Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İHH İnsani yardım gemisi Gazze yolunda. Yarın sabah -engellenmezse- varıyor.

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

o apayri bir komedi

misirin israile amabrgo konusunda yardimci olmasi

dun bir raporu okudum, misir ordusu hamasin gazzeye yiyicek sokmak icin actigi tunelleri bulup bulup gazliyormus

el insaf yani

araplar once kendi aralarinda gecinemiyorki dunya onlari ciddiye alsin
ve aci olan cogu israilin filsitin politikasini destekliyor veya goz yumuyor

olan gariban filistin halkina oluyor
Sosyal ağlarda paylaş

Farinal said:

trt dışında kapıyla ilgili haber yok yanlız?

var var hepsinde var da bunun da israil talimatıyla olduğunu söylüyorlar. gemileri oraya yönlendirmek için.

rachel corrie gemisi yolda şu anda hala.

rachel corrie kimdir diye bakın bir de http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=rachel+corrie
Sosyal ağlarda paylaş

İsrail zamanında Mısırın ağzını Arap-İsrail savaşlarında doldurduğu için adamlar büyüksün abi yapıyorlar.
Tabi ABD faktörü de var. ABD Mısıra ticari imtiyazlar veriyor, karşılığında Mısırın da İsrail'e siyasi/ticari imtiyaz vermesini istiyor.

Mısırdan mesela Ameikaya mal ihraç edeceksen eğer içinde %X oranında İsrail menşeili bir ürün yoksa hayvani vergi biniyor.

Adamlar düzeni kurmuş, ümmetçilik/milliyetçilik kimsenin ipinde değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Buyse said:

aquila said:

şimdi donanmayı israil sınrına sokmadan bu gemilerin basıldığı yere göndersek, orda beklesler, nolur.

karşımızdaki normal bir ülke olsa bir bok olmaz da bu israil dengesiz.

normalde birşey olmaz.
ama israil dişe diş olarak algılayacağı için aynısı belki beteri olur muhtemelen.
Sosyal ağlarda paylaş

Buyse said:

aquila said:

şimdi donanmayı israil sınrına sokmadan bu gemilerin basıldığı yere göndersek, orda beklesler, nolur.

karşımızdaki normal bir ülke olsa bir bok olmaz da bu israil dengesiz.

turkiye bunu gayette yapar istese

hickimse ne yapiyorsun birader diyemez, israil yiyorsa uluslararasi sularda kendine saldirma niyetinde durmadan bekliyen bir turk donanmasina saldirsin

ama bunu yapamazlar iste

diyorum size perde arkasinda donen baska isler var

basinin size servis ettigi herseyi yemeyin ulusalcida olsa dincide olsa

cok buyuk birseyler donuyor perde arkasi, basinin ozellikle ustune gitmedigi noktalar var bu comoros bandrasi meselesi gibi veya neden sirf mavi marmaraya askerlerin ciktigi gibi

neden israil askerleri o goruntuleri verdirdikten, yaptiklarini butun dunyaya izlettikten sonra jammerlari actilar?

neden helikopterle o rezil inisi yaptilar?
nicin inmeden once gaz bombasi cakmadilar?
gemiye cikanlar ve silahini sivile kaptiranlar harbiden israilin meshur krav maga bilen komandolariymiydi yoksa bizemi oyle yutturuluyor?

cok ama cok fazla aydinlatilmasi gereken karanlik nokta var
Sosyal ağlarda paylaş

neden sade mavi marmara dersen diğer gemilere de çıktılar ama orada sadece mürettebat ve 3 5 kişi vardı. asıl kalabalık bizim gemideydi. tüm elemanlar buradaydı ve tek mukavemet buradan oldu.

diğer geminin yunan kaptanı da yaralandı diyorlar onu tam bilmiyorum.

o yüzden hep bu gemi önde.
Sosyal ağlarda paylaş

israilli komandolarin neler yapabildigini biliyorum

arastirin bakin ne gibi operasyonlara girmisler

helikopterden oyle sallana sallana kendini linc etme girisiminde olan bir kalabaligin ortasina giricek kadar salak degiller

diyorumya baska hesaplar var bu iste

en iyi ihtimal israilde bir hukumet degisikligine hazirlikli olmak lazim :p
Sosyal ağlarda paylaş

İnenlerr düz askerse silah kaptırabilirde, ben sanıyorum o kadar sivilin Allah Allah diyerek saldırıp silahlarını alabileceğini, Askerler mal değil ilk başta ateş açarlar, silahları alınana kadar durup silahlar alındıktan sonra mı açacaklar?

Hele hele İsrail komandosuysa, silah alınma olayıda yalandır, O herifler ölüm makinesi gibi, ne silah alması?
Sosyal ağlarda paylaş

israil komandoları qq moduna girmiş
said:
bizi tutup üst güverteden aşağı attılar"

bu sözler; gazze'ye insani yardım taşıyan gemilere uluslararası hukuka aykırı olarak müdahele eden i̇srail'in komandolarından birine ait. "komando", uluslararası haber ajanslarından birine verdiği demeçte; "güverteden aşağı atılmaktan" şikayet ediyor. yardım filosundaki diğer gemileri kolayca ele geçirdiklerini; en büyük olayın türklerin bulunduğu gemide yaşandığını vurguluyor.

ayrıca gemidekilerden birinin silahlarını alıp ateş ettiği de şikayetleri arasında.

görüntülerde ise; gemideki vatandaşlarımızdan birinin gemiye inen(inerken düşen) bir i̇srail komandosunu elindeki sandalye ile kovalayıp, bir kapının arkasına saklanmaya zorladığı görülüyor.

sandalye ile komando kovalayan "çılgın türk" ve tarihe "sandalye ile kovalanan komando" olarak geçen i̇srail askeri yaşanılan trajik krizin gülümseten anları.

i̇srail'in lübnan'da hizbullah karşısında yaşadığı hezimeti hatırlayalım. bu görüntünün yanına koyalım.

toplu katliamlarda uzmanlaşan i̇srail ordusunun inancı için ölmeye hazır bir birey ve basit bir sandalye karşısında düştüğü durum her açıdan izlenmeye değer.

i̇srail'in bu komandolarla işi çok zor.

belki de bu yüzden i̇srail; bütün dünyayı karşısına alma pahasına, fosfor bombasından nükleer bombaya kadar bir dizi silah teknolojisinde ısrar ediyor. ya da; pkk gibi taşeron örgütler üzerinden işini gördürmeye çalışıyor.

sandalye ile kovalanan i̇srail komandosunu görünce; katliamdan hüküm giymiş i̇srail devletine bu konuda hak veresi geliyor insanın.

bu komandolarla israil'in işi çok zor.

www.acikistihbarat.com
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...