Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İHH İnsani yardım gemisi Gazze yolunda. Yarın sabah -engellenmezse- varıyor.

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

bildiğim kadarıyla bundan sonra gidecek türk gemilerine bizimkiler eşlik edecek, silah anlaşması iptali dışında (ki parasını verdiğimiz şeyin iptali bizim zararımıza, onların değil) ne öneriyorsun?

güvenlik konseyi abd vetosu nedeniyle bundan fazlasını çıkaramadı, elbette "israil'i artık salıyoruz bizden çıktı" demeyecekti abd? kuzey kore saçmalıyor ona da birşey yapılamıyor çin nedeniyle benzer şekilde. üstelik bm genel sekreteri güney koreli olduğu halde.

gerçekçi olursak gücümüz dahilinde ve bizi zora sokmayacak herşeyi yaptık denebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Siyasete girmeye gerek yok, tr'de hic bi parti bisi yapamaz dedim zaten onu.

Parasini verip vermedigimizle ilgili bi bilgi yok, oyle bi bilgiye nereden ulastiysan bende alabilir miyim? Meraktan yani bende merak ettim.

Iste Kuzey Kore ABD nin ilgi alaninda degil ondan bisi yapilmiyor. Guney Kore bizim kendimizi gordugumuz anlamda da guc olmadiklari icin durum oyle kaliyor. Biz bolgesel super gucuz diyoruz da, iste siniri Israil'e kadarmis onu anladik.

Isin ozu ABD abimizin dediklerinin disina yine cikamiyoruz, ABD den ayri bir guc degiliz her ne kadar dinci kesim kendini oyle gormeye baslamis olsada.

Turkiye konusma anlaminda her seyi yapti evet, ona bisi demiyorum. Aksiyon anlaminda diger ulkeler bizi gecti, Misir ornegin.

Ben hukumeti suclamiyorum, sadece sunu soyluyorum, CHP de olsa DTP de olsa ayni seyler olurdu. Bi fark yok yani.

Israil madara ediyor yine ABD nin gaziyla, isin ozu o.

Bu arada bu da Dunya'nin verdigi tepkileri gosteren harita.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/b/b0/Flotilla_reactions.PNG
Sosyal ağlarda paylaş

SenariouS said:

Sam said:

israil: anti-spiral

geri kalan bütün milletler gurren lagann'ı oluşturacak. gemiden çıkacak silahlar arasında matkap da bekliyoruz.

simon tayyeap
kamina apogül ?

Sam said:

yunanlılar da beastmen. :p lordgenome hangisi olacak ona karar veremedim lol

kamina kafadan tuncay ozkan ya

ALLAHIMIZI CALDILAAAARR HURRAAAAA diye verir gazi

yunani gectimde baykaldanda iyi viral olur

gurren lagann izlediyseniz acmayin, pisman olma ihtimalin var yazilandan

silahli pozundan sonra canan aritman = yoko mu diyor migdenizi bulandiriyor ve ortamdan sivisiyorum
bir daha asla yoko ya ayni gozle bakamiycaksiniz :(

Sosyal ağlarda paylaş

nedanko said:

sen halen silah anlasmalarini iptal etmemeye calis, futbol takimini geri cagir.

Ben halen bir sey olabilir diye bekleyecegim tabii, az da olsa umudum var. Ama bu olay boyle kapanirsa cok feci dayak yemis olacagiz.

yine son bir ihtimal tabii bisiler beklemek istiyorum. Misir bile aksiyon aldi yani. 3-5 tane yardim gemisi yollasak savas gemisi destekli yine yeterli olur yani, amacina ulasmis olur.

Bilmiyorum ne olacak.

öncelikle ülkeler çıkarlarına göre hareket ederler, askeri bağlamda bize yarayan anlaşmaları iptal ederlerse halihazırda zaten yıpranmış olan ordumuz nasıl hareket edicek? ülkenin her ihtimali ve ordusunu da düşünmesi gerekiyor değil mi?

ne gibi şeyler beklemek istiyorsun?
savaş gemisi ile o yardım gemilerini yollanmasının anlamını biliyosundur herhalde?

dayak yemiş olacağız, umudum var diyorsun da ne yapılabilir?
savaş mı açalım?
bence adam tepkisini çok güzel şekilde dile getirdi. bm'den destek istedi. mahalle kavgası değil bu sonuçta yapabileceği konuşmanın en sertiydi.

ki işe yaramış gibi gözüküyor bir bakıma israil gözaltına aldığı insanları bırakma kararı aldı.
Sosyal ağlarda paylaş

khalad said:

nedanko said:

Bu arada bu da Dunya'nin verdigi tepkileri gosteren harita.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/b/b0/Flotilla_reactions.PNG

afrikanın umrunda olmamış adamlar zaten açlıkla mücade ediyorlar karışmamışlar etliye sütlüye sdgsfg

ingiltere unutulmuş halbuki avrupadan en büyük tepki oradan geldi.
Sosyal ağlarda paylaş

bunlarin hepsi baska birseylerin ustunu ortmek icin yapilan olaylar ama neerdeee bunu gorecek genclik varsa yoksa tupgaz =)
Olm dunya yok kinamista filanda falanda evladim hic tarih okudunuz mu ISrail nasil ISrail olmus diye Ingilizler neler yapmis atalarimizi arkasindan Arap Gardashlarimiz nasil vurmus hala bir ogrenemediginiz shey kurttan post araptan dost olmaz neyse siz gidin yardim edin a benim neyse agzimi bozmayim ama birazda su sokak cocuklarina yardim edin hani onlar o kadar uzaklarda degil a benim greenpeace yurekli kedi postlu insanlarim..
Sosyal ağlarda paylaş

nedanko said:

Parasini verip vermedigimizle ilgili bi bilgi yok, oyle bi bilgiye nereden ulastiysan bende alabilir miyim? Meraktan yani bende merak ettim.

yeni bir olay değil de haberlerde çıkmıştı teslim etmedikleri, hatta bu gerilme olayının basamaklarından biri.
said:
Iste Kuzey Kore ABD nin ilgi alaninda degil ondan bisi yapilmiyor. Guney Kore bizim kendimizi gordugumuz anlamda da guc olmadiklari icin durum oyle kaliyor. Biz bolgesel super gucuz diyoruz da, iste siniri Israil'e kadarmis onu anladik.

ilgi alanında çünkü abd'nin en önemli iki müttefiği ve ticaret partnerinin dibinde çıbanbaşı, üstüne çin'e doğrudan cephesi abd'nin. ama bu bm'i kurarken öyle dandik kurmuşlar ki vetodan ötürü yapabildiği çöp yok kendi ambargoları filan dışında.
said:
Isin ozu ABD abimizin dediklerinin disina yine cikamiyoruz, ABD den ayri bir guc degiliz her ne kadar dinci kesim kendini oyle gormeye baslamis olsada.

değil türkiye bizim yerimizde hangi ülke olsa bundan fazlasını yapamazdı, bu bir gerçek. rusya, çin dahil. onlar bile kendi güçleriyle ablukaya almaya kalkışsalar savaş çıkar.
said:
Turkiye konusma anlaminda her seyi yapti evet, ona bisi demiyorum. Aksiyon anlaminda diger ulkeler bizi gecti, Misir ornegin.

bizim gazze'ye sınırımız olsa zaten yüreksiz mısır gibi yıllarca göz yummazdık bu olaya, böyle bir sohbet de olmazdı bugün. mısır da kendi inisiyatifiyle yapamaz o işi, garanti israil ve abd'den talimat geldi ki bundan sonraki gemileri oraya yönlendirebilsinler.
said:
Ben hukumeti suclamiyorum, sadece sunu soyluyorum, CHP de olsa DTP de olsa ayni seyler olurdu. Bi fark yok yani.

Israil madara ediyor yine ABD nin gaziyla, isin ozu o.

partiyi geçtim, yukarıda dediğim gibi hangi ülke olsa bundan fazlasını yapamazdı bölgesel savaş çıkarmadan. israil'in itibarı dünya kamuoyu ve devletleri nezdinde iki paralık oldu ki burada en sert çıkışı biz yaptık, içinde bulunduğumuz bütün organizasyonları da seferber ettik.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
ilgi alanında çünkü abd'nin en önemli iki müttefiği ve ticaret partnerinin dibinde çıbanbaşı, üstüne çin'e doğrudan cephesi abd'nin. ama bu bm'i kurarken öyle dandik kurmuşlar ki vetodan ötürü yapabildiği çöp yok kendi ambargoları filan dışında.

ilgi alaninda degil 2+2=4 ABD istedimi girerdi oraya bunu redetmeyin bari. Istemedi, petrol yok kazanc yok vs vs.

said:
değil türkiye bizim yerimizde hangi ülke olsa bundan fazlasını yapamazdı, bu bir gerçek. rusya, çin dahil. onlar bile kendi güçleriyle ablukaya almaya kalkışsalar savaş çıkar.

Cin i bilmiyorum cidden cunku Cin Dunya politika sahnesinde Rusya kadar guclu degil.

Rusya ama emin ol bii yapardi, konuyu surekli savasa getirmekde zorunda degiliz (sana degil lafim) Cok onlem var, bi cok sey var. Rusya bi cok sey yapardi ama bunlari konusmak farazi seyler tabii su asamada. 1-2 sey yapalim ciddi gozum arkada gitmez. Yalniz simdi yarin AKP cikip aksiyon alirsa da, hepinizin AKP yi yuhalamasini beklerim onuda diyim. Cunku gorunuse gore aksiyon almamasi taraftarisiniz.

said:
partiyi geçtim, yukarıda dediğim gibi hangi ülke olsa bundan fazlasını yapamazdı bölgesel savaş çıkarmadan. israil'in itibarı dünya kamuoyu ve devletleri nezdinde iki paralık oldu ki burada en sert çıkışı biz yaptık, içinde bulunduğumuz bütün organizasyonları da seferber ettik.

Israel zor durumda ona bisi demiyorum. Ben sadece lubnandan farkimizi sorguluyorum. Biz var diyoduk o yuzden. Yoksa diyorum ya 10 yil once olsaydi ayni sonuc, ama dincilere sorarsan 10 yilda Turkiye cag atladi, super guc oldu. Benim sorguladigim bu. 10-20-30 yil oncesinden bir farkimiz yok. Yine ABD abimiz budur yani sonuc.

Ama cidden yani AKP gozle gorulur bi aksiyon alirsa gelip burada tebrik edicem, ama sizinde cidden yuhalamanizi beklerim. Dogru olani yapti cok guzel derseniz cidden komik duser.

Neyse biraz daha bekleyip gorucez bakalim, lubnan miyiz degil miyiz? Ben bile degilize kanmaya baslamistim.
Sosyal ağlarda paylaş

gözle görülür aksiyon yaptı, yukarıdaki mesajlarımda yazdım bazılarını. öbürlerini zaten haberlerde görüyoruz. savaş açmasını ya da kendi gemilerimizle abluka denemeyi (zaten kızıldeniz rotasını kapayamayız) istemem.

uçak meselesi için de cnn türk'te şu anda tekrarı verilen programda demin savunma bakanı konuştu, heron'ların 6 tanesi teslim edilmiş, 4 tanesi de testteymiş. olmuş bitmiş bir olay yani. iptal edilecek bir durum yokmuş.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada video olarak izlemistimde bulamadim text halini vereyim.

Earlier Tuesday night the Security Council called for "a credible, impartial, and transparent investigation" into the events surrounding the capture of the ships and the death of at least ten civilians.

On Monday night Alejandro Wolff, the U.S. Deputy Permanent Representative to the United Nations told the Council his nation wanted a "credible and transparent" investigation but wanted it to be carried out by Israel.

"We expect a credible and transparent investigation and strongly urge the Israeli government to investigate the incident fully," he told the council.

While others in the chamber condemned Monday's attack, Mr Wolff said, "The United States is deeply disturbed by the recent violence and regrets the tragic loss of life and injuries suffered among those involved in the incident last night aboard the Gaza-bound ships. We are working to ascertain the facts."

On Wednesday morning the Security Council in its statement called for a "prompt, impartial, credible and transparent investigation," into the attack, words largely used by Deputy Ambassador Wolff on Monday night, however with the addition of the word "impartial."

When asked about the word "impartial," the Security Council president was asked what it meant, the president replied "independent."

Ambassador Wolff, following the emergency session of the Security Council, however disputed this and insisted there would not be an "independent" investigation.

A reporter at a press conference following the meeting asked the U.S. ambassador: "You just heard what the President of the Council said, he said a number of things. He said that the investigation, he believes that the word impartial means independent, that is, not by Israel. And he believes that condemning the acts that resulted in deaths is a condemnation of the Israeli military force primarily. Is that your understanding of the text that was adopted?"

The U.S. ambassador responded: "No that’s not our understanding. If you read the text carefully, it makes clear what it means and what it doesn’t mean. We are convinced and support an Israeli investigation as I called for in my statement earlier and have every confidence that Israel can conduct a credible and impartial, transparent, prompt investigation internally."

Reporter: "You just said because the text refers to the Secretary-General’s comments, that this means the Secretary-General will be appointing the investigators."

Amb. Wolff: "Again I think there’s no reason to conclude that. The Secretary-General called for a full investigation. And we think the Israelis are capable of doing a full investigation."

Reporter: "Would it be fair to say, some would say that this has been drafted in sort of a vague way so that each side can read it however they want. The President of the Security Council has just given a reading that is quite different than yours. Was that, is this the only way that we can reach compromises to have it so that each side can see it as it wants it? If the Secretary-General is to name—names investigators will the U.S. oppose it? I mean, he seems to expect that that will happen."

Ambassador Wolff: "The text reads pretty clearly to me. And the Secretary-General calls for a full investigation, and we believe the Israelis can do a full investigation. Thanks very much."
Sosyal ağlarda paylaş

abd'nin tek başına yaptığı birşey değil ama onun vetosu varken alınabilen maksimum karar konseyde.

milletler cemiyeti gibi birleşmiş milletler de yıkılır bu gidişle, mussolini de "insan hakları diyorsunuz da sorun yok, etiyopyalılar insan değil" deyip sallamammıştı vaktinde mc kararlarını.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...