Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

iPhone 4 - This changes everything. Again.

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

Korax said:

4.2.1 ne yav, 4.2 geldimi .1 gelmis ustune bide?

4.2'nin gelmesine gerek olmuyor genelde. bir versiyon yayinlanmadan patch'lenmis oluyor, golden master'in da asil amaci bu tarz hic beklenmedik son dakika duzenlemeleri.

ama muhtemelen ios 4.2 update olarak gelicek son kullaniciya, ondan sonra bir ara update olursa 4.2.2 olur diye tahmin ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

en sonunda telefon hattım da açıldı (gerçi bugun bile uğraştım. micro sim filan vermemişler gittim deiştim vs.) güzel gibi ya. sevdim telefonu.

applicationların kendi ayarları yok mu bu arad.a maps application ı mesela bulundugum yeri marklamak istedi. tamam yapabilirsin dedim. simdi kapatamiorm o secenegi. bu onemsiz bişi ama diğer applicationlarda da böyle seyler varsa degistirmek isterim. olaki lazım bişiye hayır dedik. nerden değiştircez bu ayarları. göremedim
Sosyal ağlarda paylaş

yav arkadaşlar belki baydınız ama 93 sayfa içinde bulamadım sorularıma cevap :D bi de hepsine bakamadım tabii
şimdi amerikadan getirtme durumum var. unlock falan mı yapıcaz yoksa sim free mi alıcaz?
kendi pasaportum var bi faydası olur mu?
unlock yapıcaksak türkiyede mi amerikada mı yapılacak.
alet patladığı zaman "garanti" diye kimin kafasına atıcam bu telefonu?
kusura bakmayın, cahillik zor
:)
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni olarak geldi mi US'de sim unlocked iPhone bilmiyorum ama geçen ay kuzenim getirdi kendine 3G S, ve 4.1'in jb olmasını bekliyordu en son, ve, yamulmuyorsam, yaklaşık 500 ya da 540 dolara mal olmuştu ona 3G S.

Eğer unlocked satışa çıktıysa ben de US'den getirtmeyi düşünebilirim arkadaşımla bir kaç yerde okudum Apple confirm etmiş SIM free satışa sunulacak diye ama emin olamadım, kesin bilen biri var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

Yav daha neyini anlatiyim? Telefondan turkceyi secince turkce oluyo bukadar basit iste :) eger onu anlat dediysen.

O degilse mevzu, "Jailbreak yasal olarak kabul edildi" diyolar ama jailbreak yaptiginda garanti disi kaliyo cihazin. "Restore edersin anlamazlar" diyen kesimde var, "aga herseyi göruyolar restore falan siyiramazsin, garanti disi olur cihazin" diyen kisimda var. Netice itibariyle jailbreak riski bi mevzu. Aletin crackli bi firmware'ini atmak gibi bisey telefona, veya acik varsa ekledikleri bikac biseylede jb yapabiliyolar bazen. Jb yuzunden veya baska bi sebepten olurda cihazin bozulursa ve JB oldugu anlasilirsa muhtemelen garantisi delinir. Burasi turkiye, cami defolu cizik cikti dersin, "jb yapmissin" deyip garantini saymayabilirlerde.

Jailbreak ile unlock ayri seyler ama unlock edebilmen icin dogal olarak jailbreak'te yapman lazim. Cunku unlock edecek program jailbreak olmadan calismiyo.

O degil, simdi yurtdisindan telefon alip turkiye icinde yinede garantin olmaz sanirsam. Hadi turkcell yada vodafone'dan aldiginda enazindan garantisi olur cihazininda, yurtdisindan getirdiginde jb ve unlock yapmamis olsan bile kime gidicen garanti icin? Dogal olarak bana sorarsaniz 1 ay gec olsun ama garantili olsun, turkcell yada vodafone'dan alin. Kac paralik cihaz, elektronik neticede, bozulur eder elinizde patlar okadar para, yazik olur.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...