Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

PvP sorunsalı

-Deno-

Öne çıkan mesajlar

abi anlıyorum tamada, adam öle durdu olduğu yerde, bak guardian falan değil, ikimizde barbarız, en fazla dmg veren combomdan 5 kesz attım %10 canı gitti yahu. bunun skille falan ilgisi yok yanı adamlar epiclenmis. ha skill varmı elbette var adamlar tecrubeli falan ama itemda var deli gibi.

o elemanlar bizim gibi önceden biraz xp kasalım derdinde değiller yani, bildiğin twink char hepsi.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

abi 80de herkez epic diyosunuzda 39dada herkez epic..

adamlara 5 tane tane combo vuruyorum, cylone of steel 4-3 karısık. adamların %10 canı gidiyo görüyorum yanı hepsi oturuyor comboların, tıkrı tıkır dmg yazıyo ama nafile. adam dönüyo bi vuruyo yarı canım gitmis.

merak etmeyin hiç lvl 39dada herkez epicli

cuce adamlar combo skip yapiyor abi surekli, 2 combo dmg i aliyorsundur.
Sosyal ağlarda paylaş

o kadar cok sey var ki abi ogrenilcek, bunun 100 skille gelmesinin bir faydasi yok. 100 skill oldugunda, bu seyleri ogrenmen daha zor olacak cunku kullanabilecegin daha cok skill olacak.

olay positioningler,dodgelar, dogru zamanda stun koymak, veya adamin area buyusu aurasi abilitysi varsa bunu atacakken bu alandan cikmak. bunlarin lvl'la skille hic alakasi yok. ayni sekilde, combo skip i gozun kapali hareketli karakterlere rahatca yapmak. istersen lvl 90 ol 80'e karsi bunlari duzgun yapan elemanlar seni yine keser.

59 olup OP'ligi ele gecirmek de wishful thinking abi, sen kendine avantaj sagliyorsan veya daha guclu bir opsiyon haline geliyorsan bu aynen adam icin de gecerli. Adam senin classinin op oldugunu gorunce, bakacak orda da senden iyi oynayan tecrubeli bir adam sokacak ve bu da kisir donguye girecek.
Sosyal ağlarda paylaş

iyide serengil, bisi deismiyo anladınmı. mevzu dodge bilmemne falan değil yani, adamla kapıstım bugun kactım ettim falan dodum verdim comboyu tık yok %1 canı gitti. saka yapmıyorum ya bildiğin %1 canı gitti. biraz daha kactım ettim, 3 combo oturrup %3 canını götürdükten sonra knockback yedim oneshotlandım.

aha bu oluyo yanı, diyosanız bizde gidicez instancelardan toplıycaz itemları öle pvp yapıcaz ok, ama bu adamlar silme twink.
Sosyal ağlarda paylaş

Cüce,
Abi zaten biz level 39 dungeon itemlarını düşürdük, sağolsun Hayvan level 80 charı ile gelip bize nerdeyse bütün seti düzdü. Ayrıca hox eleman benimle talentini falan paylaştı işte ne bileyim bizde purge diye bir skill var root, snare effectleri siliyor ve sinlerin bir tane damage dotunu da siliyormuş. Daha bir sürü şey anlattı yarısı aklımdan silindi zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

sizi bilmiyorum abi o zaman, ama bende item yok sonucu bu yanı.

hayır eyvallah lvl 39 kasalım diyosanız ok öle olsun ama adamlar bizim gibi "lvl 39 kasalım sonra 80 oluruz" değiller onlar lvl 39da milleti kesiyo iste. sanmıyorumki sizin itemlar onlarınki kadar optimal olsun su anda
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

abi benım aldığım dmgı geci benım verdiğim dmg'a bak bi yanı, combo skip falan değil, adam'ı cromun topları koruyo resmen.

adam sana arkadan mi vuruyor ? adama karsi dogru shieldingde misin? Dogru shieldingde olsa bile adamin arkandan veya yanindan vurmasina izin vermeyeceksin. genk harici konusuyorum, orda healdi, support stun root vs yardim gelecegini dusunuyorum.

ve itemlarin yesilse cok normal ve tabiki dogru featlar da cok onemli. mesela ben de bu premade gruptaki shamandan iki uc sey ogrendim resmen yani almadigin bir feat cok farkli bir sey kazandiriyor. atiyorum ben %5 evade almistim, evade evadedir diye ama adam 10 karsilasmada seni 1 kere kurtaracak bir seyi neden aliyorsun diyor %5 degil de %20 verse anlarim diyor mesela. adam oynaya oynaya gormus bu olayi. onun yerine baska feat aliyorsun vs. yani sonucta karakter 80 olmadigi icin kesin bir feat buildi bulamiyorsun 39 59 icin. bulursun gerci de 0'dan baslayan icin zor bu.

adamlar seyi bile cozmus, yani bayragi aldiktan sonra, veya oyun baslangicinda baseden cikarken, bir yerden asagi atlarken free fall dmg alip yavaslamamak icin ne yapman gerektigi vs. Kisacasi oyunun exploitlerinin farkindalar tabi bunlar kucuk seyler de combo skip baya buyuk bir sey. bilmediginde asiri dmg farkliligi yasiyorsun.

bir de rakiplerini bilmek var, adamin ne zaman ne kullanacagini ogrenmen gerekiyor ki adama counter bir hareket yapabilesin veya kitelarsin ve adamin kullandigi skilli bosa cikarirsin. bunlar 59 80 de ogrenilecek seyler degil. bunlar genel oyun bilgisi ve ogrenilmesi SART. istersen en kral epicleri al bu adamlar yine seni keser bunlari bildikleri icin.

mesela ben de, itemlari kastim topluca ama farketmiyor nedir daha uzun sure ayakta kaliyorum senden ama bir sey degismiyor. olay kite, positioning movement bu konuda. sadece out heal, pot vs degil bu. adama dmg'i vermesini zorlastirman lazim yoksa harciyor tecrubeli adam seni.

muhtemelen senin vurduklarin miss, evade, dodge veya vurmuyordur bile adama kitelandigin icin.
Sosyal ağlarda paylaş

abi, featlerim max dmg feati. adamın shieldları 1-1-1 en fazla vuran combom diyorum adama %3-4 max vuruyo oda barbara.
benimde shieldlarım 1-1-1 combo skip falan değil, double tap stuın falan değil, adam sadece comboyu acıyo uzaktan charge eidyo veriyo comboyu %30 can gidiyo %40 can gidiyo. tümüyle item farkı.

yanı kackez söyledim bunu bak üst üste. oyunu bilme meselesi falan değil yanı. eyvallah o bear shaman bilmis dovmüs hepinizi benide döverde, bu adamlara karsı hiç sans yok anladınmı. cünkü adamlar bizim gibi iste biraz pvp yapalım lvl alalım sonra 80 oluruz demiyolar, tümüyle twink adamlar. hiç lvl atlamıycak onlar gelecek senede 39 kalıcaklar.

bunlar 59dada ogrenilir 80dede öğrenilir aksine illa 39 öğrenilcek diye bisi yok abi, lvl 80 olduğunda savas makinesi olmak zorunda değilsin, lvl 80dede öğrenirsin bunları. 10 maca girdim %1 pvp xp almadım, 1 tane kill vermiyo adamlar karsı takıma.

bi hayrı yok yanı bu lvl 39da pvp kasmanın bize acıkcası. 80de durum nasıl bilmiyorum ama bastan asağı pırıl pırıl giymemis 1-2 adamla karsılastım ben minigamelerde.

hayır abni yazdım iste yukarda, benım vurdumlarım baya vburdu dodge evade miss değil, baya vurdu iste dmg sayısıda yazdı miss gibi, adamın 1-1-1 shieldına vurdu 3 shieldın olduğu tarafa değil vura vura %1 bi barbarlara %3-4 vurdu.

cidden lvl 39 oyunu master etmeniz falan gerekmiyo yanı, 80 olun kullnıcağınız talentlarla masterlayın oyunu. cünkü 80 olduğunuzda simdi adını bilmediğiniz skilleri kullanmanız gerekicek.
Sosyal ağlarda paylaş

en iyisi level'ına bakmaksızın pvp yapa yapa ilerlemek o zaman, 79 levelda da oturup kasabildiğin kadar kasmak, devamını 80'de getirmek. dungeon, pvp item, AH ile de item desteği sağlamak. gerisi de guide, tecrübe, hızlı oynamak, rakibi tanımak falan olacak.

ben dönüyorum o zaman level kasmaya yarından itibaren. bol bol da minigame'e girerim bir yandan.
Sosyal ağlarda paylaş

ben herkes istedigini yapsin dedim zaten, kimseyi zorla lvl'da tutmuyorum.ben dusuncemi soyledim. adamlarla ayni geara sahibim az cok, ali yardim etti sagolsun cok cok. bu durumda benim iyi oynamam gerekiyor ve yeterince iyi oynayamiyorum. evet yeni featlarla ve lvl'la yeni skiller gelecek ama is daha da karisacak o zaman diyorum. simdi basit haliyle biraz daha ogrenmek istiyorum. olay bundan ibaret.

80'de 25 kisi bulup raid yapacak da degilim. 80'de oyundaki gear faktoru maximuma cikacak. bu yuzden en rahat 39 59'da pvp yapilacak yapilirsa. ben sadece bunu soyluyorum. isteyen istedigi sekilde oynar diyorum basitce. kaan'in dedigi gibi xp farm yapma niyetim de yok, oyle olsa oyuna aylik para vermeyi 1sn bile dusunmem.

isin icine raid girince memur olacaz yine mmo oyunda o yuzden boyle dusunuyorum. olur da aa ben kaptim artik olayi dersem lvl alirim 59 olurum. quest yapmaktan basit ve sikici bir islem yok oyunda uzgunum ki bu bir gercek. quest yaparken ah keske iki uc macera olsa da aksiyon donse diyorum sahsen. bu niyetle almak istedim oyunu ki zaten bin turlu sey oldu refund ettirdim vs. bakalim napacam.
Sosyal ağlarda paylaş

okudumda biraz..

%1 canı gitti kelimesi sıkça kullanılmış.

Sanıyorum bunun sebebi adamların itemleri değildir.

1. http://forum.paticik.com/read.php?72,4878813

2. Dull of Pain gibi Assasin abilityleri
Yani bir süre damage veremezsiniz ne vursanız resist eder hemen hemen her classda var benzer abilityler

3. Strafting. A D tuşlarınızla Z ve C tuşlarınızı yer değiştirin. Double tab. 2 kere W ya basınca öne sıçrıyor 2 kere S ye basınca geriye.

Straftingi ve Shieldingi iyi yapan birine tecrübesiz biri olarak damage vermek zor tabi adam her türlü arı gibi dolaşır etrafınızda
Sosyal ağlarda paylaş

dikkat ettim bütün dediğiniz seylere, bende öle dandun oynamıyorum yahu, bilğiyorum yanı oyunu iste. shield yok adamda, adam 1-1-1. görüyorum adamın üstünde ne var ne yok. Hanı guardıana vurmus olsam, absorblu conq vurmus olsam evet ama , bear shamana %1 vuruyorum, normal moddaki conq'a guardiana vuruyorun. dulling strike yok üstümde, adam tek basınayken gidip vuruyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

şu 39 da bekleme 59 da bekleme muhabbetleri çok gerdi bizi gereksiz yere, rahat olmamız gerekio fazla düşünüp kafa yormamaız gerekio şunu

39 da beklememimizin amacı ilk başta, herkes 39 civarı olsun hem aşşağıdakiler yetişsin hem biraz pvp yapalım beraber eğlenelim sonra devam ederizdi. Şu an ise bu amaçtan çıktı, karakterleri ii ce öğrenelim pvp level kazanalıma döndü.

Ben 4-5 gündür 39 um ama nerdeyse 2 haftadır 39 da bekleyen adamlar var. Yapacak bişey yok böle bi durumda tek başına bi level 39un oturup minigame beklemesi dışında. Bu da oyundan soğutur insanları. Bu kadar abartmaya gerek yok derim ben. Hadi bu hafta sonu da pazara kadar son minigamelerimiz yapıp , o combo skip double tap vs öğrenen öğrensin çalışn çalışsın sonra devam edelim 59 a pazartesinden sonra. Bu kada abartmaya gerek yok.

Cucenin de dediği gibi bizim minigame de karşılaştığımız insanlar Alt charı ile hep 39 da kalıp twink char yaratmış insanlar o adamlar levellamıcak tahminen. 2 senedir oynuodur adam artık herbokunu biliodur o yzden böledir. Yani bunun üzerine fazla kafa yormaya gerek yok biz de alışcaz elbet kimi 59 da kimi 80de. Bu kadar competitive algılamayalım daha ilk 2. haftadan . Oyunun keyfini çıkarmaya geldik şurda, yenilcez de yenicez de.

Ayrıca kendim için konuşuyorum level 39 rangerım ama çoğu cc abilityim daha gelmedi düşük levelımdan dolayı benim combo skip şansım yok benim kitelama skillerimin hiç biri hyok ortada sadece trapim var. 2-3 tane de damage abiltiyim var rangerın ilerde kullandığı abiltiyliern sadece 1-2 tnaesi mevcut bende. Benim de 39 da geliştirebileceim şey kaçışmaktan başka bişey olmuo adamlar kovalarken. Ayrıca casterlar healerlar bunların da combo skibi vs tarzı olayları yok. HAni melee ok de bazı classlar da bu mekanikler yok. Karakterin oturması için belli bir level gerekoi bu classlara bariz bi şekilde. Talent olsun abiltiyler olsun.

Neyse uzatmiyim, pazartesinden itibaren devam edelim 59 a doğru. Daha fazla bokunu çıkarmayalım bu 39 da beklemenin , daha bizi bekleyen bir sürü content var ıvır zvır var at bile almadık xP
Sosyal ağlarda paylaş

Lvl59 Guardian Gear Tutorial - 4Cuce

Cloak of Munin item lvl63 diyor ama 59lvl da giyebiliyorsun.
Ampetheatre quest ödülüymüş.

Quest bilgisi, ingilizce.

Chain opens with Niord

NIORD (240, 661) - Quest -> "The Wayward shaman"

The shaman gives you the "Ymirs board" quest:

Ymir's Board
1) A forgotten ritual - Get a smoking heart (0/2) (261, 824) 10 min counter
2) Ymirs progeny - Kill son of Ymir, Get axe of Ymir

When this is done you get the next chain:

The zeals of karutonia
1) Destroy seven zeal
2) talk to bellona

Bellona sends you to Amphitheatre
Ruins Duty
1) Enter the Amphitheatre of karutonia

Talk to Keaira

Final quest obtained
-Freeing the frostfather

Cloak of munin or hugin in reward! And if you are lucky a kick ass looking heavy helmet (Frostmaw Helm)

Patron Vambraces - Main Systemden düşüyor, dungeon. Noble Districde.

Eminent Girdle - Catacombs'dan düşüyor, dungeon. Noble Districde.

High Protector's Tasset - Main Systemden düşüyor, dungeon. Noble Districde.

Soulthunder Spangenhelm - Main Systemden düşüyor, dungeon. Noble Districde.

Catacomb Gauntlets - Catacombs'dan düşüyor, dungeon. Noble Districde.

Heroking's Breastplate - Catacombs'dan düşüyor, dungeon. Noble Districde.

Staunchguard Plate Boots - Main Systemden düşüyor, dungeon. Noble Districde.

Vindicator Armguards - Main Systemden düşüyor, dungeon. Noble Districde.

The Reach of Storms - 150G at trader :p tmm şakaydı

Marcelin Pike - Main Systemden düşüyor, dungeon. Noble Districde.

Yüzük ve Kolyeyi bilerek yazmadım pvp lvl1 olunca pvp itemlarını alırsın. Kılıç ve kalkanıda bilerek yazmadım. Kılıç ve kalkanlı guard olmaz funcom hatası diyin aoc hatası diyin benim gibi diğer aoc playerlarının bencilliği diyin ne derseniz diyin bu guard kılıç kalkan çektimi ne raidde agro tutabilir, ne bir damage verebilir sinir ediyor beni pvp de de pve de de guard dediğin polearmlı olur.

Hadi Cuce sen kolları sıva kendine 80lvl arkadaş edin sana Main System ve Catacombsu biraz farmlasın. Şunları giyincede damage veremiyorum de de görelim seni :)

Birazda feat yardımım olsun mu? Gerçi pek anlamıyorum ama araştırarak edineceğim bilgiler aşağıdaki gibi olacaktı..

Featlerinin verirken ilk yapman gereken şey General kısmını unutmak. General kısmı ancak sana uber pvpci olduğun zaman Anti CClerle artık tam bir ölümsüz olman için lazım olacak çünkü zaten uber bir adam pvp lvl5+ filan olduğun için dpsden biraz feat kısabiliriz eskisi kadar abanmana gerek kalmaz.

Storm Blade 5/5
Revenge 5/5
Bleeding Revenge 5/5
Stand Off 5/5
Disarming Aggression 3/3
Impale 1/1
Relentless Assult 1/1
Combat Mastery Stratagem 5/5
Skewer 3/3
Master Pikemen 5/5
Hateful Vengeance 5/5

Feat plannera göre bunlara featlerin yetiyor olması gerek lvl59'da.
Valla çok anlamadığım bir dal dps guardian ama binlerce kez dps guardlara karşı savaştım oynamayı bilmesemde nasıl iyi oynadıklarını biliyorum guardian için son olarak söyleyebileceğim en iyi defans attaktır karşısındakini yaran guardianlar hep daha az ölürler, tanklar ise daha fazla ölür.
Sosyal ağlarda paylaş

Tüm 59 da bekleyen pvp ci guardianlari inceledim hepsi böyle yapmış içlerinden bazı hayvanlar aşağıdaki gibi;

Cyankali
PvP Level: 4
PvP Kills: 3,280
PvP Deaths: 2,528

Otho
PvP Level: 4
PvP Kills: 3,280
PvP Deaths: 2,528

Otho'daki Polearm hariç konuşuyorum, eğer sana dediğim itemları bulabilirsin üstün şu ikisinden de daha iyi olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

blazkowicz PVP DT Tutorial

Deepwound - Arenadan düşüyor, Noble Distric'de.

Ironguard - Satın almaya çalış. Buda gemi Rock Crystal Bead

Feats

Recovery 5/5
Iron Skin 5/5
Surging Health 3/3

Blighted Touch 5/5

Devouring Touch 5/5
Crystallized Ether 5/5
Improved Mathyrom 5/5
Soul Barried 3/3 - Bu biterse yada Manan biterse sende bitersin.
Soul Infusion 1/1
Hex Marked Soul 1/1 - Benim 80lvl'a +2000 Protection veriyorda sanırım lvla göre veriyor o yüzden sende farklı olabilir.
Solid Pestilence 5/5
Curse of Gwahlur - Bazı arkadaşlar bu büyüyü Kyllikki'deki Champion boss'undan hatırlayabilirler. Sana vurdukça karşı takımın healthi azalır lanetlenirler.
Improved Infusion 5/5

Cuce'nin itemlerden arakliyorsun zaten Armorda.

Valla incelediğim kadarıyla eğer bu armor, silah ve kalkana sahip olursan birde şu dediğim featlerle; furynin en iyi giyinen ve en sağlam DT'si sen olucaksındır. Guardlarda hayvan herifler var ama DT'de pek yok ünlü olabilirsin bak sen :p
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...