Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

14 kat yüksekliğinde su kaydırağı

Dynun

Öne çıkan mesajlar

sharky said:

Bunun 5 de biri kaydirakda bile kalbim duracak gibi oluyor, buna hayatta binemem.

ben de bunu çözemiyorum lan..

hani şöle şeylerden hiç korkmadım. adam yapmış.. ölüm tehlikesi falan yok, hızlı bi eğlence..

yüzbilmemkaç km/h hızla cossssss diye suya giriyorsun..

var ya tam çıkışta hafif eğsen kendini su üstüne yuvarlanırsın büyük ihtimalle o süratle.
Sosyal ağlarda paylaş

bunlardan korkup korkmamak genetik bir şey. ben mesela fikir olarak bayılıyorum, denemek istiyorum. ama yaparken cık.

okula gondol geldiğinde binmeye hevesle giderdim, binince de ölüm korkusunu yaşardım resmen, toprağı öperdim inince. ne kadar telkinlesem de beynin ilkel refleks kısmını yenemedim, havada uçma hissini SIÇTIK olarak yansıtıyor illa bünyeye.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla gençken ben de pek severdim su parklarina falan gitmeyi. Netekim Selçuk'taki Aquafantasy de düşüyordum az kalsın o en dik kaydıraktan.

O gün bu gündür düşme hissinden pek hazetmiyorum. Daha doğrusu korunaksız düşmeden :) Ha paraşütle atlarım, en hızlı ve yüksek rollercoaster a binerim, problem yok onlarda.

Netekim bu su kaydıraklarında, kayarken kalça ile kaydırak birbirine düşerken değmediği anda, benim için tehlike çanları çalmaya başlıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada inişte 100 km/h ile düştüğünü farzederek öne falan eğemezsin kendini. Beton gibi kalırsın o hızda. Ha hadi yaptın, ya da kramp girdi bir şekilde eğildin. Suya yamuk girersen, direk bir tarafını burkma şansın veya boynunu zedeleme şansın çok yüksek.

İnsan yaşlandıkça endişeleri artar derlermiş ya, hakkaten öyleymiş lan.
Sosyal ağlarda paylaş

Yararak girersen ( ayaklari o yuzden capraz tutturuyorlar giris kismi sivri dursun ve bacaklar acilmasin suyu yararken diye ) en fazla topuklarin sizlar :) Ama 20-30 la girmiyorsun. Bunun 5 de birinde bile inanilmaz hizlaniyor insan. Surtunmeyi ayarlayamazlar zaten, ciplak kayiyorsin, surtunmenin minimum olmasi lazim, yanarsin yoksa direk.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...