye %25 buff vermiş halinde bile phase 3 görememişse (en son konuştuğumda %50 den öteye geçememişlerdi şuanda naparlar bilmem yalan konuşmuş olmayım) yine duyduklarıma göre 10 man LK kesen kadrosuda birdaha uğraşılmaz diye tekrar kesmeye tenezzül bile etmiyorsa hardcore veya haftada 5 6 gün raid biraz zorlama gibi geliyor bana .Kaldı ki FK leri şu dediğim ortam içerisinde almış olmakta neye fayda sağlamıştır bukadar övünülecek onuda anlamıyorum tamam belki en iyi türk guildi ama bir yandanda top 200 de bile değil ki çok daha gerilerde olacak bu gidişle , birde hardmodelarda iyi guild ile sıradan guildleri ayıran fark zaten LK isterseniz açıp bakın 200 vs binleri göreceksiniz bu durumda benim guildim LK kesemiyosa kalkıpta gene biz FK ları alırız demekte haybeye konuşmak gibi geliyor bana açıkçası.

ICC çıktığında guildi kurup MT mizi HC dungeonlardan giydirip zar zor 25 mani toplamıştık şuandada 10/12 hardmode progressimiz var 2 haftadır da doğru düzgün raid yapamıyoruz sindragosayı 1 kere deneyebildik daha.Ha iyimidir değildir bence, beğeneni, bukadarı kafi diyeni de var kısacası bizim kendini hardcore olarak nitelendirmeyen 10-15 kişi ve diğerleri(ittirilenler) olarak tanımlayabileceğim guildimizle bile bunu yapabiliyorsak bir çok kişinin çok daha fazlasını yapabileceğini umuyodum ki bunlar "HARDCORE" guildler ise LK te hızını alamayıp 2 tokatta developerlara çakıp bumuydu ulayn diyecek kapasitede olmalarını beklerdim.(lol)

Lag DC olayına gelincede bende türkiyeden oynuyorum ttnet gibi boktan bir servis sağlayıcım var ve 1 mb sınırsız gibi dahada dandik bir netim var ama gel gör ki raid sırasında bu sorunları hatırlayamacağım kadar az sayıda yaşadım your freedom veya lowerping de kullanmıyorum.Biraz araştırma ile wowun kendi forumlarında konu ile ilgili birinin yazdığı metodları( http://forums.wow-europe.com/thread.html?topicId=13200294479&sid=1 )uygulayarak 100 ms civarında ferah bir şekilde raid yapıyorum ,o metdoları uygulayıpta kablolara balinalar sürttürmemişse bu tarz şeylerden yakınanınıda duymadım.

Lag DC sorunundada yabancılarla yapılan kıyaslamarda çok abartı düzeyde ve gerçektende uzak sadece 2 örnek verecem yeterli olacaktır meraklısı varsa gitsin kendisi konuşsun aksini ispatlasın burada.Gelelim örneklere twisting netherın en iyi dünyanın 100. guildi clarity LK 25 man HC first killde shambler tankı offline oluyor ve 3 kişi doğruyor bir şekilde kotarıp ona rağmen kesiyorlar( http://www.clarity-guild.org ilk sayfadaki yazılara bakın göreceksiniz).Amerikan guildi olan; Kalecgos un en iyi dünyanın da 16.(?) guildi olan Cuties only de Prof 25 man HC first killinde adamlarından birisi fight başında DC oluyor ve geri dönemesine rağmen kesiyorlar(youtube da aratırsanız görebilirsinz)

Birde şöyle bir durumda var tabi diğer milletlerden insanlarla okadar içli dışlı olamadım pek kıyas için ama artık ingilizce yetersizliğindenmidir bilemiyorum böyle bir oyuncu kalitesizliğide görmedim , adam 0 vakit harcamış kendini geliştirmek için ,kalkıp yardımcı olmak istiyorsun (malum guildinde) senin anlattıklarına da tamamen karşı çıkıyor sonuç 0 adam için harcadığın vakte üzülerek kalıveriyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Nerden duyuyorsunuz haftada 5-6 gün raid yapıyorlarmış, yok 10 man LK HC bir daha uğraşılmaz denilerek denenmiyor vs. gibi şeyler rivayet arkadaşlar.
Haftada 2 gün raid yapıyoruz, ilk gün 11/12 HC tamamlıyor yaklaşık 3 saat gibi bir süre zarfında, diğer raid günüde LK deniyoruz. 10 man raid çıkarmamamızın sebebi de oyundan baymış olmamız yoksa %5 buffla kesmişti ilk grup LK HC'i, tahmin edersiniz ki %25 buffla çok rahat kesilebilir.
Bir önceki mesajımda da belirttiğim gibi yaz dönemi dolayısıyla raider kadromuzda daralma olduğu için uygun setupı bir türlü çıkartamıyoruz LK HC için, yoksa olay buff aldılar hala kesemiyorlar değil..
Sosyal ağlarda paylaş

khala said:

Nerden duyuyorsunuz haftada 5-6 gün raid yapıyorlarmış, yok 10 man LK HC bir daha uğraşılmaz denilerek denenmiyor vs. gibi şeyler rivayet arkadaşlar.
Haftada 2 gün raid yapıyoruz, ilk gün 11/12 HC tamamlıyor yaklaşık 3 saat gibi bir süre zarfında, diğer raid günüde LK deniyoruz. 10 man raid çıkarmamamızın sebebi de oyundan baymış olmamız yoksa %5 buffla kesmişti ilk grup LK HC'i, tahmin edersiniz ki %25 buffla çok rahat kesilebilir.
Bir önceki mesajımda da belirttiğim gibi yaz dönemi dolayısıyla raider kadromuzda daralma olduğu için uygun setupı bir türlü çıkartamıyoruz LK HC için, yoksa olay buff aldılar hala kesemiyorlar değil..

Aynı boktan serverdayız haliyle bilgi paylaşımı vs tanıdıklar aracılığı ile oluyor şuanda tabikide 5 6 gün raid olmaz malum 11 boss farmda olmanız lazım 1 raid gününe eşittir oda hadi diğer günler denediniz diyelim ki sen 1 gün deniyoruz diyosun 1 günlük denemeyle olcak iş değil gibi duruyor .Ayrıca dediklerin bir yana 30 martta( http://www.wowprogress.com/guild/eu/dunemaul/CATASTROPH%C3%89 ) LK e dayanmışsınız geçen vakit en az 90 gün bu guild okadar sürede ne yaptı ?90 gün önceden mi girdi sizinkiler yaz sezonuna.

Birde kendi guildin adına konuşuyorsun ama komiktir ki verdiğin bilgilerde elle tutulamayacak ölçüde yanlış ; icc buffı 27 nisanda %15 olmuş ( http://www.worldofraids.com/topic/16120-icc-buff-now-10-blue-posts/ ) guildiniz 8 mayısta 10 man LK kesmiş ( http://www.wowprogress.com/guild/eu/dunemaul/CATASTROPH%C3%89/rating.tier10_10 ) haliyle o buff senin dediğin gibi %5 değil %15 e tekabül ediyor...

PS:Niyetim de kimseyi rencide etmek filanda değildir ama yanlış yalan bilgi hoşuma gitmiyor...
Sosyal ağlarda paylaş

90 gündür LK HC'in kapısındayız evet, bende zaten şu an yaz sezonu olduğundan raider kadroda daralma olduğunu için denemelerimiz verimli geçmediğini belirttim. %5 veya %15 bilemeyeceğim askerdeydim boss kesildiğinde girip de kaç buffla kestiniz diye sormadım kimseye. 1,5 aydan (askerden geldiğimden beri raidlere giriyorum doğal olarak) haftada 2 max 3 raid yaptık ona göre yazdım zaten ;).
Sosyal ağlarda paylaş

Valla diyecek bir şey yok Shine olarak sıkıntılı dönemler geciriyoruz ve büyük bir revizyona gidip Cataclysm yapılanmasına girdik. 2 Aydır denemiyoruz dahi bu sebeplerden. Gerçi sağda solda biz keseriz biz ederiz bla blada etmioruz ama işte denemiyoruz bile açıkçası şuan. Ve bu yapılanma sürecinde de kesicez diye bir iddaamız ne yazık ki yok.

Türk guildlerinin sorunu ise , en iyisinde bile 16-17 tane düzgün böyle core diye niteleyebilecegin adam oluyor her halukarda 8-9 tane taşınan , slacker , yetisi sınırlı adam var raidlerinde. Bu durumda da zaten top 100 filan direk olarak imkansız oluyor. 5 yıldır oynuyorum iki yılını başka TÜrk guildlerinde gecirdim yarısını yönetim kadrosu ve bi kısmını raid lider olarak. 3 yıldırda Shine guildinde GMim. Bu tecrübelere dayanarak sölüyorum bunları. Hani sallıyor denmesin , deneyimlerim , gözlemlerim bu şekilde.
Sosyal ağlarda paylaş

Herkes türk guildlerinin dağılmasından şikayetçi.
Bu konuda benim görüşüm ise şöyle;
Türklerin herşeyden önce birbirine yavşakça davranma tutumunu bırakması lazım. Gerisi gelir zaten. Bizim milletimiz birine bir şey söylerken 2 kere düşünmüyor. Aileden alıyor bu alışkanlığı. Ne gelirse ağzına söylüyor. Konusmalarınıza bir bakın. Yazdığınız hiç bir şeyde acaba ben bu şekilde söylersem biri kırılır gücenirmi diye düşünmemişsiniz. Sonra karşı taraf cevap verincede üstüne alınmadan sağlı sollu giydirmeye başlıyorsunuz birbirinize. Daha günlük hayatınızda konusmayı bilmiyorsunuz. Sanal ortamda mı düzgün iletişim kuracaksınız?
sözüm meclisten dışarı ama ben çok şait oldum kardeşim yaşında adamın klavyeden bana atar yapıp yanıma geldiğinde ekeke abi ekeke diye sırıttığını. Bizim gençlik pek bi atarlı. Hoş değil.
Sosyal ağlarda paylaş

lol türk guild olayının tutmadığını 5 yıldır fark edemediniz mi? :P ben daha oyuna başladğımın 2. ayında şunu fark ettim.

türkler bireysel olarak iyi oyunculardır ama yan yana geldiklerinde bi sikime yaramazlar.

bunun sebebi çok basit beraber olduklarında topluluk parçası olamıyorlar. herkes lider olmak istiyor. Herkes başa gelmek istiyor. Herkes daha iyi bildiğini iddaa ediyor. kimse bir birini dinlemiyor. daha önce de belirtildiği gibi eş dost hatırı için raidler de bir çok salak sırtlanıyor. en ufak tartışmada tartışan tarafların arkadaşları da birbirlerine giriyorlar sonra guilddan çıkıyorlar.

yan yana geldiğimizde tam drama... düşünün eksiden 40 tane türk ü yan yana kavgasız tutmak nasıl zordu. allahtan blizzard cataclysm de 25 ve 10 luk raidlerde aynı itemlar düşecek. Bölece 10 kişilik grupta daha az taşınan adam olacak (max 1-2) belki de hiç olmaz.

takmayın kafanıza gavularla oynayın hem güzel isveçli kızlar çıkar belki ventten "marry meee" diye bağrırısınız :P
Sosyal ağlarda paylaş

dogakan said:
Bunları geçtim, gavurların bizdeki gibi hayatlarını kazanma korkusu yok.
Türk oyuncu haftaya sınavım var der raid falan gg, e adam haklı naapsın yani babasından bağ bahçe kalmıyosa okuması,çalışması, survive etmesi lazım.

bu kadar sacma bir sey de yok, ne yani dunyayi 20li yasindakilerden mi ibare saniyorsun ?

wow ortami disinda kac yabanciyla muhattap oldun bilemiyecem, ama yukarda yazdiklarinla hicbir alakasi yoktur, cok da calisirlar, cok da endiselenirler.

kendimizi acindirmaya, sucu baskalarina atmaya, basarili olanlari kotulemek icin de herseyi yapmaya bayiliriz
Sosyal ağlarda paylaş

draedan said:

dogakan said:
Bunları geçtim, gavurların bizdeki gibi hayatlarını kazanma korkusu yok.
Türk oyuncu haftaya sınavım var der raid falan gg, e adam haklı naapsın yani babasından bağ bahçe kalmıyosa okuması,çalışması, survive etmesi lazım.

bu kadar sacma bir sey de yok, ne yani dunyayi 20li yasindakilerden mi ibare saniyorsun ?

wow ortami disinda kac yabanciyla muhattap oldun bilemiyecem, ama yukarda yazdiklarinla hicbir alakasi yoktur, cok da calisirlar, cok da endiselenirler.

kendimizi acindirmaya, sucu baskalarina atmaya, basarili olanlari kotulemek icin de herseyi yapmaya bayiliriz

1 tanesi türk olmak üzere 6 guildde oynadım, biraz muhattab oldum. Ya biz farklı ülkelerde yaşıyoruz, ya siz hayatı 19 inch bi monitörden takip ediyosunuz sadece. Şurda sittin tane post olmuş 3-4 kişi fikir beyan ediyo kalanlar sadece salça oluyo. "yok öyle şey olmaz". E ne olur onu söyle de görelim, onun üstünden tartışalım.Herkes bi anamuhalefet.
Sosyal ağlarda paylaş

yoo gayette doğru söylemiş dreadan. işsizlikten kafayı yiyen, ve bildiin rezil bi şekilde yaşayan onlarca yabancı wow oyuncusu tanıdım, ha tam tersi evinde özel ders alıp okula gitmeye tenezzül bile etmeyecek kadar mal varlıklı bir ailenin cocugu olan insanla da tanıştım.

avrupa uzayda yaşamıo gencler

siz olaya sağdan bakıosanız onlar soldan bakıo sonucta aynı gezegende yaşıoruz, dinamikleri aynı herseyin :)
Sosyal ağlarda paylaş

Yaz dönemininde her guild activity problemi yaşar ne olursa olsun. LK gibi çok zor ve özel setup isteyen bosslarda hepten imkansız hale gelir. Sıralamada ilk 50de olupta bu süreçten geçmiş 2-3 guild sayabilirim size en az.

Bu tartışmanın amacını anlamış değilim. Burada türk guildlerinin yapısını ve türk mantalitesini eleştiriyor. Ancak kendisininde türk olduğunu ve kafanın aynı şekilde çalıştığını hesaba katmıyor. Bizim tek sıkıntımız çok gururlu olmamız ve eleştirilere çok açık değiliz. Ama WoW başlangıçı ve bugüne bakınca Turk guilderinin çok güzel yol aldığını görüyorum. Saydığınız bu guilderin progresslerini takip ediyorum ve her boss kestiklerinde milli maç gibi hoşuma gidiyorum. Hatta bazı yönetim şeklini kendi guildimde kullanmaya çalışıyorum. Çünkü birçok kişinin bu adamlarla bir bok olmaz diyip gitti yerde bu adamlar kalıp progress yapıyor. Gelmiş burda birde adamları eleştiriyosunuz "Ne ayaksınız lan siz, hala bi bok başaramadınız" şeklinde. Kendi memeleketini beğenmeyen alamancılar gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Burdaki muabbetlerden anladığım kadarıyla türk wow topluluğu çok az organize olabilmiş bir topluluk.Birisi yazmıştı en iyi oynayan 25 türkü toplasan bizdende top 10 çıkabilir diye, top 3 türk guildlerinden birinin GM ide bahsetmiş (serujhan) biz 15-16 core adamı zor buluyoruz diye.Progresslerine bakılırsa diğer hardcore guildlerinde aynı durumda olduğunu düşünüyorum.Bu durumda olmayı sağlayan en büyük eksiklik bence dediğim gibi organize olamamış olmaktır.

Birde Bazı insanlar Hardcore mantalitesinide çok yanlış algılıyorlar eğer bir guildin ana felsefesi harcore guildi olduğu yönünde ise arkadaşlık , muabbet ve benzeri geyikler 2. planda kalır aksi halde yüksek ihitmalle işi kıyakçılığa doğru sürüklerisiniz duygusallığın çok fazla ön plana çıktığı yerdede mantıksızlıktan doğan tartışmalara yer açılır haliylede guildi bir arada tutmak zorlaşır vs.Ha bu demek midir ki herkes robota bağlasın bosslar seri üretime girmiş gibi kesilsin sonrada farma dönülsün bir tek özel ihtiyaç durumlarında konuşulsun , tabi kide hayır.Her sosyal ortamda olduğu gibi insanlar vakit geçirdikçe kaynaşıcak veya birbirinden soğuyacaktırlar birlikte çok iyi işler yapabilmenin ana koşuluda BFF dan geçmemektedir.Peki bukadar konu dışına niyemi saptım , açıklayayım ; ben açıkçası bir çok hardcore olduğunu belirten guildin ciddi anlamda GM inden trialına herhangi bir rankine istisnalar sağlamayacak ölçüde yönetildiğini düşünmüyorum , bu düşüncenin ana sebebide hakkında konuştuğum guildlerin genel durumudur(bu arada bazı insanlar daha iyi algılayabilsinler diye belirtiyim ;ben Namtar, Narcolepsia'nın officerlarından birisiyim şuanda sıralama olarak da türkler arasında saydığım hardcore guildlerden sonra ilk gelen guild biziz 7. sırada, ha bunuda çok iyiyiz bakın bizide görün anlamdında söylemiyorum bazı insanlar bu adamda kimki herifleri eleştiriyo vs diyebilir ve asıl anlatmak istediğim icc açıldığında kurduğumuz (ki gearlı olarak kurmadık 10 tane toplasan adam vardı alayıda çerçöp gearlı) zar zor raidler çıkararak nerdeyse diğer hardcore guildlerle aynı progresste olduğumuz ve bunu görerek bizim playerlarımızı ve hardcore guidlerimizi sorgulamamdır ,hiç bir şekilde milliyetçilik ve benzeri bir sempatizanlığımda yoktur ama gerçekten şuanki durumda bukadar ulusal guild ilerdeyken bizim neden bukadar geride olduğumuzu merak ediyorum -yazıların amacını anlamayanlar olmuş artık nasıl oluyorsa işte o amaç bu- )

Bu kadar organizasyonda yaşanan eksikliklerde haliyle tanımadığın bilmediğin adamları almana, 25 core player çıkarabileceğin hallerde 5-10 adama sürekli muhtaç kalmana sebep olmaktadır.Gurur meselesine bu kadar takılmayıda anlayamıyorum; bir insan eleştiri alamıyor ve gurur kibir yapıyorsa bu adamda zaten kişilik bozukluğu vardır mümkün olduğunca hızlı adama olan ihtiyacını azaltmaya çalışır hatta direk kesersin.

Yazılarını takip ettiğim adamlardan biliyorum , örneğin amerikada bir çok top 100 guild sürekli iletişim halindedir hatta ve hatta birinden diğerine başvuru olduğu zaman bilgi alırlar başvuran hakkında .Bu tür adamların en bilgililerinin yazıştığı forumlar vardır ,ortak profesyonel düzeyde bilgi paylaşımı olur .Örneğin elitist jerks ,ulusal olmasada çoğunluğu amerikan guildlerindeki adamlardan oluşan oyunu gerçekten en ince mekaniğine matematiksel hesaplamalarla size öğretebilecek bir topluluk forumudur.Geçenlerde açıp wow-turk forumlarına baktığımda 6k GS ile 10k yapan adama obaa abie nası yapıyosun ya diyenler yada o gearla en fazla 9k yaparsın abi diyen tiplerdi.Tabiki çok detaylıda inceleme fırsatım olmadı ama okuduğum birkaç başlık zaten diğerlerini okumama engel oldu.Bazen adamlar başvuru yapıyor bizim templatete de bir soru var "Talent ve glyph seçiminizi yaparken neleri baz alıyorsunuz vs " diye adam yazıor gidip dummyde çalışıyorum diye görende dummyde çalıştı az sonra 1000 autoattacklık procrate vs bilgisini bizimle paylaşacak sanıyor oysa dummye tabiki okadarda vurmadı RAWR veya benzeri bir programdanda bir haber kaldı ki dummye çalışcağına onun yerine gitse forumları takip etse guide okusa iki amerikayı bir daha keşfetmesine gerek kalmayacak ama işte adamlar böyle bu adamdan da aldığın faydada haliyle kısıtlı.

Ofisten ara ara yazabiliyorum o yüzden genel anlatımda kopukluklar olacaktır okuyanlar bu yüzden kusra bakmasın.Yazmak istediklerimide tam yazamadım fırsat olduğunda devam edecem...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...