Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Pitbull'lar Toplanacak

-007-

Öne çıkan mesajlar

Bella itlaf edileceklerini nerden çıkardın? Tabi ihtimaller dahilide ama hemen kendini bu kadar strese sokma -ciddi diyorum, kanser olucam demişsin ve hayvanseversin biliyorum-

Hayvanların zararlıları vardır, zararsızları daha çok tabi. Pitbull bi insanın kontrol edemeyeceği kadar güçlü ve agresif bi hayvan. Aslında senin de düşündüğün gibi asıl hayvanlık, bu canlıları dövüştüren, kulağını kuyruğunu kesip daha da agresif hale getiren insanlarda. Hayvanlara karşı önlem alınırken bu işi yapan şerefsizlere de iyi cezalar geçirmek lazım. Ama ne yazık ki yasalarımız da çok bug lı. Birde zaten bi hayvanı rep kaynağı olarak gören, ya da dövüştürüp para kaynağı olarak gören bi insana ceza versen de sanmıyorum ki adam olsun, direk itlaf bunlara lazım hakikatten.

Ama yine de pitbull cinsi köpeklerin de toplanması gerek. Bunlar sadece insanlara karşı değil, sokaktaki diğer hayvanlara karşı da tehdit oluşturuyor. Kedileri paramparça ediyorlar, köpekleri boğazlayıp bırakıyorlar bi köşede. Umarım itlaf gibi bir yol seçilmez, ama uygun şartlar sağlanmalı ve toplanmalı bu hayvanlar. Çünkü insanımız da insan değil, e hayvan olan bi varlığa x2 hayvan bi sahip verilirse, hoş olmuyor ne yazık ki.
Sosyal ağlarda paylaş

Bella said:

abi ben pitbullun özünde saldırgan bir köpek olduğunun farkındayım. 1 yaşından sonra hiçbir sebep yokken sahibini bile ısırabilir. agresyon var içinde hayvanın.

FAKAT.

toplayıp itlaf mı çözüm? bir cana kıymak mı çözüm? napıcaklar. toplayıp 10bin pitbull'u napacaklar?

yasa tasarısı hazırlasınlar.
ağızlık ve tasmayla çıkarmayan sahiplerine yüklü para cezası kessinler.
başka çözüm bulunamaz mı?
ölüm mü tek çözüm ? bu ne lan.

@rynza,
zor alır.
öderim para cezasını.
benim pitbull'um yok zaten. fakat pitbull'u olan insanların da tamam al diyeceklerini sanmıyorum.

para cezasını ödeyerek sahip olmayı sürdüremiyosun ama. "Ruhsatsız silahım var cezasını ödeyip tutarım hala elimde" demek gibi bişi bu.

ayrıca illa öldürüleceklerine dair bir şey göremedim ben haberde ne bu celal?

Kaldı ki ağızlık falan hikaye, zaten normal aklı başında adamın alacağı köpek değil pitbull, alanların maksadı da ortada.
Sosyal ağlarda paylaş

Az çok biliyorum barınakların yetersizliğini falan. Yani umuyorum uyutmak falan değildir çözüm, belki habere yansımayan bi çalışma yapılacaktır daha önce. Yani umut, sonuçta can taşıyan bi varlık.

Keşke ülkeye girişleri önlenebilseydi, anavatanı ne bu cinsin bu arada?

amerika di mi
Sosyal ağlarda paylaş

Hayvan haklarını savunacağım derken hayvanları insandan üstün tutma noktasına gelen zihniyeti, en az vahşi köpek sahibi olmayı marifet sananlar kadar gereksiz buluyorum şahsen. Hayvanların haklarına çok meraklıysanız bırakın kendi doğal ortamlarında yaşasınlar, ithal mama verip iki veterinere götürünce onlara iyilik etmiş olunduğunu düşünmüyorum. Sonuçta onlar sizin tasmalı köleniz, oyuncağınız haline geliyorlar.

"Götürürlerse kesin itlaf ederler" gibi tahminler üzerinden sinir krizleri geçirmeye de gerek yok, önce yasa çıksın da sonra uygulamasındaki kusurları takip edersiniz, gerekirse yanlış davrananlar hakkında dava açarsınız. "Ya yanlış uygulanırsa" diye insanların can sağlığını ön planda tutan bir yasaya karşı durmanın elle tutulur bir yanı yok açıkçası.

Pitbull ve bazı benzer aşırı vahşi köpekler İngiltere'de 1991'den, Fransa'da 2000'den beri yasakmış mesela. Hayvan hakları konusunda bizden daha ilkel toplumlar olduğunu düşünmüyorum bunların. Sizce?

edik: Kendi gidip bilmemkaç bin lira bayılıp sevimli oyuncak köpek alanlar, millete "barınaktan alın sahip çıkın" diye öğüt vermeye kalkınca ortaya komik görüntüler çıkıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...